MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Co ze sztandarowymi inwestycjami miasta? – pytali jeleniogórscy radni

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 grudnia 2012, 8:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 10:38
Autor: Angela
Fot. Angela
O to pytali wczoraj (3.12) podczas sesji Rady Miejskiej jeleniogórscy rajcy. – Znam przypadki, kiedy w Jeleniej Góry opóźnienie terminu realizacji spowodowało konieczność oddania dotacji z UE– mówił Zbigniew Ładziński. – Czy miastu to nie grozi w kontekście stadionu, którego termin zakończenia budowy kolejny raz przesunięto? – pytał. – Jaki jest ostateczny termin zakończenia Term Cieplickich – dopytywał z kolei Miłosz Sajnog. Wiceprezydent Hubert Papaj uspokajał: terminy są niezagrożone. Konkrety jednak nie padły.

Do dyskusji na temat opóźnień w realizacji jednych z największych inwestycji miasta w ostatnich latach włączyło się wielu radnych, chociaż jak zwykle najwięcej do powiedzenia miała opozycja. Oliwer Kubicki (PiS) do wymienionych inwestycji dodał jeszcze Park Zdrojowy, który – jak mówił – jest w opłakanym stanie. Miłosz Sajnog, który z kolei pytał o konkretny termin zakończenia budowy Term Cieplickich, wiążącej odpowiedzi nie usłyszał.

- Słyszymy, że termin jest niezagrożony. W momencie, kiedy inwestycja miała zakończyć się w październiku, a miasto w listopadzie wyrzuca z placu budowy wykonawcę i inżyniera kontraktu, to moim zdaniem inwestycja jest zagrożona, przede wszystkim wizerunkowo. W Polskę poszedł wyraźny sygnał, że Jelenia Góra nie radzi sobie z inwestycjami – mówi Miłosz Sajnog. - Drugą sprawą są procedury wypowiedzenia tego typu umów i rozpisywanie drugiego przetargu – terminy wyłonienia wykonawcy, ewentualne odwoływania się itp. Rozrysowując to wszystko na kartce papieru można udowadniać, że zdążymy w terminie rozliczenia inwestycji, który mija z końcem przyszłego roku. Prezydent ma plan, że do końca roku skończy inwentaryzację, w lutym 2013 r. rozstrzygnie przetarg, później sześć miesięcy będzie na wykonanie i wszystko zostanie zakończone w czasie. W rzeczywistości może być różnie, bo do tego doliczyć trzeba czas na odwołania od decyzji przetargowej i ewentualne procesy sądowe, które mogą potrwać nawet dwa lata. Moim zdaniem miasto wszystkie te czynności, związane z wypowiedzeniem umów, robiło bardzo opieszale, ciągle czekało. Ja rozumiem, że prawnicy twierdzili, że takie zachowanie jest najlepszym rozwiązaniami i oby tak było. Patrząc jednak na działanie innych samorządów, np. Wrocławia w odniesieniu do budowy stadionu wydaje mi się, że Jelenia Góra była bardzo zachowawcza i to może się na nas bardzo negatywnie odbić. Może. Jak to się naprawdę zakończy, to naprawdę nikt nie wie. Mi brakuje stanowczego postawienia sprawy, spięcia się i skończenia tej inwestycji – mówi Miłosz Sajnog z klubu Razem dla Jeleniej Góry.

Radny Zbigniew Ładziński podawał przykład prywatnego przedsiębiorcy z Jeleniej Góry, który skorzystał z tego samego programu unijnego, nie wywiązał się z terminu realizacji inwestycji i musiał zwrócić dotację.

- Kolejny raz przesuwamy termin zakończenia budowy stadionu, czy nie będzie to tak, jak w przypadku prywatnego przedsiębiorcy, że będziemy musieli oddać pieniądze? Przecież wszyscy traktowani są tak samo – mówił.

Wiceprezydent Hubert Papaj zapewniał jednak, że terminy rozliczenia pieniędzy unijnych nie są zagrożone.

