MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Cudze chwalicie, swojego nie znacie...

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Wtorek, 19 lipca 2011, 11:11
Aktualizacja: 11:13
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
W minioną niedzielę około 40 – osobowa grupa mieszkańców Sobieszowa i okolic wybrała się na wycieczkę w nieznane Karkonosze. Jak zapewniają uczestnicy wyprawy, nie trzeba daleko jeździć by znaleźć niezwykłe górskie, dziewicze tereny.

Wycieczka, która miała nie tylko bawić, ale i uczyć, rozpoczęła się o godzinie 9.00 w gospodzie "Wedle Bucków" w Jagniątkowie. Stamtąd uczestnicy wybrali się w miejsca nieznane lub zapomniane przez turystów, a położone powyżej Jagniątkowa.

- Trasa wiodła starymi turystycznymi szlakami niemieckimi, o których dawno zapomniano. Jako Członkowie Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego staramy się je reaktywować i pokazywać turystom. Te tereny nie wchodzą w skład Karkonoskiego Parku Narodowego, ale ich piękno i niezwykłość zasługują na promocję – zapewniają organizatorzy wycieczki.

Uczestnicy wycieczki zobaczyli m.in. punkt widokowy Kotliska w Jagniątkowie, z którego znakomicie widać Sudety Zachodnie.

- Szliśmy starym szlakiem niemieckim lewą stroną potoku Sopot na Bażynowe Skały Nadolne. Po drodze weszliśmy na punkt widokowy Kurzacki Dom. Widać z niego Przesiekę, Jelenią Górę i Pogórze Karkonoszy. Zwiedziliśmy Bażynowe Skały Nadolne z trzydziestoma skalnymi obiektami, które powstały 300 mln lat temu i uległy erozji na skutek następujących po nich zlodowaceń. Podziwialiśmy Dromadera wraz kapliczką, Akademickie Skałki, Chatkę AKT, Grobowiec Karkonosza, Łacną. Weszliśmy na piękną skałę Pałacyk i Nocny Kopczyk. Są to punkty widokowe, z których można podziwiać piękno Karkonoszy, Rudaw Janowickich, Izer oraz Jelenią Górę . Dopisała nam piękna słoneczna pogoda. Przeszliśmy osiem kilometrów przy różnicy wzniesień 500 m. Zakończenie odbyło przy grillu w gospodzie "Wedle Bucków" w Jagniątkowie. Pragniemy serdecznie podziękować gospodarzom za zorganizowanie ogniska, jadła, napojów i muzyki - mówi Ania Poręba z Sobieszowa.

Zbyszek Leszek, prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego zachęca do odwiedzenia strony internetowej „Sudety”, gdzie zamieszczona została publikacja na temat Bażynowych skał autorstwa Jerzego K. Bieńkowskiego i Krzysztofa Pika.

Organizatorzy wycieczki w planach mają już kolejne wyprawy, najbliższa z nich zostanie zorganizowana już w sierpniu.

- Z okazji Dni Jagniątkowa , które odbędą się 14 sierpnia br. zorganizujemy pieszą wycieczkę do Czarnego Kotła Jagniątkowskiego nowo wyremontowanym szlakiem Koralową Ścieżką. Zapraszamy do wspólnego wędrowania - mówi Krzysztof Pik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Jest pomnik przyrody

