MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cudowny len nie tylko na rany

Wiadomości: REGION
Niedziela, 25 października 2009, 8:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 października 2009, 7:47
Autor: Ania
Fot. Ania
Zakłady Lniarskie Orzeł S. A. w Mysłakowicach chcą produkować opatrunki lniane. Dzięki temu przedsięwzięciu fabryka mogłaby w końcu dźwignąć się z kryzysu. Jednak cały czas prowadzone są badania nad produktem i nie wiadomo, kiedy zostanie on zarejestrowany.

Metodę leczenia ran opatrunkami z genetycznie modyfikowanego lnu opracował profesor Jan Szopa-Skórowski. Zainteresowało się nią bardzo dużo chorych z całej Polski, którzy przyjeżdżają do Wrocławia z chęcią wzięcia udziału w kolejnych badaniach klinicznych. Nic w tym dziwnego, skoro już pierwsze próby, przeprowadzone we wrocławskim szpitalu wojskowym wykazały, że dzięki opatrunkom trudno gojące rany znikają bardzo szybko.

Z punktu widzenia pacjentów, którzy do tej pory bezskutecznie stosowali różne środki, mające pomóc w zagojeniu się ran jest to rewelacyjny wynalazek. Nie wiadomo jednak, kiedy opatrunki z genetycznie modyfikowanego lnu będzie można kupić w aptece, ponieważ najpierw muszą one zostać zarejestrowane. W tym celu potrzebne jest przeprowadzenie kolejnych badań.

Wyprodukować je mogą Zakłady Lniarskie Orzeł S. A. w Mysłakowicach. Już teraz są wstanie wykonać materiał bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. 50 tysięcy testowych opatrunków przekazano fundacji profesora Jana Szopy-Skórowskiego. W fabryce można nie tylko wyprodukować materiał, ale cały produkt.

Zarząd zakładu potwierdza, że „Orzeł” jest w stanie zakupić niezbędną maszynę do sterylizacji i stworzyć odpowiednie warunki do pracy nad opatrunkami z genetycznie modyfikowanego lnu. Poprawiłoby to znacznie kondycję finansową fabryki, która chyli się ku upadkowi. Wiadomo jednak, że mysłakowicka fabryka sprzedawałaby ten produkt nie tylko w Polsce, ale i za granicą, mówi się nawet o całym świecie. Oczywiste jest więc, że oznaczałoby to dla niej koniec kryzysu i szansę na rozwój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tłumy na spotkaniu z mistrzem satyry

Rajd zdewastował las?

