MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Concerti Pasquali 2012. Na Wielkanoc z muzyką

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Piątek, 6 kwietnia 2012, 8:44
Aktualizacja: 8:44
Autor: Agrafka
Fot. ....
Już 7 kwietnia w Pałacu Paulinum będzie można usłyszeć „Polski folklor we współczesnej muzyce kameralnej”, a 9 kwietnia w Pałacu Wojanów „Viola da gamba a kwestia polska”. Imprezy zorganizowane są w ramach cyklu Concerti Pasquali 2012. Wstęp jest wolny.

W sobotę (7 kwietnia) o godz. 18.00 w Pałacu Paulinum będzie można wysłuchać koncertu „Polski folklor we współczesnej muzyce kameralnej - Szymanowski, Lutosławski na głos i fortepian” w wykonaniu M. Bienkiewicza, J. Skoczka.

Polscy kompozytorzy współcześni opowiedzą o polskiej muzyce ludowej. Język kurpiowski, tradycyjne polskie melodie, rytmy oraz ich współczesne wariacje w interpretacji na głos i fortepian. W programie: Pieśni Kurpiowskie oraz Mazurki Karola Szymanowskiego i Bukoliki Witolda Lutosławskiego.

W poniedziałek (9 kwietnia) o godz. 16:30 w Pałacu Wojanów odbedzie się koncert „Viola da gamba a kwestia polska - Hardt, Hume, Saint-Colombe, Couperin” w wykonaniu Duetu Viol da Gamba – GAMBAsada, w składzie J. Krusz, M. Kowalski.

Dawna polska muzyka oraz muzyka związana z polską na dwie wspaniałe viole da gamba. Podczas tego koncertu będzie można poznać historię niezwykłego instrumentu jakim jest właśnie viola da gamba. W programie m.in. villanelle i tańce polskie, utwory kompozytorów takich jak: J. D. Hardt, T. Hume, J. De Saint-Colombe, F. Couperin.

Organizatorem jest Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mandat za wypalanie kabli

Przetarg rozstrzygnięty

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Dalszy ciąg Senioraliów 2019  

Stop marginalizacji średnich miast

Chcą odwołania przewodniczącej

Spór o edukację seksualną

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
740
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%