MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Cuchnący kontener

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 24 sierpnia 2018, 7:09
Aktualizacja: Niedziela, 26 sierpnia 2018, 7:17
Autor: WAC
Fot. WAC
Na uciążliwości związane ze znajdującym się przy obiektach Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Wolności kontenerem, do którego trafiają między innymi przedmioty pochodzące z mieszkań, w których przeprowadzane były eksmisje skarżą się lokatorzy z sąsiednich budynków.
- Do kontenera przywożone są przedmioty pochodzące z eksmisji - mówi mieszkająca "po sąsiedzku" pani Barbara. - Rzeczy te są najczęściej brudne, zawilgocone i zwłaszcza w ciepłe dni z pojemnika wydobywa się bardzo uciążliwy fetor. Ze względu na ten smród, mimo upałów nie możemy otworzyć okien w naszych mieszkaniach. Pojemnik znajduje się co prawda za ogrodzeniem, jednak nie stanowi to problemu dla osób, które przechodzą przez płot i pod osłoną nocy usiłują wygrzebać coś z jego wnętrza. Zachowują się przy tym głośno zakłócając sen. - Czy nie można tego kontenera przenieść w inne, bardziej ustronne miejsce? – pytają poirytowani mieszkańcy.

Dyrektor ZGKiM Jerzy Lenard twierdzi, że do tej pory nie miał sygnałów od mieszkańców na temat niedogodności związanych z takim usytuowaniem kontenera.

- Staramy się, aby przedmioty przywożone w to miejsce były wywożone jak najszybciej, jednak gdy eksmisja jest przeprowadzana po godzinach pracy bazy MPGK, następuje to następnego dnia – wyjaśnia J. Lenard. - Zdarzają się też sytuacje, kiedy ze względu na brak wolnego środka transportu opóźnienie jest nieco dłuższe.

W podobnym tonie wypowiada się rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca.

- MPGK wywozi zebrane w kontenerze odpady od kilku lat - wyjaśnia. - Zawsze czyni to o świcie następnego dnia po zgłoszeniu takiej potrzeby przez ZGKiM. - Jeśli zgłoszenie następuje w piątek, kontener opróżniany jest w poniedziałek rano. Od reguły tej są wyjątki, wynikłe wyłącznie z przyczyn losowych. ZGKiM nigdy nie zgłaszał nam problemu z opróżnianiem kontenera - dodaje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

6
19%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
17
55%
Złości
8
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 24-08-2018 10:58
Najlepiej zrobić pod oknami wysyp niż od razu po eksmisji jechać na wysyp lecz to są koszta lepiej dać zarobić dla MPGK. zawsze to taniej ciekawe czy mieszkańcy płacą za czyste powietrze
~sowa 24-08-2018 12:27
do: ~ (10:58)
Niestety MPGK na tym nie zarabia, bo odpady te pochodzą od mieszkańca i większość gabarytów wywożona jest na PSZOK, pozostałe trzeba zawieźć do Kostrzycy gdzie tona odpadów kosztuje ponad 200 zł. Żeby ZGKiM mógł jechać z odpadami na wysyp musiałby mieć odpowiedni pojazd/kontener i pozwolenia na przewóz odpadów. Chyba dobrze, że spółki miejskie współpracują ze sobą a nie biorą prywaciarzy, który liczą sobie jeszcze więcej. Może chcesz sam to wywieźć?
~ 24-08-2018 13:06
Do 12:27 jak się nie mylę to pojemniki od budynku 15 metrów a boks 10 metrów ustawili mają stać a tu pod oknami co byś powiedział jakby taki smród ustawili pod Twoim oknem przecież są tereny po celwiskozie i po problemie
~Jato 24-08-2018 13:20
To są tzw. imisje i jest na to konkretny paragraf. Mieszkańcy, zrzuta finansowa na prawnika i podać MPGK oraz innych za to odpowiedzialnych do sądu, a przy okazji zażądać odszkodowania za doznawane uciążliwości.
użytkownik facebook 24-08-2018 16:54
Tak jest jak się nie zamyka klap kontenera!
~......................... 25-08-2018 11:55
do: użytkownik facebook (16:54)
A widzisz tam jakieś klapy do zamykania? Przecież widać, że kontener jest przeładowany, a śmieci nie zabrane przez firmę.
komentarz usunięty
~sajmon 25-08-2018 19:37
odpowiedź na usunięty komentarz
hmmm.... Mnie tu też coś cuchnie :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mały Strażak dla jednostek OSP

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
134
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%