Milion z PFRON–u

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~j 23 25-10-2009 8:16
Jelonka nie ma co pisać ,tylko ten sam artykuł który znamy już na pamięć. Niech napiszą że ludzie nie mają wypłat itp.
~mm 25-10-2009 10:19
to testowe opatrunki nie musiały przejść przez maszynę do sterylizacji ktorą dopiero się kupi?
piipi 25-10-2009 10:42
..Kotlina Jeleniogóska ma sprzyjający klimat do uprawy lnu ! ~Nasi przodkowie znali cudowne własciwosci tej leczniczej rosliny ! ~SZKODA,ze "wspólczesni" zastąpili len ..bawełną !
~ Bankier 25-10-2009 10:47
W Chinach o wyplatę się nie pyta , bo to jest nietakt , a w Japonii pytanie o wyplate jest obrazą calego gremium - a jak firma zadoluje to pracują wszyscy przez pólroku po 16 godzin dziennie bez poborow i kazdego ranka spiewaja hymn firmy polączony z witalna gimnastyką . Te obyczaje powinny zapanować w takich zakladach jak ten "Len" albo ludzie powinni zalożyć wlasne firmy i nie narzekać.Proponuje skomponować najpierw firmowy hymn nadzieji .Przecież mieliśmy budować druga Japonię.
~ 25-10-2009 10:53
do j 23,glupi jestes jak but,nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie to wazne dla chorych ludzi jak cie zakaza w szpitalu gronkowcem i bedziesz musial sprowadzac opatrunki z USA,to zmienisz zdanie BARANIE
~kick 25-10-2009 11:38
Bankier. Zacznij od siebie. Znajdź sobie pracę, w której ci nie będą płacić. A na gimnastykę i wspólne hymny pójdziesz do banku, w którym masz kredyt.
~Znany 25-10-2009 13:02
Do ~ sam jesteś głupi, j23 ma rację jelonka już pisała jakie to cudowne opatrunki miałby Orzeł produkować i co do tego nie ma wątpliwości bo są one potrzebne ,szkoda tylko że pewnie nie będą tam produkowane, bo warto napisać jak ten zakład jest cudownie zarządzany, od ilu miesięcy nie płacą ludziom pensji a jakie kasują dyrektorzy i menadżerowie, jak zakład który niegdyś zatrudniał setki ludzi funkcjonował i mógłby nadal wyśmienicie jest ograbiany i doprowadzany do ruiny na oczach wszystkich. To byłby ciekawy artykuł.
~mim 25-10-2009 18:28
jeśli ~znany~ma rację, to czemu akcjonariusze spółki oddali zaklad w ręce nowego zarządu? Podobno poprzedni zastawił zakłady Orzeł w gruzach, czyż nie tak? Życzę nowemu zarządowi, aby się udało wprowadzić nowe wyroby ,bo to szansa nie tylko dla Mysłakowic, ale całej Kotliny Jeleniogórskiej.
~epi 25-10-2009 19:00
do Znany.to ty jestes glupi jak nie placa to do sadu,a madrzysz sie jak znawca,wejdz na strone "gronkowiec"i doksztalc sie troche i wtedy sie wypowiadaj
~ 25-10-2009 19:03
do bankier ,nikt Cie tu nie trzyma -bilet -samolot -i juz jestes w Japonii
dolnoślązak 25-10-2009 19:13
Ludzie dajcie sobie spokój z procedurami rejestracji jako lek. Zanim zarejestrują możecie zbankrutować. Koszty kolosalne. Zacznijcie wprowadzać na rynek jako lnianą chusteczkę higieniczną - po uprzednim opatentowaniu. Życzę sukcesu producentowi z tradycjami.
~j 23 25-10-2009 20:12
Do ~ na ten temat kretynie tych bandaży wiem dużo więcej od Ciebie i ja w komentarzach nikomu nie ubliżam, bo mam kulturę nie to co niektórzy. W ogóle zorientuj się co pracownicy z tego mają i za jakie pieniądze pracują . ?! Pozdrawiam ;p
~j23 25-10-2009 20:53
Do ~mim jak już to ten pomysł z bandażami był pomysłem poprzedniego zarządu, który tak nie okradał zakładu i ludzi jak panowie z Warszawy ... Co takiego OBECNY zarząd zrobił do tej pory. ?!
piipi 25-10-2009 21:15
..jak znajdę *odpowiedniego męzczyznę,to oddam mu siebie ..w jego *łapki ! ~Hi, ..a krawca łapki uszyją mi *fajną ślubną ..LNIANĄ sukienkę !
rymcycymcy 25-10-2009 21:52
Piipi ...myślę sobie, że taka lniana sukienka mogłaby zagoić wszystkie Twoje rany ;)
~mysia??????? 26-10-2009 0:12
może w końcu ten wspaniały ZARZĄD weźmie się do roboty,bo wstyd żeby w Spółce giełdowej nie było Głównego Księgowego,Dyrektora Ekonomicznego itd.Może w końcu ludzie tam pracujący zrozumią jak rządzi się z WARSZAWKI zamiast w firmie!!!!!!!Ci Panowie razem z RADĄ NADZORCZĄ tylko kasę biorą i nic dla tej firmy nie robią oprucz tego żeby swoją kasę BRAĆ.Pracownicy w końcu powinni się obudzić z letargu!!!!!!
~grr 26-10-2009 1:43
to sie nie uda... a dlaczego? bo to sie dzieje w polsce... nikt poza polska tego produktu nie kupi, juz predzej jakis wielki koncern lyknie licencje. a dlaczego? bo leki "made in poland" na zachodzie sa traktowane jak leki "made in china" w polsce...
~ona 26-10-2009 18:19
mam tego dosyć.Już pełny miesiąc nie mam z czego żyć bo nie dostałam pensji za swoją pracę.Zarząd pieniądze ma a nie pracuje w zakładzie tylko w warszawie siedzi i z telefonu komórkowego wydaje polecenia.Oni nawet wykształcenia po fachu zakładu nie mają.Ale za nasze pensje latają do warszawy i z powrotem.Skandal.Czy naprawdę nie ma na to rady?
~ona 26-10-2009 18:22
mam tego dosyć.Już pełny miesiąc nie mam z czego żyć bo nie dostałam pensji za swoją pracę.Zarząd pieniądze ma a nie pracuje w zakładzie tylko w warszawie siedzi i z telefonu komórkowego wydaje polecenia.Oni nawet wykształcenia po fachu zakładu nie mają.Ale za nasze pensje latają do warszawy i z powrotem.Skandal.Czy naprawdę nie ma na to rady?
piipi 26-10-2009 23:44
~Redaktorze Tejo ..proszę o usunięcie komentarza z godz.21:15 ~Oświadczam,ze nie napiałam w/w komentarza.Uzytkownik nickname "piipi"
~xxx 29-10-2009 16:04
ale bzdury orzeł nie robi opatrunków tylko medialny szum

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Próbują rozwiązać problem ze ściekami  

Komisja Sportu o sprawozdaniu za 2018

Stowarzyszenie Niedosłyszących „Lira” zaprasza

Juwenalia zakończone

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
864
Tak
54%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%