MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 27 sierpnia 2008, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: Angela
Nie trzeba jechać daleko, aby trafić do rzadko odwiedzanych, ale bardzo urokliwych zakątków Jeleniej Góry.
Fot. TEJO
Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało już tylko kilka dni, a już teraz Gimnazjum nr 4 zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z miasta do wzięcia udziału w projekcie „Przygoda z regionem”. W programie znajdą się m.in. bezpłatne warsztaty przyrodniczo–historyczne, wycieczki regionalne, konkursy oraz wykłady. Uczestnicy otrzymają również cenne wyposażenie.

„I ty możesz przenosić góry” to nazwa bezpłatnych warsztatów przyrodniczo – historycznych zorganizowanych przez Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze. Udział w nich mogą wziąć wszyscy uczniowie podstawówek i gimnazjów w Jeleniej Górze, którzy interesują się Dolnym Śląskiem. W ramach projektu uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać najpiękniejsze zakątki naszego regionu, ale również osobiście je odwiedzić i podyskutować o nich z rówieśnikami podczas wykładów tematycznych.

- Projekt obejmuje 90 minut warsztatów o tematyce regionalnej, 22 wycieczki w najciekawsze zakątki regionu oraz konkursy zarówno teoretyczne, jak i praktyczne – wymienia Dominika Borodziuk, lider promocji projektu. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymają nieodpłatnie przygotowane wcześniej materiały szkoleniowe oraz polary, plecaki, czapeczki, kompasy, krzywomierze, lornetki, przewodniki, mapy itp.

Warsztaty teoretyczne będą prowadzone w piątki w godzinach 15 – 16.30, natomiast na wycieczki po regionie 15-osobowe grupy będą wyruszać ze swoimi opiekunami (przewodnikami sudeckimi) w soboty. Ale to nie wszystko. Uczestnicy będę brali również udział w wykładach połączonych z dyskusją oraz w konkursach, w których zwycięzcy otrzymają cenne nagrody.

Zajęcia będą prowadzone od października do czerwca. Nabór trwa od początku września, a zapisać można się drogą elektroniczną oraz w sekretariacie Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze przy ulicy Karłowicza 33.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej projektu: gim_4projektregionalny@vp.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt został w całości sfinansowany przez Unię Europejską w związku z realizacją Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święto ulicy 1 Maja – dlaczego warto wziąć w nim udział?  

Ironman u osadzonych

ZNP do maturzysty: "Proszę zmienić szkołę"

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~E.. 27-08-2008 10:32
Jestem pod wrażeniem działań mojego byłego Gimnazjum - brawo!
~ktosiowy 27-08-2008 10:38
dobry pomysl. Ciekawe ile chetnych :)
~morda 27-08-2008 11:27
Brawa dla czwórki, rozwijają się - jeszcze raz BRAWO!!!
~pawels 27-08-2008 14:46
ha, ja się już w czerwcu zadeklarowałem na udział :D
~Gim 4 27-08-2008 18:22
Poczta nie jest poprawna, oto dobra: gim4_projektregionalny@vp.pl, www.przenosgory.pl
~Sabath 27-08-2008 20:56
a kamerki też dostaną wszyscy uczestnicy nieodpłatnie ? czy będzie sobie trzeba samemu zabrać? my jak idziemy to tylko z kamerką i kręcimy nie tylko widoczki ale i nasze filmiki ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Wraca temat Sołtysiej Góry  

Kto będzie realizował inwestycje na Polanie Jakuszyckiej?  

Protest oświaty

Radosnych świąt!

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
816
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%