MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Coraz bliżej zimowej laby

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:25
Autor: TEJO
Fot. tejo
Wprawdzie ferie zimowe zaczynają się w poniedziałek, jednak już w piątek i sobotę dzieci i młodzież zaczną wyjazdy na zimowy wakacyjny wypoczynek. O bezpieczeństwie najmłodszych myśli policja.

– Od piątku będziemy kontrolowali autobusy i inne pojazdy, którymi na ferie pojadą młodzi mieszkańcy miasta – zapowiada komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci dotrą też do miejsc, w których w Kotlinie Jeleniogórskiej będą organizowane zimowiska. Sprawdzą, czy w ich pobliżu można bezpiecznie przejść przez ulicę.

– Apelujemy do rodziców i wychowawców, aby zgłaszali nam wszelkie podejrzenia i nieprawidłowości związane w feryjnym wypoczynkiem – mówi kom. Bagrowska. Pomoże to policjantom sprawdzenia stanu technicznego autobusów, uprawnień i stanu trzeźwości kierujących. Można telefonować pod nr:.075/7520581 lub 075/7520591 oraz 075/7520337.

Policja zorganizuje też punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi i młodzieżą z Jeleniej Góry i z całego powiatu jeleniogórskiego. Będzie on działał od soboty do końca ferii w godz. 7 – 12 przy dworcu PKS przy ul. Obrońców Pokoju.

Policjanci proszą też rodziców, aby dokładnie sprawdzili, komu powierzają opiekę nad dzieckiem podczas zimowych wakacji.

– Młodzi ludzie, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, nie powinni reagować na zaczepki nieznajomych. Lepiej pod nieobecność rodziców nikogo nie wpuszczać do domu, a klucze trzymać w dobrze zamkniętej kieszeni – radzą stróże prawa.

Przestrzegają też przez ślizganiem się po zamarzniętych stawach i gliniankach. Lepiej skorzystać z lodowiska, które niedawno temu otwarto przy ulicy Noskowskiego na osiedlu Zabobrze II.

O możliwości spędzenia ferii bez nudy przypominają miejskie placówki kultury. – Do Młodzieżowego Domu Kultury można zapisać dziecko nawet na jeden dzień. Za 10 złotych gwarantujemy fachową opiekę, dwa posiłki oraz dużo ciekawych zajęć – mówi Danuta Sitek, dyrektor MDK.

Ferie zaczynają się 16 stycznia i potrwają do 29 w województwach Dolnośląskim, Łódzkim, Mazowieckim, Opolskim oraz Zachodniopomorskim.
Od 23 I do 5 II będą wypoczywali uczniowie z Podlaskiego. W dniach od 30 stycznia do 12 lutego – z Lubelskiego, Podkarpackiego, Pomorskiego, Śląskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego. Najpóźniej, bo dopiero 13 lutego ferie zaczną się w Kujawsko-Pomorskiem, Lubuskiem, Małopolskiem, Świętokrzyskiem oraz Wielkopolskiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Wspaniała integracja

Wsparcie dla polsko – czeskich projektów

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Inezka-Pinezka 11-01-2006 16:48
Ha, Ha. Super temat na artykuł... Ja tam nigdzie nie wyjezdrzam i się cieszę, bo wreszcie będę mogła sobie dłuzej pospać...
~KRYSTYNA 11-01-2006 16:55
A dlaczego woj.Lubelskie,Podkarpackie,Pomorskie,Śląskie i Warmińsko-Mazurskie będą mieli tylko siedem dni ferii ??bo od 30.I.do 5.II.Gdy inne woj. mają czternaście dni ferii.Chyba,że wkradł się błąd!!
~redakcja 11-01-2006 17:30
>A dlaczego >woj.Lubelskie,Podkarpackie,Pomorskie,Śląskie i >Warmińsko-Mazurskie będą mieli tylko siedem dni >ferii ??bo od 30.I.do 5.II.Gdy inne woj. mają >czternaście dni ferii.Chyba,że wkradł się błąd!! chochlik komputerowy, przepraszamy, już poprawione
~KRYSTYNA 11-01-2006 20:37
Dzięki za sprostowanie artykułu o terminach ferii.Jednak ktoś czyta komentarze i wyciąga wnioski.!!! Bo jednak 30.I.-5.II.to nie to samo co 30.I.-12.II."JEDNAK TO BYŁA POMYŁKA W REDAGOWANIU ARTYKUŁU".
~Wojtek 12-01-2006 8:38
Ludie wreszcie laba!! jak super odpoczne od szkoły jezu ale fajnie:D
~Redakcja 13-01-2006 15:56
>Dzięki za sprostowanie artykułu o terminach >ferii.Jednak ktoś czyta komentarze i wyciąga >wnioski.!!! Bo jednak 30.I.-5.II.to nie to samo co >30.I.-12.II."JEDNAK TO BYŁA POMYŁKA W >REDAGOWANIU ARTYKUŁU". Pani Krystyno, raz jeszcze dziękujemy za uwagę, po prostu pomyliły się nam daty, ale już jest poprawione

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Smaki młodzieżowej kuchni... kresowej

Mali szachiści przed Pucharem Polski

Żeromalia na filmowo

Udana zbiórka zachełmian

Wszyscy za strajkiem

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
281
Tak
61%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
24%
Nie ma zdania
1%