MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Cudów nie będzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 maja 2010, 9:18
Aktualizacja: Czwartek, 20 maja 2010, 8:22
Autor: Angela
Fot. Angela
Jerzy Pokój, Wojciech Smoliński i Hubert Papaj odpowiadali wczoraj na sygnały uczestników debaty „Masz Głos Masz Wybór”, która odbyła się w Książnicy Karkonoskiej. Zebranych interesował przyszły los szpitali i służby zdrowia, zbyt mała ilość żłobków, rewitalizacja alei Wojska Polskiego, mieszkania socjalne czy pieniądze unijne.

W trakcie odpowiedzi na pytania od razu dał się we znaki brak opozycji, która mimo zaproszenia na debatę nie dotarła. Zamiast sześciu osób, na pytania odpowiadały tylko trzy. Zabrakło Elżbiety Zakrzewskiej, Jerzego Pleskota i Józefa Zabrzańskiego. Moderatorem dwugodzinnej debaty był Marek Socha.

Jest to ostatnia debata w tym cyklu spotkań z radnymi Sejmiku Wojewódzkiego oraz radnymi wybranych okręgów miasta Jeleniej Góry. Pytania do tych ludzi zostały zebrane mailowo oraz przez organizację pozarządowe, następnie zostały umiejscowione w dwóch kategoriach, po sześć pytań dla każdego – mówi Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i współorganizator debaty.

Wśród pytających na sali pojawili się radni i przedstawiciele gmin z powiatu, dyrektorzy szkół czy przedstawiciele szpitali. Jak debatę podsumowali samorządowcy?
– Pytania, które się pojawiły nie są trudne, bo dotyczyły kwestii, z którymi samorządowcy na co dzień się spotykają we wszystkich samorządach od gminnego przez powiatowy do wojewódzkiego. Ja zauważyłem jedną rzecz, często ludzie mylą zakresy naszych obowiązków i możliwości. My nie jesteśmy cudotwórcami, którzy zmieniają ustawy państwowe i dostosowujemy do potrzeb – mówi Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego.

– Spotkanie było jednak nadzwyczaj ciekawe, bo było to spotkanie z ludźmi, którzy mają własne problemy i własne przemyślenia. My powinniśmy brać udział w takich debatach, by nie żyć w oderwaniu od tych problemów, bo w pewnym momencie zamknięci w swoich gabinetach uciekniemy od rzeczywistości. Spojrzenie na takie problemy z perspektywy tych ludzi pozwala nam realnie, a nie wirtualnie chodzić po ziemi – dodał.

Zadowolony z debaty wyszedł też Hubert Papaj, przewodniczący rady miejskiej w Jeleniej Górze.
- Nie ma trudnych pytań, są trudne odpowiedzi. Te wszystkie kwestie, o których dzisiaj rozmawialiśmy, dotyczą pracy radnego i całego samorządu. Dużo udało nam się już robić, ale dużo zostało jeszcze do zrobienia. Miasto to żywy organizm, który nie może żyć w samozadowoleniu. Cały czas pojawiają się nowe sprawy, które wymagają unormowania. Mam nadzieję, że uczestnicy tej debaty wyszli usatysfakcjonowani odpowiedziami – mówił.