- My odpowiadamy za inwestycje miejskie. Każdy podmiot sam negocjuje terminy rozliczenia dotacji i wnioskuje o ich przedłużenie. Nie wiem jak to było w przypadku wspomnianego przedsiębiorcy, ale nam zwrot pieniędzy nie grozi – mówił wiceszef miasta Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pociągi wrócą na linię Gryfów–Mirsk–Świeradów

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Ruszyły prace przy estakadzie

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~Radnybezrad 4-12-2012 8:53
Ale jaja, ale syf :O Koledzy,rodziny w spółkach miasta i nieskończone inwestycje Ale CZAD
~ 4-12-2012 9:18
Słysząc o Jeleniej Górze i władzy Prezydenta etc, zbiera mnie na wymioty.
~JA 4-12-2012 9:25
,, NAM ZWROT PIENIĘDZY NIE GROZI,, NORMALNIE SUPER PANIE PAPAJ,BRAWO!!!!!! aż coś mi się robi jak to czytam:( MASAKRA!!!!
~17sqandal 4-12-2012 9:30
cóż to cała Jelenia Gora zapyziała mieścina która nwet nie potrafi mając pieniądze wybudować stadionu czy term cieplickich . Brak < zadziorności > czech...je caly ratusz takie tylko < Jakoś to będzie > przewodzi ratuszowi nie takiej wladzy chcemy .
~M. Kaflik 4-12-2012 9:39
Dziwię się opozycji - sytuacja wymarzona do referendum za odwołaniem władz, a oni czekają. Dziwię się radnym PO - ten statek tonie - czas najwyższy pokazać umiejętność samodzielnego myślenia, a oni głosują i przyklepują. Dziwię się mieszkańcom - ich nieziemskiej cierpliwości, kiedy miasto kiepsko rządzone marnieje w oczach. Wkurzony - Marcin Kaflik z Cieplic
~j/g 4-12-2012 9:57
A te wszystkie INWESTYCJE - to pomysły Marka Obębalskiego - a kto głosował ZA? w poprzedniej radzie - teraz ci sami radni krytykują sami siebie
~JA 4-12-2012 10:02
Mieszkańcy mają nieziemsąka cierpliwość tylko dlatego,że większość pracuje za granicą i mają z czego żyć,pomyślmy co by to było ,gdyby wszyscy wrócili !!! napewno spokojnie by nie było,a Ratusz napewno by już nie stał na swoim miejscu!!! Boje się takich myśli,ale tak wróżę naszej ,,kochanej władzy jeleniogórskiej,, a może tak zafundować im jakąś wycieczkę statkiem Titanikiem,albo jakiś rejs samolotem, gdzieś w nieznane,bez powrotu,trochę czarny humor,ale jaki mamy mieć humor ,patrząc na to co wyprawiają z jelonką i ich mieszkńcami.
~Och... 4-12-2012 10:27
Z innej beczki. Tak przeglądam sobie artykuły i widzę dużo wpisów podpisanych przez M.Kaflik. Zawsze ma coś do powiedzenia i zastanawiam się, czy jest to jakiś zazdrośnik, czy niedoceniony przez otoczenie gostek, a może już zaczął kampanię wyborczą !
~M. Kaflik 4-12-2012 10:43
Przeszkadza Ci fakt posiadania zdania na wiele tematów dotyczących miasta w którym żyję? A może zazdrościsz? A może jesteś niedoceniainy i szukasz do kogo się na forum przyczepić i padło na mnie? A może zacząłęś kampanię wyborczą i gnębisz bzdurnymi wpisami potencjalnego konkurenta? Jedno jest pewne - nie jestem "gostkiem". Marcin Kaflik z Cieplic
~ 4-12-2012 10:50
niejaki Brandt Fischer powiedział, że: „trzeba rozstrzelać w Polsce ze 100 tys. łajdaków. A jak się tylu nie znajdzie? Nie szkodzi dobierze się z uczciwych.”
~ 4-12-2012 11:12
Akurat Marcin Kaflik wypowiada się na forum rozsądnie.
~weer 4-12-2012 11:29
M.Kaflik walnął focha za nazwanie go gostkiem. :-))
~Koja II 4-12-2012 11:39
Szkoda tylko , że nasze władze nie są tak wyrozumiałe podczas kontroli podległych im placówek!! W stosunku do nich nie mają już tak daleko idącej wyrozumiałości - a wręcz przeciwnie!! W myśl przysłowia" Co wolno wojewodzie to nie ..........". Sadziłam, że te czasy minęły wraz z komuną a tu ..........!!??
