MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Cóż to była za integracja! W siodle

Wiadomości: STARA KAMIENICA
Środa, 29 września 2010, 7:42
Aktualizacja: 7:43
Autor: Angela
Fot. Organizator
Ponad siedemdziesiąt osób, w tym głównie zdrowe i niepełnosprawne dzieci, wzięły udział w spotkaniu integracyjnym pod nazwą „Mój Przyjaciel Koń”, które odbyło się w Starej Kamienicy w miniony weekend. Jazda na rumaku z jajem na łyżce była dla uczestników niesamowitym przeżyciem.

Impreza przy ognisku z udziałem dzieci, ich opiekunów i rodziców odbyła się w Starej Kamienicy 103, w stajni Orion. Dopisała pogoda i frekwencja uczestników. Do wspólnej zabawy włączyło się dwa pond sto procent więcej osób niż przewidywano.

– Spotkanie miało przede wszystkim włączenie dzieci niepełnosprawnych do wspólnej zabawy ze zdrowymi rówieśnikami oraz kształtowanie tolerancji i empatii. Chcieliśmy, aby zdrowe dzieci zrozumiały, że ich chorzy rówieśnicy mają takie same potrzeby, i że pokonując chorobę są bardziej zdeterminowane w ich zaspokajaniu. Spotkanie miało również służyć propagowaniu idei hipoterapii i jazdy konnej dla dzieci jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu – mówi Małgorzata Hałon, organizatorka imprezy.

Jak oceniali uczestnicy konie i gospodarze imprezy spisali się na medal i dali dzieciom mnóstwo radości. Organizatorami byli: stajnia „Orion ”, zespół hipoterapeutyczny „Hipopony” oraz świetlica terapeutyczna „Przystanek Grajdoł” działająca przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Opiekę medyczną zapewniła firma „Divemed”. Impreza była bezpłatna.

Organizatorzy dziękują wszystkim gościom za przybycie i dobrą zabawę, a wolontariuszom i ludziom dobrego serca za pomoc i wsparcie w działaniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rodzice okupują szkołę

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xzz 29-09-2010 11:02
Świetna impreza, wspaniała organizacja i piękna stajnia. Dziekujemy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

Ćwierć wieku Teatru Maska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
353
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%