Od września ruszą debaty z udziałem kandydatów na radnych i prezydenta Jeleniej Góry. Spotkania „Masz Głos Masz Wybór” odbywają się od czterech lat. Organizatorami tej debaty jest Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~rezerwista 19-05-2010 9:47
To co widzę na zdjęciach to same cuda i brak zainteresowania publiczności /ojcowie i poseł/ . Kto o tym wiedział ?????????
~wandeczka 19-05-2010 9:49
Całe szczęście że to ostatnia debata.
~byłemtam 19-05-2010 10:40
Było konkretnie i na temat. Najlepiej nie przyjść a potem krytykować.
~czechna 19-05-2010 10:45
Czy to właśnie jest ta polityczna elita Jeleniej Góry i powiatu? A gdzie radni miejscy i powiatowi ? Gdzie przedstawiciele Wysokiej Łąki, Bukowca, sanatorium w Janowicach Wielkich? Czy spotkanie miało być promocją dla 2-3 osób, czy dla próby rozwiązania ważnych spraw, którymi od dawna żyją mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej ??
~ 19-05-2010 11:10
Jak patrze na te postacie to nie wiem czy śmiać się czy płakać , same ofermy losu.
~ 19-05-2010 11:24
Liczba żłobków, a nie ilość
~Jano 19-05-2010 12:47
To nie tylko ofermy , ale też nieroby za podatników pieniądze
~Do 11:10 19-05-2010 13:14
Płakać przyjacielu...
~ 19-05-2010 14:21
smutne to-to ... można se popłakać, ale nawet łez szkoda
~galla 19-05-2010 14:33
Do Jano i jemu podobnym - ciekawe na czyj koszt tak zawziecie opluwasz tych ktorzy robia dla spolecznosci duzo -a czym ty sie pochwalisz na tym forum co ostatnio zrobiles dla miasta , dla ludzi chyba jestes nierobem bo o tej godzinie uczciwi pracuja dzialaja- a ty ! o tej godzinie siedzisz przed komputerem i czyhasz kogo wysmiac komu dowalic, jednym slowem jestes nieudacznikiem
~jelel 19-05-2010 15:39
juz po tym jegomosciu w fotelu widac jak tam było ciekawie;))
~irena 19-05-2010 18:43
Ta pani na pierwszym zdjęciu to osoba pracująca w JCK ? Kilka lat temu coś u niej kupowałam.
~elf 19-05-2010 19:38
A co Pan Papaj takiego zrobił dla społeczeństwa, oprócz tego że jest dyrektorem w jew i przeszedł z samoobrony do PO
~mieszczuch1 19-05-2010 20:02
Może i ciekawa ???? i bardzo ważna debata !!! - TYLKO SIĘ PYTAM - KTO O TYM WIEDZIAŁ - po za wybrańcami, codziennie śledzę wydarzenia m Jeleniej Góry, czytam prasę - ALE NIC O TYM NIE WIEDZIAŁEM - pytam się dla kogo to jest robione?????????
rymcycymcy 20-05-2010 0:51
Wiecie co chłopaki ? ...jak się rano golę, to mam znacznie ciekawszą i bardziej owocną debatę z własnym lustrem :) A wiecie dlaczego ? ...bo z takiej rozmowy cokolwiek wynika :) ...rodzą się wtedy fajne pomysły, a ich fajnośc polega na możliwości zrealizowania w najlbiższym przedziale czasowym ...czyli zaraz po tym jak założę gacie i wyruszę do pracki lub sąsiadki (zależnie od nastroju) ...:)
~PanBzik 20-05-2010 2:14
Ja mam kilka fajnych pomysłów,mianowicie można byłoby zaprosic naszych radnych wraz z prezydentem na przechadzkę po zakamarkach naszego miasta i pokazac działalnosc służb porzadkowych,potem wezwac straż miiejską i zgłosic zaniedbanie terenów za które odpowiada miasto(dziurawe chodniki,chaszcze,brud syf i ubóstwo, itd,etc),dodam ze takich miejsc nie brakuje a np kary za zaniedbanie terenów przylegających do prywatnych posesji sa wysokie i nakladane bez żadnych ceregieli.Skoro ma być sprawiedliwość i porzadek to oczekuje przykladu ze strony Miasta i jego władz.
$wider 20-05-2010 2:25
rymcycymcy,a dlaczego Ty nigdy na nic nie narzekasz?...to jest dziwnie podejrzane....:)
diablica 20-05-2010 11:09
rymcycymcy ma dość narzekania innych czytelników, więc podnosi na duchu i siebie i resztę :) pozytywnie!
~do jelel z15,39godz. 20-05-2010 22:00
Ja też byłam na tej debacie.Sprawnie,wartko,sympatycznie przebiegała co jest też zasługą moderatora.Ten Pan w fotelu z zamkniętymi oczami i białą laską to osoba niewidoma,którą ośmieszasz.Zadawał pytania ,interesując się życiem miasta,a Ty ukryty za swoim kompem jak Tobie podobni opluwasz wszystko i wszystkich.Ciekawe czy stac Cię na przeprosiny?
~ttt 21-05-2010 4:40
potwierdzam, zamknięte oczy tego Pana to nie sen a choroba...a debata była naprawdę interesująca, Pokój, Papaj i Smoliński nieźle przygotowani - mimo że było trochę mieszania kompetencji miasta i województwa. Jedyny cień to mała frekwencja wśród publiki i ucieczka Pleskota, Zabrzańskiego i Zakrzewskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy radny w Kowarach

Parking na... przejściu

Odpust na Śnieżce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
666
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%