MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Cuchnąca Łomnica

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 11 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kolejne zanieczyszczenie wody w regionie jeleniogórskim.

Po Kamiennej w Piechowicach, Bobrze w okolicach Jeleniej Góry, przyszła kolej na Karpacz. W mieście pod Śnieżką zanieczyszczony został we wtorek potok Łomnica.

Mieszkańców przeraził smród wydobywający się z cieku oraz gęsta i przebarwiona ciecz, która płynęła górskim potokiem. Okazało się, że spuszczono tam wodę z wyżej położonego zbiornika przeciwpowodziowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż zasuwę spuszczono za szybko. W ten sposób prąd wody porwał muł i osady na dnie akwenu, które spowodowały zanieczyszczenie Łomnicy.

Zdaniem inspekcji ochrony środowiska zdarzenie nie spowodowało poważniejszego zagrożenia ekologicznego. Z kolei okoliczni mieszkańcy podkreślają, że Łomnica i tak jest zanieczyszczona i nie ma w niej życia biologicznego.

To już trzeci podobny przypadek w tym roku. Wiosną po spuszczeniu ścieków z huty szkła do rzeki Kamiennej w Piechowicach, wyginęły tam pstrągi. Latem zbyt szybkie opróżnienie wody z jeziora Modrego na Bobrze z powodu remontu okolicznych jazów, spowodowało uduszenie i śnięcie wszystkich żyjących w akwenie ryb.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Wracają pociągi na kolejną trasę

Chcesz wymienić piec? To informacja dla Ciebie!  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Wojtas 11-10-2006 10:53
dziadostwo i tyle nikt u nas nie mysli!Jak można do czegos takiego doprowadzic?Nikt tego nie kontroluje!?Nie ma fachowców!?Jedni zarybiaja wody całymi latami a inni niszczą to w 5min!i pewnie za żądna z tych wpadek nikt nie odpowie bo nie bedzie winnych!d...lIZM!
~Przerzutka 11-10-2006 12:50
Jak to nie ma winnych ?? Za prawidłowe działanie urzadzeń na zbiorniku odpowiedzialne są służby RZGW w Jeleniej Górze Cieplicach. Tam należy kogoś wziąć w końcu za tyłek. A czemu wylewają rzeki. Bo RZGW nie robi żadnych działań zapobiegawczych. Jak wyleje, rozwali mury,podtopi ludzi- to się wtedy coś klei. A na codzień brak systematycznej konserwacji, odmulenia dna, podbudowywania murów, wycinania drzew i krzaków (zobaczcie ile śmieci wisi po przejściu wielkich wód)
~Leonid 11-10-2006 18:42
Że nic nie robią to fakt. Chyba dlatego że jest to oddział firmy wrocławskiej. Tam jest dyrekcja a tutaj niekompetentni urzędnicy którzy tyłkiem grzeją stołki zamiast wziąć się do roboty. I niech nie gadają że nie ma pieniędzy. Unia dała tyle żeby tylko można było choć część wykorzystać. Zatem do roboty. Dziś czytałem chyba w Gazecie Robotniczej że nijaka pani Teresa Cieślak z tego RZGW wypowiedziała się że w sumie się nic nie stało - poleciało tylko troche błota z dna zbiornika i o co ten rejwach ? No gratuluję dobrego samopoczucia.
~aborygen 12-10-2006 8:13
o co się czepiacie - normalka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Przebudowa drogi Bolesławiec – Stare Jaroszowice

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
656
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%