Wiadomości: z kraju/świata
Czwartek, 15 października 2009, 14:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 października 2009, 10:56
Autor: ahawer
Coraz lepiej poczynia sobie w ringu młody jeleniogórski pięściarz, Irek Zakrzewski. Podopieczny Łukasza Janika zwyciężył w kolejnych zawodach.

Pod koniec września w Częstochowie Irek brał udział w turnieju międzynarodowym, w którym brało udział 80 zawodników z Polski, Ukrainy, Czech i Niemiec. Walki odbywały się w grupie junior i młodzieżowiec. Nasz bokser należy do tej drugiej grupy, w kategorii do 69 kg. W pierwszym starciu jeleniogórzanin wygrał jednogłośnie na punkty 3:0. z Guleryuzem.
Następnego dnia Ireneusz miał walczyć w drugiej finałowej walce z Maciejem Jednakim z Gwardii Wrocław. Z nieznanych jednak przyczyn wrocławianin zrezygnował z walki. Nasz pięściarz otrzymał walkowera i bez walki finałowej wygrał cały turniej.
Na początku października Irek brał udział także w turnieju w niemieckim Oberhausen. Tam doszło do starcia pomiędzy ekipą z Dolnego Śląska z medalistami z Niemiec. Jeleniogórski bokser walczył z dwa lata starszym i bardziej doświadczonym Malickim, jego także pokonał jednogłośnie 3:0.

Teraz czeka Irka kolejne wezwanie, 24 października będzie boksował w meczu Polska- Litwa, który odbędzie się w Wilnie.

Wybory: Zwycięstwo PiS