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~turysta 19-07-2011 11:55
Rewelacja - popieram takie akcje i sam uwielbiam chodzić nieznanymi trasami.
~Leszek Z 19-07-2011 12:17
podziękowanie dla wszystkich uczestników - byliście wspaniali - podziękowanie również dla gospodarzy gospody ,,Wedle Bucków,, - za zorganizowanie wspaniałego zakończenia - już dzisiaj zapraszamy na 14 sierpnia na dni Jagniątkowa - szczegóły na http://willajagniatkow.pl/?aktualnosci-z-jagniatkowa,125
~jood 19-07-2011 12:32
Takie miejsca są bardzo fajne, ale nie ma co zbyt intensywnie ich promować. Jeżeli zrobią się bardzo znane, to zacznie się pojawiać w nich bydło zostawiające po sobie papiery, pety i puszki po piwie. A kto będzie chciał pochodzić po ciekawych miejscach - to i tak się dowie.
~rencista 19-07-2011 13:36
Będąc od niedawna mieszkańcem Sobieszowa powiem szczerze, nie wiedziałem, że w pobliskim Jagniątkowie jest tak wiele atrakcji. Mieszkają tu również ludzie o gołębim sercu. Dziękuję organizatorom za wycieczkę i gospodarza za ugoszczenie zmęczonych ale szczęśliwych turystów.
~! 19-07-2011 14:23
Drozdowscy nie robią tego bezinteresownie
~do 14:23 19-07-2011 14:44
Jeśli jesteś taki cwaniak i potrafisz tylko jątrzyć to proponuję zorganizuj Ty wycieczkę - wytycz trasę, zapewnij przewodników, ubezpieczenie dla wszystkich uczestników, poczęstunek i przyjemną atmosferę chętnie skorzystam. Pozdr.Jan.
~SARBLE 19-07-2011 15:47
Do interesownego z 14:23 Każdy sądzi według siebie. Jestem ciekawa jaki Ty masz interes, aby wystawiać komuś taką opinię. Według Ciebie- świat byłby chyba o wiele wspanialszy, gdyby było więcej takich zgorzkniałych, zawistnych i podjudzających ludzi jak Ty. Życzę Ci dużo szczęścia, bo ludzie szczęśliwi odbierają świat i ludzi w bardziej przyjazny sposób. A dla organizatorów tej wyprawy turystycznej oraz gospodarzom gospody "Wedle Bucków" WIELKIE DZIĘKI, za to, że działają i potrafią coś zrobić dla drugiego człowieka i nie ważne w tym momencie, jest to czy robią to interesownie, czy bezinteresownie. Ważne- że są i robią, dlatego w podzięce, życzę Im, aby na Ich drodze stawało jak najmniej takich zawistnych i pustych ludzi .
~Kilo 19-07-2011 17:10
Nigdy nie chodzę w góry i na inne wycieczki z takimi dużymi grupami, bo wolę mieć ciszę na kontemplację i spokój. Uważam, że powinny być limity do 15 osób na grupę/wycieczkę.
Tomy M. 19-07-2011 20:36
Gdyby nie Państwo Drozdowscy to Jagniątków już byłby zaorany. Nie mówię że inni ludzie nie pomagają, Pan Jarek z Borowika, Pani Anna z Sobieszowa, Pan Leszek "od rowerów", radny Gajewski itd. Ale siłą napędową są Państwo Drozdowscy i ich zamiłowanie do Jagniątkowa. Gdy zabrakło księdza Kubka to oni przejęli po nim pałeczkę lidera, a wraz z nią odpowiedzialność społeczną.Nie oszukujmy się, działalność gastronomiczna w Jagniątkowie jest kompletnie nieopłacalna, ale gdy nie będzie takich obiektów jak: Wedle Bucków, Willa Jagniątków, Pensjonat Borowik itd. to nikt tam nie przyjedzie.Następnym razem zanim na tym forum ktoś wypowie wyraz Drozdowscy to niech stanie na baczność bo Ci ludzie na to zasługują.
~AA 19-07-2011 21:15
Pan Kubek, pani Szklanka, ciocia Butelka... Najsłynniejsi mieszkańcy Jagniątkowa.
~ 19-07-2011 21:19
Miałem iść na tą wycieczke i żałuje że nieposzedłem, za dużo wypiłem w sobote i w niedziele byłem jeszcze na amoku alkoholowym.
~ 19-07-2011 22:17
jestem z kujawso-pomorskiego ,wszystkim polecam bardzo wyprawy w piękne tereny Karkonoszy ,okolice są cudowne a taka inicjatywa wycieczek jest godna polecenia i kontynuacji.Duże brawa dla pomysłodawców i organizatorów.
~... 19-07-2011 22:41
Byłam, przeżyłam, bardzo mi się podobało. Poznałam bardzo miłe osoby (p. Tosia jest super:)) i z chęcią wybiorę się na kolejną wyprawę z Wami wszystkimi :) Bardzo dziękuję organizatorom wyprawy, jesteście Wielcy!!!
~ 20-07-2011 0:01
Panie Krzysztofie,Pani Aniu -Kochane Towarzystwo Izersko - Karkonoskie.pomysł organizowania cyklicznych wycieczek jest świetny.Cieszy mnie to,iż poznajemy ,,Nasze,,,że powoli budzicie ducha gór w nas samych i że małymi kroczkami spełnia się moje marzenie. Przez uczestnictwo w takich wyprawach możemy uczyć się zachowania w górach,świadomości komu i czemu one służą.
