MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Coraz więcej małych architektów – warsztaty się podobają

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 grudnia 2012, 9:17
Aktualizacja: 12:55
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
Trwają w Jeleniej Górze warsztaty architektoniczne dla dzieci. Odbywają się one w środy od godz. 16.00 do 17.30 w siedzibie SARP–u przy ul. Wolności 2 w Jeleniej Górze. Organizatorem jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Jeleniej Górze oraz pracownia projektowa SK–ARCHITEKCI. Zajęcia prowadzone są przez architektów oraz studentów architektury. W najbliższą środę (5 grudnia) dzieci zmienią się w projektantów swoich wymarzonych pokoi.

Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni i zwiększanie możliwości manualnych u dzieci. - Nie chcemy narzucać dzieciom sposobu tworzenia makiet czy modeli. Chcemy, aby dzieci miały możliwość samodzielnego decydowania, jak chcą skonstruować swoje projekty, prowadzący są wyłącznie pomocą. Pragniemy aby warsztaty dały możliwość - przede wszystkim dzieciom - odczuć, jak wiele wpływu mają one na otoczenie i świat w którym żyją - informują organizatorzy.

W ostatnią środę dzieci zmierzyły się z tematem projektowania ponad chmurami. Tworzyły makiety domów na Marsie i stacji kosmicznych w przestworzach. Organizatorzy przygotowali na grudzień tematy świąteczno-zimowe. - Będziemy robić konstrukcje choinkowe, makiety karmników dla ptaków, a już w najbliższą środę dzieci zaprojektują swoje wymarzone pokoje - dodają organizatorzy.

Większość użytych do modeli materiałów pochodzi z recyklingu, są to m.in. nakrętki po napojach, rolki po papierze, zużyte baterie czy sprężynki z długopisów.

Zapisy i szczegółowe informacje: k.szkapiak@jgora.sarp.org.pl, tel. tel: 608 382 410.

Ogłoszenia

Czytaj również

Samowola budowlana w KPN–ie wciąż straszy  

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Porównaj ceny z Jelonką.com

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~maciejka 2-12-2012 19:16
BRAWO doskonały pomysł
~realista jg 3-12-2012 10:32
Myślę, że prowadzący nie mają żadnego doświadczenia w wychowaniu dzieci! W pierwszej chwili czytając początek artykułu, byłem bardzo zainteresowany, lecz gdy dotarłem do opisu, że dzieci mają pracować na starych nakrętkach po napojach (które po zebraniu od przypadkowych osób zapewne nie podlegały nawet myciu - a niektórzy piją \"z gwinta\", zużyte baterie-brawo-wyciekający kwas, rolki po papierze-pewnie toaletowym (!) i sprężynki długopisów- można wsadzić do nosa, pstryknąć w oko, nic tylko ręce opadają, opamiętajcie się, to nie ma już innych materiałów. Jak brak pomysłów na bezpieczne przedmioty i kasy np. na klocki, to można choćby kilka prostych gałęzi brzozy równo obciąć i rzucić dzieciakom górę plasteliny... no tak, ale plastelina też kosztuje, to może bez środków dajcie sobie spokój!!
~mm 3-12-2012 10:35
do ~realista jg: no tak, najlepiej zamknąć dziecko w sterylnym pokoju, dać zdezynfekowane zabawki i nie dopus...ć obcych, bo mogą przynieść jakieś zarazki, brrrr.... powodzenia
rymcycymcy 3-12-2012 12:01
Jak byłem mały, to wolałem bawić się w lekarza ! :) ...i tak mi zostało ! ;)
~voo voo DW 3-12-2012 15:37
realista ty sieroto przecież niemasz pojecia że nastudiach studenci też robią makiety z przedmiotów i recyklingu pełna profeska... jeśli rzucasz kamieniem to przyjdz i daj dla dzieci kase na twoim zdaniem jakieś plasteliny aa i jeszcze daj kase na piły mechaniczne by ładnie pociąć gałęziea brzozy jak ładnie i równo potniesz to przestaniesz pierniczyć jak potłuczony...no comment
~SARP 3-12-2012 17:07
Materiały z recyklingu są jedynie dodatkiem, by pokazac dzieciom że mozna zrobić coś- z niczego! I właśnie te materiały cieszą się najwiekszym zainteresowaniem u dzieciaków! A dzięki sponsorowi mamy mase art. papierniczych : plasteliny, kredki, farbki, taśmy- co z resztą widać na zdjęciach:)
~SARP 3-12-2012 17:09
I jeszcze jedno. materiały dzieci zbierają same! O temacie kolejnych zajęć wiedzą z tygodniowym wyprzedzeniem..więc maja okazje sie przygotować jeśli tylko chcą:)
~realista jg 4-12-2012 10:49
Do VooVoo:Studia skończyłem, tylko kierunek inny, więc może trochę ogłady, TO SĄ DZIECI A NIE STUDENCI JAKBYŚ NIE ZAUWAŻYŁ, skoro nie ja jestem inicjatorem zajęć to dlaczego mam wykładać kasę, może Ty to zrobisz sieroto(!), przyciąć gałęzie małej średnicy można piłką ręczną (po motorowej będą poszarpane więc chyba nie wiesz o czym piszesz). W końcu mają służyć do zabawy a nie w celach opałowych!!!. I jeszcze jedno, tym razem do SARP: te wyjaśnienia z Państwa strony wiele zmieniają, można było od razu zawrzeć kpl. informacji a nie podnosić innym ciśnienie.
~Voo Voo DW 4-12-2012 20:58
Realista to co napisałam wcześniej odnosi się do tego, że moćnabyło twoje wypociny odebrać jako podręcznikowy przykład gościa co toto tylko siedzi przy kompie i dawajjj komentować jakieś brednie i krytyki niewiadomo komu potrzebne ale żeby coś naprawde zrobić to już ciężko... a mi się taki pomysł podoba więc szacun dla organizatorów i koniec kropka peel

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prawidłowa konserwacja łożyska w 6 krokach

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Stalowe rumaki w Karpaczu

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
634
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%