MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Coś więcej niż chińczyk”

Wiadomości: Region
Środa, 4 lipca 2012, 7:00
Aktualizacja: 7:01
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Co niedzielę o godzinie 10.00 w budynku JCK przy ulicy 1 Maja spotykają się pasjonaci gier planszowych, by wspólnie oddać się niezobowiązującej, ale ekscytującej rozrywce.

Nazwy takie jak "Carcassone", "Osadnicy z Cathanu", "Ascension" mogą odstraszać osoby przyzwyczajone do klasycznych gier planszowych. To podejście próbują przełamać członkowie Karkonoskiej Frakcji Fantastyki, we współpracy ze sklepem internetowym "3TROLLE.pl", organizując w każdą niedzielę spotkania na których z otwartymi rękami witają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy, niezależnie od wieku.

- Niestety główną przeszkodą ciągle pozostaje wciąż powszechne przekonanie, że tego typu rozrywka przeznaczona jest jedynie dla dzieci i dorosłym nie przystoi bawić się tego typu „zabawkami” – piszą organizatorzy.

Klubowicze z KFF chcą pokazać, że gry planszowe tak samo jak filmy czy książki mają zróżnicowane gatunki trafiające w różne gusta i przedziały wiekowe. Znajdziemy pośród nich gry strategiczne, horrory, zabawy zręcznościowe czy też sprawdzające nasze umiejętności kooperacji z innymi. W przeciwieństwie do klasycznych „planszówek” tu nie zawsze celem jest pokonanie wszystkich siedzących przy stole, czasem wręcz przeciwnie.

- Staramy się pokazać, że gry oprócz walorów rozrywkowych, zapewniają wrażenia estetyczne, (artystycznie skomponowane plansze, karty czy dokładnie wymodelowane pionki), a także kształtują u grających zmysł strategicznego myślenia i pomagają się zrelaksować – piszą organizatorzy. Nie zmuszamy przy tym nikogo do kupowania gier i nie pobieramy żadnych opłat za wstęp na spotkania. Organizujemy je z prostą zasadą „Przyjdź, dosiądź się i pograj z nami.”. Więc może, w następną niedzielę zamiast leniuchowania w domu można wybrać się na spotkanie i spróbować czegoś więcej niż chińczyk – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

Co widział kamerdyner

Integracyjny piknik

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~algida 4-07-2012 16:22
Nie wiem kto to pisał ale chyba powinien lepiej zorientować się w temacie.
~tomecky 4-07-2012 17:54
Bardzo dobra inicjatywa, popieram :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maraton charytatywny

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

Janowiczanie liczą na głosy

Koło ratunkowe dla Flory?

Droga ku wieczności Beaty Niemiec

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
655
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%