MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Cudzoziemcy pod lupą strażników granicznych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 stycznia 2009, 9:30
Aktualizacja: 9:56
Autor: TEJO
Z nowym rokiem przybyło obowiązków funkcjonariuszom Straży Granicznej. Mają prawo do sprawdzenia, czy przebywający w Polsce cudzoziemcy pracują legalnie. Mogą też przeprowadzić wywiad środowiskowy dotyczący najbliższych kontrolowanego.

– Ustawa z dnia 24 października 2008 do katalogu zadań Straży Granicznej dodaje nowe zadania w zakresie: przeprowadzania kontroli legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, rzecznik prasowy Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Pogranicznicy mogą też sprawdzić, jak wygląda powierzanie wykonywania pracy cudzoziemcom oraz przeprowadzać wywiady środowiskowe. Do uprawnień SG przybyła też możliwość ustalania miejsca pobytu małżonka lub innego członka rodziny cudzoziemca, a także osoby, z którą cudzoziemca łączą więzi o charakterze rodzinnym i sprawdzenia lokalu we wskazanym przez cudzoziemca miejscu jego pobytu.

Straż Graniczna przejmuje też należący dotychczas do policji obowiązek konwojowania do granicy cudzoziemca, wobec którego decyzja o wydaleniu podlega przymusowemu wykonaniu. Strzeżone ośrodki dla cudzoziemców podlegać będą wyłącznie organom SG.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wyróżnienie dla samorządowców

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Hertman 2-01-2009 12:22
Wypisz wymaluj , powrot socjalizmu i zwyczajow komuny , czyli szpiclowanie , sprawdzanie ,rozwój donosicielstwa,zachciankowe kontrolowanie na " kogo ma sie ochote" moze jeszcze lustrowanie firm ,pod plaszczykiem szukanie obcokrajowcow , a prywatnie podgladanie i szpiegowanie produkcji , moze jeszcze pod byle pretekstem bedą wlazic do prywatnych domow jak dawniej UBECJA !! i przewracać materace.. A wogole, to po jakie licho trzymanie tych zielonych zbytecznych "granicznikow" i calego sprzętu wraz z ogromnymi kosztami na garnku budzetu czyli ludzi wypracowujacych podatki - przeciez nalezy dążyc do redukcji i oszczedności w tym skoślawionym państwie bo takich obciążeń to państwo nie wytrzyma ,bo nie może utrzymywać wiecznych pasozytow.Do roboty ich zagonić na wlasny rachunek i niech wypracowuja podatki dla ojczyzny jak inni rzetelni ludzie. bo kraj tego dzisiaj pilnie potrzebuje.
piipi 2-01-2009 13:34
..slyszalam,ze mezczyzni chetnie ladne Ukrainki ..do "pomocy" zatrudniaja !!.
~ja 3-01-2009 19:55
do półgłówka Hertmana : stuknij się tam gdzie inni ludzie mają mózg. Dziękuję za uwagę.
~ago od kosmosu 3-01-2009 21:19
do Hertman. Czego Pan się obawia? Jak pan jest uczciwy i rzetelnie pracuje, to przecież nikt na Pana nigdzie nie doniesie, bo i po co. A służby graniczne na całym świecie są potrzebne, nawet w takim kapitalistycznym kraju jak Stany Zjednoczone. Tam też deportują cudzoziemców, którzy nie mają prawa stałego pobytu, a pracują nielegalnie.
~do -Ja odp.od Bąkara 4-01-2009 12:10
Faktycznie jężeli sugerujesz hetmanowi puknięcie sie w mózg to podaj żródla i ludzi którzy maja utrzymywać ta armie nieprodukcyjnych mundurowych ich biura , sprzęt ,samochody , rzecznikow prasowych- podaj tez skąd maja pochodzić środki na ich urzymanie.Do deportacji i scigania już jest jedna powolana do tego formacja , czyli policja .Więc jaki sens jest uszczuplanie budzetu i marnotrastwo pieniędzy na utrzymywanie jakis granicznikow ! Może Ty jesteś utrzymankiem podatnikow w mundurówce , stąd chętnie budowalbyś stary system aparatu nacisku a nie wolnego rynku. Ha , ha .
~Robi 4-01-2009 15:15
Ale jesteście bystrzachy ! - a kto ma oceniac i wedlug jakich kryteriow ma byc dokonywana ocena ludzi , ktory ma byc poddani kontroli , uczciwości, kto rzetelnie pracuje a kto nie ? - czy od tego maga byc jakies genialne sluzby graniczne, aby takie werdykty wydawaly i byly bezdyskusyjnie nieomylne.? i pozorowaly te sluzby potrzebe istnienia i sztucznego dzialania? czy tym mysleniem z gory nie zaklada sie ludzi swoich i drugiej kategorii ! bo np. komu należy zrobic nalot pod pozorem tajnej pracy obcokrajowca ? Jezeli sasiad usluzny zamierza zaszkodzić zawistnie sąsiadowi . Ludzie cos Wam sie pokręcilo z tymi nadwyraz gorliwymi mundurowymi sluzbami niby niezbednymi w ich mniemaniu ,A , zreszta zbednymi moim zdaniem .
~ja 19-01-2009 15:04
do bąkara i robi :stuknijcie się tam gdzie inni ludzie mają mózg. Dziękuję za uwagę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Doczekają się ronda

Nietypowy finał Ligi Rocka

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Zygzakiem po ulicy

Wandale kontra naukowcy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%