MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Coś się ruszyło w sprawie parkingów dla niepełnosprawnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 10 kwietnia 2012, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: bc
Przedstawiciele Inicjatywy Obywatelskiej mieszkańców Jeleniej Góry, domagających się zmiany obowiązujących zasad korzystania przez niepełnosprawnych z parkingów w strefie płatnego parkowania w mieście, spotkali się w miniony piątek z samorządowcami w ratuszu.

Z przedstawicielami Inicjatywy Obywatelskiej spotkali się w ratuszu: wiceprzewodniczący rady miasta Józef Sarzyński i zastępca prezydenta Hubert Papaj. Obecny był radny Leszek Wrotniewski i komendant straży miejskiej Jerzy Górniak.

Podkreślono potrzebę weryfikacji blisko 4 tys. wydanych kart parkingowych w czym pomóc ma wprowadzenie dodatkowych plakietek zegarowych wydawanych przez miasto po uprzednim sprawdzeniu ważności orzeczeń o niepełnosprawności. Niezależnie od tego mundurowi kontrolować będą osoby posługujące się przy parkowaniu europejskimi kartami parkingowymi.

Nowe zasady mają być wprowadzone w ciągu dwóch miesięcy i monitorowane będą przez służby miejskie i niepełnosprawnych, aby dokonywać niezbędnych korekt. W tej sytuacji członkowie Inicjatywy Obywatelskiej postanowili zawiesić wniosek o zmianę uchwały do czasu uzgodnionego i oczekiwanego rozwiązania tej kwestii. Ratusz otwarty jest na pomysły, które pomogą rozwiązać problem.

Propozycje można zgłaszać także do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze, tel. 75 75 242 54 lub e-mail biuro@kson.pl.
Do rady miasta trafiła lista z ponad sześciuset podpisami mieszkańców Jeleniej Góry i powiatu, którzy domagali się zmiany nieprzyjaznych rozwiązań, przyjętych w uchwale w sprawie strefy płatnego parkowania. Zbyt mała liczba „kopert” i restrykcyjny zapis w uchwale o stosowaniu tzw. opłaty dodatkowej zdaniem niepełnosprawnych czyni miasto nieprzyjazne mieszkańcom, których prawie 4 tys. posiada europejskie karty parkingowe.

Na czym ma polegać usprawnienie wykorzystania „kopert” w płatnej strefie parkowania? M.in. na ograniczeniu bezpłatnego postoju na kopertach do maksymalnie trzech godzin, po czym zastosowana zostanie taryfa opłat. Miejsca te zajmowane są przede wszystkim przez mieszkańców okolicznych domów, właścicieli lub pracowników placówek handlowych albo osoby posługujące się kartami parkingowymi w sposób nieuprawniony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Gra Miejska w Piechowicach

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 10-04-2012 8:44
i dobrze. połowa aut ze znaczkiem inwalidy w jeleniej to wielka lipa, cwaniaki które dały komuś w łapę by móc postawić mega furę tam gdzie chcą...
~szofer 10-04-2012 9:49
Posługują się też kartami ludzi którzy już nie żyją ,
~Dlaczego? 10-04-2012 11:18
Wreszcie się obudzili i zauważyli coś o czym wszyscy już dawno wiedzą, że zdecydowana większość tych niby uprawnionych to wielka lipa Jeżeli chodzi o te trzy godziny bezpłatnego parkowania to chyba lekka przesada. Półgodziny góra godzina. Po za tym normalni ludzie powinni mieć możliwość bezpłatnego parkowania minimum do15 minut. W przypadku załatwiania sprawy która trwa krótko nie muszę płacić za godzinę
~Trento 10-04-2012 15:10
Lepiej by sie zajeli a...lizą blokowanych miejsc parkingowych przez urzędników w centrum miasta,też pod ratuszem i na Sudeckiej na całe dnie robocze do godz. 15 i 16 stoją ich auta i barykaduja urządy a interesanci sie kłócą o postój na kilka minut aby załatwić obowiązkowe sprawy w urzędzie. . Natomiast w miejscu pracy handlowców czyli pod ich sklepami jest absolutny zakaz parkowania , nawet dostawcy towarów omijają miasto , z tego powodu placówki handlowe często bardzo ladne i ciekawe w swoim rodzaju zostały zamkniete.Miasto podupada . Dlatego urzędasom i radnym wolno bezkarnie mozna zasady łamać parkować pod samymi drzwiami ratusza i nie honorować zasad porządku bo to jest inna sfera ważniakow, im kary nie przysługują.
~Sektor 10-04-2012 15:25
Posiadam kartę uprawniającą do korzytania z koperty., bo należy mi się z opinii najwyższej komisji lekarskiej i określonej ustawy .Jednakże rzadko z niej korzystam , a korzystam kiedy muszę cos załatwić w urzędzie w tym zakorkowanym mieście .Faktem jest , że niektórzy przeginają z tym parkowaniem , bo blokują całymi godzinami miejsca parkingowe . Może wprowadzić karty zegarowwe określające godz. postoju , wystawione za szybę. Dłuższy postój ponad 3 godz , byłby płatny, co byłoby dyscyplinujące . Posiadam kartę , ale po mnie nie widać inwalidztwa z uwagi na chorobę serca przy ktorej chodzić moge tylko po kilkanaście metrów i nie chciałbym się z tym obnosić ani nikomu sie tłumaczyć - A kiedy idę naście metrow to uchodzę za zdrowego i rześkiego człowieka i to mnie cieszy.
~Zołza 10-04-2012 22:52
Trzy godzinki bezpłatnego uwazam za ok. Bo pół godziny a nawet godzina to niestety za mało! Jestem inwalidką i często jeżdże do lekarzy i prosze mi wierzyć że dwie trzy godziny to minimum na poczekalni więc może wkońcu będzie lepiej!!! Przedewszystkim trzeba zrobić porządek z oszustami którzy nie mają grup i mają lewe karty!!!!
~zyta 15-04-2012 21:51
brawo KSON jesteście konsekwentni,tak trzymac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Lwówczanin w ITTF

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Budowa drogi S3

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
862
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%