~Antykryzys 4-12-2012 12:05
Sztandarową inwestycją miasta powinno być zlikwidowanie straży miejskiej tak jak uczynił to Świeradów Zdrój.
~Antykryzys 4-12-2012 12:12
Bo na chwilę obecną sztandarowymi inwestycjami miasta jest produkcja bezrobotnych i bezdomnych...
~JA 4-12-2012 12:56
Niestety,, Antykryzys,, ma rację:(
~@ 4-12-2012 13:29
A ja uwielbiam pytania Miłosza S.! Ale i ja mam pytanie: czy ktoś widział harmonogram budowy - obecnie rozkawałkowanej - Obwodnicy Południowej? A może to tajemnica?
~123 4-12-2012 13:32
CAŁA KASA POSZŁA NA REMONT ORAZ ROZBUDOWE SADU RODZINNEGO ITD.
~koj 4-12-2012 13:44
-TERMY W CIEPLICACH -CENTRUM HANDLOWE NA KILIŃSKIEGO -STADION NA ZŁOTNICZEJ -GALERIA NA PIJARSKIEJ -MOST W MACIEJOWEJ -TABOR MZK ... jeśli przychodzą Wam do głowy jeszcze jakieś fajne tematy, to wpisujcie!
~doAntykryzys 4-12-2012 13:47
i ta twoja sztandarowa propozycja spowoduje powiększenie się osób bezrobotnych (?) przecież ci ludzie, których proponujesz zwolnić będą musieli znaleźć pracę. A to cię nie interesuje, tak?
~cd 13:47 4-12-2012 13:52
dotyczy to wszystkich mających pracę (na poczcie, w bankach, urzędach, instytucjach), których tak chętnie zwolniliby niektórzy piszący na forum Jelonki.
~ 4-12-2012 14:02
Wybuduja takie termy, jak SPA w Uzdrowisku. Jesli ktos tam byl, wie o czym mowie.
~Chlew 4-12-2012 14:16
Może tych inwestycji nie warto kończyć? Po co ma być ładnie? A mieszkańców Jelenia Góra ma takich jakich ma. Podobnie radnych. A kto dewastuje w tempie kosmicznym /psy, rowerzyści, śmieci,/piękny Park Zdrojowy? Pewnie prezydent Zawiła? Na ten Park Cieplice nie zasłużyły. Nie było słychać zbyt wielu protestów, gdy radni dopuścili ruch rowerowy w Parku. Szkoda mi tych spokojnych ludzi, którzy lubią parkową ciszę, spacery i przyrodę. Niedługo zobaczymyw Parku quady, motycykle i inne cholesrstwo. Wystarczy tylko zebrać grupkę i głośno wrzasnąć na dziennikarzy i radnych.
~gość II 4-12-2012 14:19
Jakie władze wybraliście takie macie.
~13:47i13:54 4-12-2012 14:23
Od porządku jest policja. a z powodzeniem to co robią strażnicy miejscy powinni robić urzędnicy którzy i tak się nudzą. wolę 5 policjantów rzetelnych na etacie niż zgraje nierobów za ciężką kasę.
~Prawo? 4-12-2012 14:32
Radny Sajnog doskonale wie, że wina leży po stronie wadliwego prawa zamówien publicznych. Urzędnicy muszą przestrzegać tego prawą pod karą więzienia, I nic tu nie pomogą pohukiwania radnych. Srożenie się, mój drogi Sajnog na prezydenta jest w tej sytuacji idiotyczne. Radni jeleniogórscy powinni się skupić na tym, by oddziaływać na " naszych" posłów w kierunku zmian tego idiotycznego prawa. Może zamiast ściągać do naszego miasta, na spotkania z meszkańcami różnych nawiedzonych pajaców posłowie powinni zająć się informowaniem mieszkańców o swoich działaniach w tym kierunku. Chyba, że nie mają w tym swego interesu.
~M. Kaflik 4-12-2012 14:57
Prawo pozwala na określenie istotnych warunków zamówienia zgodnie z faktycznym zapotrzebowaniem. Jeśli najważniejsza dla władz JG była cena .... to mamy to co mamy - a raczej mamy to czego nie mamy. Proszę nie zwalać na złe prawo nieudolności Ratusza. Marcin Kaflik
~Obiadek 4-12-2012 15:04
Panie Kaflik niech pan nie zrzędzi. Należy pan do grupy nawiedzonych i wszystkowiedzących i niech pan z tą radosną dla siebie świadomością konsumuje obiad. Smacznego!
