MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Concerti Pasquali 2012. Na Wielkanoc z muzyką

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Piątek, 6 kwietnia 2012, 8:44
Aktualizacja: 8:44
Autor: Agrafka
Fot. ....
Już 7 kwietnia w Pałacu Paulinum będzie można usłyszeć „Polski folklor we współczesnej muzyce kameralnej”, a 9 kwietnia w Pałacu Wojanów „Viola da gamba a kwestia polska”. Imprezy zorganizowane są w ramach cyklu Concerti Pasquali 2012. Wstęp jest wolny.

W sobotę (7 kwietnia) o godz. 18.00 w Pałacu Paulinum będzie można wysłuchać koncertu „Polski folklor we współczesnej muzyce kameralnej - Szymanowski, Lutosławski na głos i fortepian” w wykonaniu M. Bienkiewicza, J. Skoczka.

Polscy kompozytorzy współcześni opowiedzą o polskiej muzyce ludowej. Język kurpiowski, tradycyjne polskie melodie, rytmy oraz ich współczesne wariacje w interpretacji na głos i fortepian. W programie: Pieśni Kurpiowskie oraz Mazurki Karola Szymanowskiego i Bukoliki Witolda Lutosławskiego.

W poniedziałek (9 kwietnia) o godz. 16:30 w Pałacu Wojanów odbedzie się koncert „Viola da gamba a kwestia polska - Hardt, Hume, Saint-Colombe, Couperin” w wykonaniu Duetu Viol da Gamba – GAMBAsada, w składzie J. Krusz, M. Kowalski.

Dawna polska muzyka oraz muzyka związana z polską na dwie wspaniałe viole da gamba. Podczas tego koncertu będzie można poznać historię niezwykłego instrumentu jakim jest właśnie viola da gamba. W programie m.in. villanelle i tańce polskie, utwory kompozytorów takich jak: J. D. Hardt, T. Hume, J. De Saint-Colombe, F. Couperin.

Organizatorem jest Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

Dzień pierwszy z hip hopem

Medale dla złotych par

Świętują pogranicznicy

Trudno tak żyć!

Kto będzie zarządzał Strefą Płatnego Parkowania?  

Rajd zdewastował las?

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
457
Tak
52%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%