MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Coraz bliżej do IV Karkonoskiego Festiwalu Światła

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 grudnia 2011, 9:18
Aktualizacja: 9:20
Autor: Es
Fot. RED
Impreza, zyskująca coraz większą popularność, jest obejmowana patronatami przez opiniotwórcze instytucje i stowarzyszenia.

Czwarta już edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13 – 15 stycznia 2012 roku. Areną imprezy będą głównie Cieplice, zaś jeleniogórskim akcentem będzie wystawa „Światło i materia” zorganizowana w Muzeum Karkonoskim. W programie – jak co roku – pokazy iluminacji, tak zwany mapping (projekcje świetlne na elewacjach budynków szkoły muzycznej, pawilonu „Lalka” oraz Zdrojowego Teatru Animacji), a także spektakl „Stworzenie świat(ł)a” w cieplickim Kościele Zbawiciela.

Nowością będzie dyskoteka na kolorowym lodzie (na lodowisku przy II LO im. Norwida), a także zawody narciarsko-snowboardowe „Jibbing day” rozegrane w sobotę, 14 stycznia na placu Kombatanta. Nie zabraknie tradycyjnych życzeń w postaci lampionów do nieba, oraz innych atrakcji, prelekcji, wystaw i pokazów.

Patronat nad tym przedsięwzięciem przyjął Polski Komitet Oświetleniowy, a kolejne stowarzyszenie – Związek Miast Polskich – potwierdziło, że zamierza to właśnie zrobić. Deklaracja ZMP jest szczególnie ważna, bowiem kilka miejscowości polskich usiłuje organizować podobne przedsięwzięcia, mając na to nierównie większe fundusze.

Dzięki Politechnice Wrocławskiej i kontaktom z niemieckimi miastami, w Jeleniej Górze, w okresie festiwalu przeprowadzona będzie pierwsza konferencja popularno-naukowa, w której wezmą udział inżynierowie zajmujący się światłem w miastach. – Oznacza to, że znowu jesteśmy krok przed innymi, którzy ewentualnie oświetlą na jakiś czas najpiękniejsze swoje budynki. My zyskamy trudną do przecenienia wiedzą na ten temat i tym samym asumpt do harmonijnego rozwoju Festiwalu w przyszłości – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Bardzo słabe wyniki matur

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~olszan 29-12-2011 10:36
No i jest uzasadnienie podniesienia podatków od nieruchomości i stawiania parkometrów na zadupiu miasta bo Marcinek chce się pobawić żaróweczką. Komu jest potrzebne i ile kosztuje tak rzęsiste oświetlenie parku zdrojowego. Wiewiórki tyle światła nie potrzebują a i ludziom wystarczyłaby 1/3 tego co obecnie świeci. Spece od światła zapewne mają pojęcie o automatyce więc chyba raczej ie ma problemu by automatyka zadbała o doświetlenie miejsc gdzie się coś dzieje. Podobnie z "inteligentną" inwestycją w fontannę przy baniakach. Komu to było potrzebne ? Bo mimo najlepszych chęci jakoś trudno to miejsce zakwalifikować do szczególnie odwiedzanych przez pieszych czy miejsc wypoczynku, spacerów i relaksu. Oczekujący w samochodach na zmianę świateł też mają marne szanse na docenienie jego walorów.
~@olszan 29-12-2011 11:19
marudzisz co do KFS
~beka z ciebi 29-12-2011 11:24
Gdzie jest SKM ?!
~do olszan 29-12-2011 17:50
Jakbyś kolego chciał wiedzieć to jest to oświetlenie typu LED,a więc zużywające niewiele prądu w stosunku do tego,gdyby wszystkie iluminacje wykonane były przy pomocy,choćby świetlówek.Widać,że sfrustrowany z Ciebie pesymista.
~ytrofa 29-12-2011 18:10
A wiecie kto będzie robił oprawę medialną tego i za ile:) Kolega pana Prezydenta za patronat medialny czyli za reklamę, a dwa za dobre stosunki na przyszłość. i tak, to się kręci zero przetargów po prostu bez ogródek republika kolesi z Jeleniej Góry, wszyscy oni chodzili, do jednych klas, szkół, robili gdzieś ze sobą itp. Taki profesjonalizm Zbychu Cześkowi, Robert Marcinowi itp
~ 29-12-2011 21:25
...ale na jakiś czas doświetlą ten GRAJDOŁ..
~ 30-12-2011 7:27
Gorąca Prośba do Redakcji Jelonki, o to aby w ramach swojej działalności medialnej. Zapytała Jeleniogórzan czy są zadowoleni ze sprawowania władzy i z efektów pracy obecnego Prezydenta Zawiły. Demokracja tego wymaga, konfrontacji i wypowiedzi najbardziej zainteresowanych czyli mieszkańców Jeleniej Góry. Demagogi mamy dość na każdy dzień. Pozdrawiam redakcję.
~socjalista 30-12-2011 13:38
18.10 dyć to samo pisałem łońskiego roku.Na układ ynie ma rady.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Herbatka dla Seniora

Serca pełne nakrętek

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Wiadukty prawie gotowe

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
842
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%