MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Cuchnące śródmieście

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 27 września 2006, 14:47
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Fetor odchodów drażni nosy mieszkańców kamienic w śródmieściu. Najgorzej jest podczas zbiorowych imprez. W centrum śmierdzi.

– Podczas jarmarku staroci wystawcy załatwiali się na podwórku naszej kamienicy – mówi pan Mirosław z placu Ratuszowego.

Ludzie chodzili za potrzebą do klatek schodowych, choć mogli korzystać z publicznego szaletu otwartej na tę okazję całą dobę.
Rozstawiono też przenośne toalety „toi toi”, ale mieszkańcy twierdzą, że było ich za mało.
Niechętnie wchodzili do lokali, w których za skorzystanie z ubikacji należy zapłacić.

– Menele i małolaci oblewają korytarze – żali się jedna z mieszkanek ulicy 1 Maja. – Choć kamienica jest odnowiona, przykry zapach w sieni robi swoje. Obrzydliwość – dodaje nasza rozmówczyni.
Lepiej jest tam, gdzie zainstalowano domofony, ale nie zawsze. Jeśli ktoś zostawi wieczorem uchylone drzwi, zawsze znajdzie się delikwent, który z tego „skorzysta”.

– Za zanieczyszczanie miejsca publicznego można zapłacić grzywnę do 500 złotych. Jeśli mieszkaniec poczuje się zgorszony faktem, że ktoś załatwia się w sieni, czy na ulicy, może zgłosić to straży miejskiej lub policji – mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta SM w Jeleniej Górze.

Taki występek traktowany jest jako nieobyczajny wybryk. Grozi za to nawet tymczasowe aresztowanie lub mandat do 1500 złotych.

Strażnicy miejscy potwierdzają, że są przypadki, kiedy ludzie bez skrępowania załatwiają się na środku ulicy, choćby 1 Maja. – Najczęściej są to bywalcy lokali, dyskotek, bardzo często pod wpływem alkoholu – usłyszeliśmy od J. Winiarskiego.
Zdarza się, że w takich sprawach interweniuje policja i odwozi delikwentów do wytrzeźwienia w izbie zatrzymań. Zwłaszcza wówczas, kiedy się awanturują.

Samorządowcy nie mają pomysłu, jak skutecznie zapobiegać temu zjawisku. Uważają, że liczba publicznych szaletów jest wystarczająca, a podczas zbiorowych imprez zawsze dostawiane są toalety przenośne.

<b> Jarmark będzie pod kontrolą </b>
Jak powiedział nam Józef Sarzyński, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jarmark Staroci i Osobliwości nie ma organizatora. – Zaskoczyła nas liczba uczestników imprezy. Przyjechali tak licznie, ponieważ został przesunięty termin podobnego jarmarku we Wrocławiu – zaznaczył J. Sarzyński. Podkreślił, że niezależnie od wyniku wyborów, samorządowcy w przyszłym roku powinni wynająć firmę, która zadbałaby o porządek na tej imprezie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Porządki przy cmentarzu

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~patol 27-09-2006 11:36
a ja tam nie mam nic przeciwko,sam tak robie,wiec wiem ze czasami mozna nie zdazyc do toalety..
~Marek 27-09-2006 12:19
A co śmierdzi koło TESCO? Smród jest straszny. To PEC czy jakaś rzeczka smródka w pobliżu? Ładna wizytówka dla Jeleniej. Śmierdzące miasto
~Andreas 27-09-2006 12:37
Samorządowcy chyba niee wpadli na pomysł żeby publiczne szalety były darmowe;&gt; Tym bardziej ze naliczyłem się 3 toalet: na Bankowej, Placu Ratuszowym i koło kościoła Garnizonowego- to się nazywa „wystarczająca ilość szaletów miejskich” wg naszych samorządowców. Ostatnio zamknęli darmowa toalet w centrum JG, a był nim McDonald:)
~el altavoz 27-09-2006 13:27
Patol, o 11:36 to masz siedzieć w szkole a nie pisać głupie komentarze na Jelonce!
~Jeleniogórzanin 27-09-2006 13:41
Zgadzam się z tym co napisał "Andreas". Naprawdę jak na niemal 100 tyś. miasto, ilośc szaletów jest naprawdę symboliczna. Oczywiscie nie mówię, ze na każdej ulicy ma być WC, niemniej na każdą dzielnice a nie całe miasto powinny być z 3. Oczywiście zawsze znajdą się tacy, co wola pójść w krzaki czy na podwórze za potrzebą, tyle ze tam ani wody ani papiru ;)
~nadzieja 27-09-2006 14:35
panowie nie wiecei że już niedługo nie będziecie u władzy??jak zwykle sytuacja was zaskoczyła, jak zwykle. ciekawe jaka to bedzie firma?? pewnie któryś z waszych kolersi zarobi...
~tomek.jg 27-09-2006 14:48
Delikwenci są odwożeni do izby wytrzeźwień? Jakiej izby? Przecież ją zlikwidowano zdaje się!
~do marka 27-09-2006 15:58
Marek to śmierdzi z oczyszczalni
~ludix 27-09-2006 16:00
Chore ale lepiej jest już w Miłkowie przynajmniej nie śmierdzie szczochami! Jelonka jest strasznie zasyfiona~!
~do Marka 27-09-2006 17:48
to śmierdzi oczyszczalnia ścieków... tragedia..
~:D 27-09-2006 22:05
Marek - To z oczyszczalni smierdzi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ U mnie w klatce schodowej tez smierdzialo bo jakis chlopak sie pod kaloryfer zalatwial. Hihihi. Kiedyś go przylapalam... ;D ale byl ubaw!
~Marek 27-09-2006 23:39
Jeśli to z oczyszczalni śmierdzi to znaczy że obecne władze Jeleniej smrodem chcą się TESCO pozbyć, odstraszyć klientów. Moim zdaniem ta oczyszczalnia trochę za blisko centrum.
~do tomek.jg 28-09-2006 9:41
w tekście jest napisane, że delikwenci odwożeni są do izby zatrzymań a nie do izby wytrzeźwień

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finisz remontu szpitala

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Harcerze z nową siedzibą

Policjanci też pomagali

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
959
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%