MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Country w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 12:39
Aktualizacja: Wtorek, 11 sierpnia 2015, 7:47
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Karolina Matusewicz
Energetyczny i pełen pozytywnych emocji występ czeskiego zespołu QU Band z Liberca umilił mieszkańcom Cieplic i przyjezdnym gościom niedzielne (9.08) popołudnie w ramach „Letnich Koncertów Promenadowych”, które odbywają się co tydzień w Parku Zdrojowym.

Czeski zespół grający muzykę z pogranicza różnych gatunków i stylów, wykonał szereg utworów w stylu country, które przeniosły słuchaczy do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Choć muzycy pochodzą z kraju naszych sąsiadów, perkusista znający język polski przemawiał do zgromadzonej publiczności i zabawiał ją historyjkami związanymi m.in. z powstaniem utworów.

Zespół grał ponad półtorej godziny i zaprezentował utwory dobrze znane publiczności, jak m.in. cover utworu Elvisa Presleya „Love me tender” czy „What a wonderful world” Louisa Armstronga, a także piosenki mniej znane szerszemu gronu odbiorców.

- Jestem po raz pierwszy w Cieplicach i cieszę się, że są tu organizowane takie koncerty pod gołym niebem, które (jak widać) przyciągają wielu słuchaczy. Dobrze, że miasto zapewnia rozrywkę mieszkańcom i turystom, a także popularyzuje zespoły pochodzące z Czech – mówiła pani Małgorzata z Przemyśla.

Zespół QU Band tworzą: Vladimír Grusman – perkusja, Mirek Benda - gitara basowa, Mirek Podmele – dmuchawka, śpiew, Jan Cipča Černý – śpiew, Mirek Tomeš - instrumenty klawiszowe, śpiew, Ivoš Čapek – gitara, śpiew, Áda Štrejl - saksofon, klarnet, śpiew.

Organizatorem imprezy było Miasto Jelenia Góra i Zdrojowy Teatr Animacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Artystycznie o historii dawnej "dywanówki"  

Znowu auto na chodniku

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~SARBLE 10-08-2015 14:33
Koncert super, ale Park Zdrojowy - obraz nędzy i rozpaczy :( Czy ktoś dba o tą wizytówkę kurortu ? Susza i owszem, ale ten stan parku, to po prostu zaniedbania, ze strony gospodarza. Wstyd. Jakim Cię widzą, takim Cię piszą.
~kuracjuszka 10-08-2015 15:12
To św.PRAWDA że PARK w cieplicach to nędza i rozpacz pytam gdzie jest OGRODNIK który bierze duże pieniądze i nic nierobi WSTYD na Całą POLSKE
~sorry taki klimat 11-08-2015 15:42
Jak na Jeleniogórskie standardy co do organizowania imprez nazwałbym ten koncert hitem lata;)
~ 12-08-2015 17:42
"Kuracjuszka", nie narzekaj na ogrodnika, ludzie pracują nawet w upały, widziało się to na własne oczy, narzekać można tylko na ścieżki z piasku i wjeżdżające na teren parku, kopcące spalinami, samochody, które jadą gdzie im się żywnie podoba i tego nikt nie pilnuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Staranował samochodem trzy pojazdy

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Skok w Blok 2020 – teraz to już historia  

Skok w blok na Noskowskiego

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
690
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%