MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

„Coś więcej niż chińczyk”

Wiadomości: Region
Środa, 4 lipca 2012, 7:00
Aktualizacja: 7:01
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Co niedzielę o godzinie 10.00 w budynku JCK przy ulicy 1 Maja spotykają się pasjonaci gier planszowych, by wspólnie oddać się niezobowiązującej, ale ekscytującej rozrywce.

Nazwy takie jak "Carcassone", "Osadnicy z Cathanu", "Ascension" mogą odstraszać osoby przyzwyczajone do klasycznych gier planszowych. To podejście próbują przełamać członkowie Karkonoskiej Frakcji Fantastyki, we współpracy ze sklepem internetowym "3TROLLE.pl", organizując w każdą niedzielę spotkania na których z otwartymi rękami witają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy, niezależnie od wieku.

- Niestety główną przeszkodą ciągle pozostaje wciąż powszechne przekonanie, że tego typu rozrywka przeznaczona jest jedynie dla dzieci i dorosłym nie przystoi bawić się tego typu „zabawkami” – piszą organizatorzy.

Klubowicze z KFF chcą pokazać, że gry planszowe tak samo jak filmy czy książki mają zróżnicowane gatunki trafiające w różne gusta i przedziały wiekowe. Znajdziemy pośród nich gry strategiczne, horrory, zabawy zręcznościowe czy też sprawdzające nasze umiejętności kooperacji z innymi. W przeciwieństwie do klasycznych „planszówek” tu nie zawsze celem jest pokonanie wszystkich siedzących przy stole, czasem wręcz przeciwnie.

- Staramy się pokazać, że gry oprócz walorów rozrywkowych, zapewniają wrażenia estetyczne, (artystycznie skomponowane plansze, karty czy dokładnie wymodelowane pionki), a także kształtują u grających zmysł strategicznego myślenia i pomagają się zrelaksować – piszą organizatorzy. Nie zmuszamy przy tym nikogo do kupowania gier i nie pobieramy żadnych opłat za wstęp na spotkania. Organizujemy je z prostą zasadą „Przyjdź, dosiądź się i pograj z nami.”. Więc może, w następną niedzielę zamiast leniuchowania w domu można wybrać się na spotkanie i spróbować czegoś więcej niż chińczyk – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Kolejne roje pszczół

Droga rowerowa w budowie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~algida 4-07-2012 16:22
Nie wiem kto to pisał ale chyba powinien lepiej zorientować się w temacie.
~tomecky 4-07-2012 17:54
Bardzo dobra inicjatywa, popieram :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nowy program "Moja woda"

Zebrali 3 tony odpadów

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bobry na Zabobrzu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1921
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%