MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 27 sierpnia 2008, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: Angela
Nie trzeba jechać daleko, aby trafić do rzadko odwiedzanych, ale bardzo urokliwych zakątków Jeleniej Góry.
Fot. TEJO
Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało już tylko kilka dni, a już teraz Gimnazjum nr 4 zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z miasta do wzięcia udziału w projekcie „Przygoda z regionem”. W programie znajdą się m.in. bezpłatne warsztaty przyrodniczo–historyczne, wycieczki regionalne, konkursy oraz wykłady. Uczestnicy otrzymają również cenne wyposażenie.

„I ty możesz przenosić góry” to nazwa bezpłatnych warsztatów przyrodniczo – historycznych zorganizowanych przez Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze. Udział w nich mogą wziąć wszyscy uczniowie podstawówek i gimnazjów w Jeleniej Górze, którzy interesują się Dolnym Śląskiem. W ramach projektu uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać najpiękniejsze zakątki naszego regionu, ale również osobiście je odwiedzić i podyskutować o nich z rówieśnikami podczas wykładów tematycznych.

- Projekt obejmuje 90 minut warsztatów o tematyce regionalnej, 22 wycieczki w najciekawsze zakątki regionu oraz konkursy zarówno teoretyczne, jak i praktyczne – wymienia Dominika Borodziuk, lider promocji projektu. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymają nieodpłatnie przygotowane wcześniej materiały szkoleniowe oraz polary, plecaki, czapeczki, kompasy, krzywomierze, lornetki, przewodniki, mapy itp.

Warsztaty teoretyczne będą prowadzone w piątki w godzinach 15 – 16.30, natomiast na wycieczki po regionie 15-osobowe grupy będą wyruszać ze swoimi opiekunami (przewodnikami sudeckimi) w soboty. Ale to nie wszystko. Uczestnicy będę brali również udział w wykładach połączonych z dyskusją oraz w konkursach, w których zwycięzcy otrzymają cenne nagrody.

Zajęcia będą prowadzone od października do czerwca. Nabór trwa od początku września, a zapisać można się drogą elektroniczną oraz w sekretariacie Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze przy ulicy Karłowicza 33.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej projektu: gim_4projektregionalny@vp.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt został w całości sfinansowany przez Unię Europejską w związku z realizacją Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagrody dla nauczycieli

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~E.. 27-08-2008 10:32
Jestem pod wrażeniem działań mojego byłego Gimnazjum - brawo!
~ktosiowy 27-08-2008 10:38
dobry pomysl. Ciekawe ile chetnych :)
~morda 27-08-2008 11:27
Brawa dla czwórki, rozwijają się - jeszcze raz BRAWO!!!
~pawels 27-08-2008 14:46
ha, ja się już w czerwcu zadeklarowałem na udział :D
~Gim 4 27-08-2008 18:22
Poczta nie jest poprawna, oto dobra: gim4_projektregionalny@vp.pl, www.przenosgory.pl
~Sabath 27-08-2008 20:56
a kamerki też dostaną wszyscy uczestnicy nieodpłatnie ? czy będzie sobie trzeba samemu zabrać? my jak idziemy to tylko z kamerką i kręcimy nie tylko widoczki ale i nasze filmiki ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Zaklęcia Harmonii

Chcą odwołania przewodniczącej

Spór o edukację seksualną

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
178
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%