MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Coraz bliżej zimowej laby

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:25
Autor: TEJO
Fot. tejo
Wprawdzie ferie zimowe zaczynają się w poniedziałek, jednak już w piątek i sobotę dzieci i młodzież zaczną wyjazdy na zimowy wakacyjny wypoczynek. O bezpieczeństwie najmłodszych myśli policja.

– Od piątku będziemy kontrolowali autobusy i inne pojazdy, którymi na ferie pojadą młodzi mieszkańcy miasta – zapowiada komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci dotrą też do miejsc, w których w Kotlinie Jeleniogórskiej będą organizowane zimowiska. Sprawdzą, czy w ich pobliżu można bezpiecznie przejść przez ulicę.

– Apelujemy do rodziców i wychowawców, aby zgłaszali nam wszelkie podejrzenia i nieprawidłowości związane w feryjnym wypoczynkiem – mówi kom. Bagrowska. Pomoże to policjantom sprawdzenia stanu technicznego autobusów, uprawnień i stanu trzeźwości kierujących. Można telefonować pod nr:.075/7520581 lub 075/7520591 oraz 075/7520337.

Policja zorganizuje też punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi i młodzieżą z Jeleniej Góry i z całego powiatu jeleniogórskiego. Będzie on działał od soboty do końca ferii w godz. 7 – 12 przy dworcu PKS przy ul. Obrońców Pokoju.

Policjanci proszą też rodziców, aby dokładnie sprawdzili, komu powierzają opiekę nad dzieckiem podczas zimowych wakacji.

– Młodzi ludzie, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, nie powinni reagować na zaczepki nieznajomych. Lepiej pod nieobecność rodziców nikogo nie wpuszczać do domu, a klucze trzymać w dobrze zamkniętej kieszeni – radzą stróże prawa.

Przestrzegają też przez ślizganiem się po zamarzniętych stawach i gliniankach. Lepiej skorzystać z lodowiska, które niedawno temu otwarto przy ulicy Noskowskiego na osiedlu Zabobrze II.

O możliwości spędzenia ferii bez nudy przypominają miejskie placówki kultury. – Do Młodzieżowego Domu Kultury można zapisać dziecko nawet na jeden dzień. Za 10 złotych gwarantujemy fachową opiekę, dwa posiłki oraz dużo ciekawych zajęć – mówi Danuta Sitek, dyrektor MDK.

Ferie zaczynają się 16 stycznia i potrwają do 29 w województwach Dolnośląskim, Łódzkim, Mazowieckim, Opolskim oraz Zachodniopomorskim.
Od 23 I do 5 II będą wypoczywali uczniowie z Podlaskiego. W dniach od 30 stycznia do 12 lutego – z Lubelskiego, Podkarpackiego, Pomorskiego, Śląskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego. Najpóźniej, bo dopiero 13 lutego ferie zaczną się w Kujawsko-Pomorskiem, Lubuskiem, Małopolskiem, Świętokrzyskiem oraz Wielkopolskiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Droga rowerowa w budowie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Inezka-Pinezka 11-01-2006 16:48
Ha, Ha. Super temat na artykuł... Ja tam nigdzie nie wyjezdrzam i się cieszę, bo wreszcie będę mogła sobie dłuzej pospać...
~KRYSTYNA 11-01-2006 16:55
A dlaczego woj.Lubelskie,Podkarpackie,Pomorskie,Śląskie i Warmińsko-Mazurskie będą mieli tylko siedem dni ferii ??bo od 30.I.do 5.II.Gdy inne woj. mają czternaście dni ferii.Chyba,że wkradł się błąd!!
~redakcja 11-01-2006 17:30
>A dlaczego >woj.Lubelskie,Podkarpackie,Pomorskie,Śląskie i >Warmińsko-Mazurskie będą mieli tylko siedem dni >ferii ??bo od 30.I.do 5.II.Gdy inne woj. mają >czternaście dni ferii.Chyba,że wkradł się błąd!! chochlik komputerowy, przepraszamy, już poprawione
~KRYSTYNA 11-01-2006 20:37
Dzięki za sprostowanie artykułu o terminach ferii.Jednak ktoś czyta komentarze i wyciąga wnioski.!!! Bo jednak 30.I.-5.II.to nie to samo co 30.I.-12.II."JEDNAK TO BYŁA POMYŁKA W REDAGOWANIU ARTYKUŁU".
~Wojtek 12-01-2006 8:38
Ludie wreszcie laba!! jak super odpoczne od szkoły jezu ale fajnie:D
~Redakcja 13-01-2006 15:56
>Dzięki za sprostowanie artykułu o terminach >ferii.Jednak ktoś czyta komentarze i wyciąga >wnioski.!!! Bo jednak 30.I.-5.II.to nie to samo co >30.I.-12.II."JEDNAK TO BYŁA POMYŁKA W >REDAGOWANIU ARTYKUŁU". Pani Krystyno, raz jeszcze dziękujemy za uwagę, po prostu pomyliły się nam daty, ale już jest poprawione

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zapuszczone okolice Drzymały

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bike Maraton 2020  

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2087
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%