~Ciepliczanka 4-12-2012 16:03
Marcin Kaflik dużo gada, a mało robi. Panie Kaflik, miałeś pan pole do działania, gdy byłeś szefem stowarzyszenia "Miłośnicy Cieplic". I co zrobiłeś? NIC! Zza komputera to każdy jest mądry, ale gdy coś trzeba zrobić, to już trochę trudniej. Jesteś małym, zawistnym człowieczkiem i im więcej pojawia się tu twoich wpisów, tym bardziej to widać.
kazimierzp 4-12-2012 17:43
Można czytać wiele pustych dyskusji o ... (najczęściej nie wiadomo o co!). Można też głębiej wejść w problem. Przetargi można różnie "ustawiać". Gdyby założono, że najważniejszym elementem jest doświadczenie w podobnych pracach, dobra opinia u poprzednich inwestorów, ale nie cena - to zamawiający spotka się z krytyką, że trwoni publiczne pieniądze, że "x" wykonałby taniej, itd, itp! Kiedy przyjmie, że najważniejsza jest cena to mamy to co mamy na budowach różnych odcinków autostrad, a w Jeleniej Górze roztrząsanie przez radnych i internautów jakości wykonania prac na ulicach, czy w końcu przy tzw. aquaparku! Ci co są "przy władzy": radni, prezydenci, burmistrze, wójtowie chcą być w kolejnych wyborach wybrani na kolejną kadencję! Tę umowę podpisał ten co przegrał wybory, a z krytyką...!?!
~kefir 4-12-2012 17:50
Kaziu drogi, nie pieprz bzdur. Ten, co przegrał wybory, przynajmniej coś robił. Wszystkie obecne realizacje są zasługą poprzedniego prezydenta! A co robi obecny? No co? Gdzie jest SKM???
~smyk 4-12-2012 18:14
Pan kazimierzp czyni przytyki do Obrębalskiego, że podpisał umowę na Termy Cieplickie. Prace rozpoczęto jesienią 2010 roku, czyli praktycznie w okresie wyborczej kampanii. Inwestycja miała być zakończona w listopadzie 2011 roku, lecz dzięki brakowi inwestorskiego nadzoru ekipy Zawiły termin ten będzie przesunięty o dwa lata!!! To skandal! Zawiła obiecywał, że będzie nadzorował codziennie wszystkie miejskie inwestycje, lecz zabrakło mu nie tylko czasu, lecz przede wszystkim odpowiedzialności. Teraz próbują usprawiedliwiać swoje zaniedbania. Gdyby był Obrębalski z pewnością Termy byłyby już oddane do użytku.
~smyk, c.d. 4-12-2012 18:33
Przez wiele lat miejscy mądrale typu Zawiła i Czernow tylko obiecywali i snuli plany. Dopiero Obrębalski zaczął efektywnie działać. Rewitalizacja Młynówki, termomodernizacja szkół, remonty domów kultury, boiska sportowe, rozpoczęcie budowy aquaparku czy obwodnicy, itd. A mieszkańcy zamiast mu za to podziękować, wybrali nieroba w czerwonym pulowerku. I do kogo macie teraz pretensje?