~... 20-07-2011 8:14
Panie Tomy M mówisz, bo ci Drozdowscy nieźle płacą i musisz tak mówić
~? 20-07-2011 9:46
A czy Watra jeszcze istnieje, bo podobno wszyscy już od Drozdowskich odeszli
~szok 20-07-2011 10:26
Szkoda,że nie śledzisz tego co dzieje się w Jagniątkowie,bo wtedy byś wiedział,że istnieje i nigdy nie przestała istnieć.Myślę jednak,że nie muszę ci niczego wyjaśniać bo jesteś raczej dobrze zorientowany w sytuacji jaka zaistniała po wyborach,nie szargaj bezpodstawnie powyższego nazwiska bo dopóki oni istnieją to Watra istniała, istnieć będzie i jeśli oni przestaną działać to możesz uznać,że Watry nie ma.Dzisiaj wzmocniona o współpracę z drugim stowarzyszeniem działającym w tej miejscowości jak i o inne działające w okolicy.A jeżeli masz,krótką pamięć to Ci przypomnę,iż w tym roku odbyło się już 8 imprez z inicjatywy watry bez jednej złotówki z urzędu miasta,więc przestań judzić tylko żyj i daj żyć innym.
~WD 20-07-2011 12:11
Do osob z godz.14.23 08.14.Drodzy Panstwo nie zycze sobie aby upubliczniac moje nazwisko.Nie piastuje zadnej funkcji publicznej zatem podawanie mojego nazwiska bez mojej zgody moze skon czyc sie w sadzie.Prawdopodobnie prawnik,ktory mnie reprezentuje zwroci sie do Jelonki o udostepnienie danych.Uwazam ,ze jesli ktos ma minimum kultury i odwagi osobistej powinien uzywajac cudzego nazwiska podac swoje.Mysle jednak,ze w przypadku tej osoby to nie nastapi.Przykre.WD.
~do WD 20-07-2011 15:09
I ma Pan rację... czyjeś nazwisko to nie reklama na butelkę piwa ani kawałek szmaty żeby sobie nim podłogę wycierać... Cwaniactwo należy wyplenić i to najlepiej zgodnie z prawem - przez Sąd.
~do WD 20-07-2011 17:27
Drogi kolego, twój prawnik to g... może zrobić. Do tego konieczne jest polecenie policji, a policja nie wyda takiego polecenia, bo nie złamano prawa. Zajmujesz się społecznie publiczną działalnością, więc musisz być gotowy na krytykę. Widać, brakuje ci odwagi osobistej, by spojrzeć prawdzie prosto w oczy. Poza tym wypadałoby się podpisać imieniem i nazwiskiem, bo "WD" to każdy może się sobie napisać. Jak na razie, tylko anonimowo straszysz czytelników, a to już podpada pod konkretny paragraf.
~Andrzej T. 20-07-2011 18:15
Co tu się dzieję ! ... jakieś prywatne animozje pod fajnym artykułem. Dajcie spokój. Nie mogłem być na tej wycieczce ale w sierpniu na pewno skorzystam, tak samo chcę skorzystać z oferty jaką przygotował KPN. Pozdrawiam prawdziwych turystów.
~ 20-07-2011 20:52
I poszli sobie na wycieczkę.a ciekawe kto da na tacę wielebnemu, pomrze z głodu biedaczysko!!!
~- 20-07-2011 21:24
Piękny ten Jagniątków i Karkonosze całe.
~dobranoc 20-07-2011 22:41
Patrzę jak zasypia a rzeka kołysankę śpiewa,trochę jakby wzburzona a może lekko ziewa.Góry okryła kołdra pleciona szarą mgłą. Piękny ten Jagniątków i Karkonosze całe - Jak dobrze,że wciąż są.
~ 21-07-2011 15:06
byłam tam było wspaniale Zbyszek jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu Dziękuje Zbyszku tak Trzymaj dalejPiękna organizacja i ognisko na zakończenie Dziękuję
~Zawsze 21-07-2011 15:15
znajdzie się jakaś wredota, która (z wiadomych tylko dla siebie powodów) próbuje "zmieszać kogoś z błotem". Ale w ten sposób wystawia opinię tylko o sobie, zwłaszcza, że krytykuje anonimowo. Ja z wycieczki jestem bardzo zadowolona, a gospodą i gospodarzami zauroczona i nikt nie jest w stanie głupim komentarzem zmienić mojego zdania. Pozdrawiam Ela.
~ 21-07-2011 17:15
http://www.youtube.com/watch?v=lF-bBGFMXsc&feature=related,,
~mapa hybryd. 22-07-2011 13:08
mapa hybrydowa http://www.everytrail.com/fullscreen.php?trip_id=1194611&code=056b0a5f71f068a8a4941b99e622900e
~stary_wał 23-07-2011 10:17
A co z tymi skałkami w opisie wycieczki? Jak coś się dzieje to nic ino na lodowiec się zwala (to jak z dowcipu o Wani, który niby miał wziąć prysznic)! A może to wietrzenie i denudacja wespół są tu winne. Stary Wał morenowy ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Mobilizacja przed II turą

Finał na lawecie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%