MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Coraz bliżej „Noc Sylwestrowa”

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Wtorek, 28 grudnia 2010, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: KMP
Policjanci zapowiadają wzmożone działania w związku z imprezami sylwestrowo–noworocznymi oraz zwiększonym ruchem na drogach.

W związku ze zbliżającym się sylwestrem jeleniogórscy policjanci spodziewają się wzrostu natężenia ruchu pojazdów na drogach powiatu. Oznacza to także możliwość zaistnienia na drogach sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców – informuje podisnp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

Przez pośpiech, nieuprzejmość, czy też arogancję stwarzają niebezpieczną jazdą sytuacje drogowe zagrażające bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu. Jeżdżą za szybko, często siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu, lekceważą znaki i sygnały drogowe.

Dlatego policyjne patrole przystąpią w dniach 31.12.10 – 3.01.2011 roku do wzmożonych działań pod kryptonimem „Noc Sylwestrowa”. Nadrzędnym celem akcji będzie ułatwienie ruchu pojazdów oraz zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży.

W noc sylwestrową na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się impreza masowa „Karnawałowa Noc Sylwestrowa” w godzinach od 22.30 do godziny 1.00 – 1 stycznia 2011 roku. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy na świeżym powietrzu czuwać będą oprócz służb ochrony również policjanci garnizonu policji jeleniogórskiej i funkcjonariusze straży miejskiej.

Celem działań policji jest ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych, zabezpieczenie parkingów, zapewnienie drożności dróg, przeciwdziałanie przestępczości pospolitej i kryminalnej, zapobieganie wybrykom chuligańskim popełnianym przez młodzież będącą pod wpływem alkoholu czy środków odurzających oraz niebezpiecznym używaniem materiałów pirotechnicznych.

W przypadku zaistnienia przestępstwa czy wykroczenia prosimy o powiadomienie najbliższej jednostki policji lub zgłoszenie pod numer 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce kontrole kąpielisk

PZN na kręgielni

Rondo – czy w tym roku się uda?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~De Jot 28-12-2010 10:38
A pod numerem 997 odbierają ignoranci!!! Więc nie ma co dzwonić na ten numer LENIE!!!
~Pingpong 28-12-2010 17:17
W cieplicach patologia na nowy rok jak nigdzie a policja nic w sylwestra 2 tyg po nowym roku szuka
~ 28-12-2010 19:17
ulatwienie w ruchu to odsnizone drogi wiec panowie do

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Złodziej zatrzymany

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkania z Beatą Kempą

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1109
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%