~grabienapo 4-12-2012 19:07
Niestety, ale tusk stworzył system kiencki o bardzo szerokim zasięgu. Liczy się tylko lojalność, jak w mafii. Proszę sobie policzyć ile taki system generuje ludzi uzależnionych , w którym nawet posada palacza w szkole podstawowej jest reglamentowana wg. powyższego kryterium. To wraz z rodzinami do kilku milionów potencjalnych wyborców. A brak kompetencji tych ludzi jeszcze bardziej wiąże ich z tą mią. I nic nie da apelowanie czy udowadnianie nieudolności, błędów itd. Oni odwrócą się od tuska tylko na takiej zasadzie jak od komuny odwrócił się nawet aktyw PZPR-owski pod koniec lat 80-tych, wtedy gdy mafia nie będzie w stanie zaspokajać swoich członków. Niestety
~M. Kaflik 4-12-2012 19:11
Do "Ciepliczanka" : Wyeliminowałem zbędne elementy - oczywiście nie wszystkie - dzięki czemu Stowarzyszenie "Miłośnicy Cieplic" może trwać dalej - o rozwoju nie może być mowy przy tak zachowawczym zarządzie. Podobny program minimum zakładam dla Jeleniej Góry - eliminacja zjawisk które szkodzą miastu. A do takich należy sposób przeprowadzania przetargów. Oczywiście to budzi opór - w SMC również budziło. Do dzisiaj mam "wielbicieli" wśród cieplickich radnych i byłych już członków SMC. I mimo to wciąz pracuję dla dobra Cieplic - najstarszego uzdrowiska w Polsce. Pozdrawiam. Marcin Kaflik z Cieplic
~do M. Kaflik 4-12-2012 19:23
Ty Kaflik nie pieprz bzdur że pracujesz dla dobra Cieplic, bo siedzisz tylko o pierdzisz w stołek. Wyeliminowac to należałoby przede wszystkim ciebie. Bardzo dobrze zrobiono że cię wykopano z tego stowarzyszenia. "Wielbicieli" masz nie dlatego że twoje działania były kontrowersyjne, tylko dlatego że nie robiłeś zupełnie nic i tylko mielesz jęzorem na forach. Co widac choćby w tym wątku.
Nοstradamus 4-12-2012 19:23
Co by nie mówić faktycznie Obrębalski trochę dokonań ma. Bezsprzecznie był to najlepszy prezydent tego miasta. Przede wszystkim widać to po jego postawie wobec PO, gdy trzeba było pożegnał się z nimi. Dla mnie to dobry dowód na jego niezależność. Natomiast faktem jest że Obrębalski powinien przygotować dobrego następcę np. konkretnego wiceprezydenta. Nie zrobił tego, martwił się tylko o TU I TERAZ. Poważny człowiek przygotowuje swoje projekty tak aby przyniosły dobre efekty nawet gdy twórcę przejedzie tramwaj. Niestety Obrębalskie tramwaj przejechał, TRAMWAJ COMPLEXA czyli największy przekręt tego miasta, kiełbasa wyborcza, ale również doskonała maszynka do robienia szmalu NA BOKU. Zorientowani wiedzą jaką pralnią kasy są projekty Complexa, mniej zorientowanym polecam a...lizę BIP Jel.Góry
~ceplice 4-12-2012 19:32
konkretnej odpowiedzi nie było , Radni także nie odpisują na emaile i pisma zwykłych mieszkańców. Fajnie jest no nie
~ 4-12-2012 20:28
Marcinie Kafliku... wznieć rewolucje społeczną... za Tobą Wodzu pójdę w ogień..;-) ... nie no, poniosło mnie..:-)
~pręgierz 4-12-2012 23:09
Nοstradamus , jesteś osobą inteligentną,i mniemam,że z opozycji..choć to bez znaczenia,bo uważam,że Ratusz powinien być BEZPARTYJNY!! Powinna "GO"natomiast cechować ODPOWIEDZIALNOŚĆ za podejmowane decyzje !To nic nadzwyczajnego,bo przecież każdy z nas pełniąc swoje obowiązki,czy to w pracy,czy w domy - PONOSI JĄ !!"TAM" tego NIE MA !!Z artykułu wynika jasno,że KAŻDY z radnych ma "coś",co nie pozwala na zastosowania tego prostego "poczucia" jakim jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ / http://sjp.pwn.pl/slownik/2493511/odpowiedzialno%C5%9B%C4%87 /! Na chwilę obecną,całą tą"PO PiS"-ową bandę,pod PRĘGIERZ...ku przestrodze NASTĘPCOM...
~GośćJG 5-12-2012 6:35
Dla mnie to jakaś farsa... "Radni pytają co z inwestycjami" no ja pierdzielę... Jak Oni nie wiedzą, to kto ma wiedzieć ? Grają po prostu z nami w kulki ! Po to są szanowni radni aby działać, zapobiegać, nadzorować ! No ale przecież swój, swojemu nic nie zrobi. Kasa idzie tam gdzie ma iść a życie toczy się dalej. Co wybory to samo, Ci sami ludzie z tymi samymi poglądami tylko stanowiska się rotują. Każde dziecko już wie, że Jelenia Góra jest ciężkim regionem pod każdym względem. Nie bez kozery ktoś nazwał to miejsce Czerwoną Doliną... Daje to do myslenia ale chyba każda osoba, która próbowała coś zdziałać z miastem, czy na rzecz miasta doświadczyła tego na własnej skórze. Albo płyniesz z prądem albo spuszczą Cię w w "kibelku". Pracy jak na lekarstwo, bieda trzeszczy, tylko wyjazd ratuje...
~boapl 5-12-2012 6:59
Ja mam inne pytania do naszej wladzy w Jeleniej Dziurze, ups Gorze ;). Kto byl odpowiedzialny z ramienia miasta za nadzor nad budowami? Czy te osoby zostaly "nagrodzone" za swoja "ciezka" prace na rzecz miasta?
~ 6-12-2012 12:16
DOLNOŚLĄZAK. Osobnik pod nickiem M.Kaflik. sprawia wrażenie, jakby zapoczątkował wyborczą kampanię samorządową. Wprawdzie nie znam faceta, jednak na podstawie jego wpisów można określić jego cechy charakterologiczne. Dyskwalifikowanie poczynań aktualnie rządzących w ratuszu jest jedną z form prowadzenia kampanii wyborczej. Waleczność Kaflika przyrównałbym do waleczności Roberta P. z byłego Wspólnego Miasta. Obydwaj cieszą się estymą garstki jeleniogórzan. W przypadku Roberta P. nie przełożyło się to na wynik wyborczy. Przewiduję, że M.Kaflik ma zbliżoną /do Roberta P./pozycję startową w wyborach samorządowych 2014 roku. Wierzę w roztropność jeleniogórzan, którzy w wyborach będą uczestniczyć.
~JG 6-12-2012 14:00
Kaflik to prostacki troll i pieniacz internetowy. I nic więcej. Gdzie mu tam równać się do Prystroma. Tamten przynajmniej coś próbuje robić, podczas gdy działalność Kaflika ogranicza się jedynie do spamowania forów internetowych i obrzucania wyzwiskami swoich rzeczywistych bądź wyimaginowanych wrogów.
~ 11-12-2012 21:06
odnośnie P.Kaflika,nie znam człowieka ale jeżeli tak też działa jak pisze to życzę mu powodzenia,a co do pozostałych komentarzy,komuna nigdzie nie odeszła a władze tego miasta są tego najlepszym przykładem,wszystkie inwestycje w spółkach miasta to wielki bubel i szwindel,koledzy,kolesie i rodzina-tak,tak to ci sami ludzie co w socjaliżmie tylko w odsłonie ich młodszego narybku,jeden tylko apel do młodych ludzi,jeżeli nie macie znajomości w tej "elicie" (szkoła nie jest w ogóle ważna) to nogi za pas uciekajcie z tego miasta bo coraz szybciej umiera,a najlepiej z tego kraju bo tu jest miejsce już tylko dla murzynów...(bez obrazy,zresztą murzyn ma lepiej i nie chce słyszec o naszej ojczyżnie tak jak o niewolnictwie!!!)
~leon 12-12-2012 12:41
Przelewanie pustego w próżne..Radnych wybrano,aby się spierali..To ich interes..A interes miasta ? Ja bym chciał wiedzieć czemu mają służyć te inwestycje...Jelenie Góra to biedne miasto...Powinno myśleć o chlebie nie o igrzyskach...A chleb to zakłady pracy, nowe miejsca pracy..O igrzyskach mogą myśleć np malutkie Polkowice (aqva-park)...Dla kogo ten stadion ? trampkarzy ze szkół podstawowych Cieplic ? Najpierw sportowcy potem stadion...Można wybudować tor formuły 1 ,a może za 50 lat będziemy mieć rajdowca ? Wszystko stoi na głowie, a radni się spierają aby uzasadnić swoje istnienie...
~leon 12-12-2012 12:57
Przelewanie pustego w próżne..Radnych wybrano,aby się spierali..To ich interes..A interes miasta ? Ja bym chciał wiedzieć czemu mają służyć te inwestycje...Jelenie Góra to biedne miasto...Powinno myśleć o chlebie nie o igrzyskach...A chleb to zakłady pracy, nowe miejsca pracy..O igrzyskach mogą myśleć np malutkie Polkowice (aqva-park)...Dla kogo ten stadion ? trampkarzy ze szkół podstawowych Cieplic ? Najpierw sportowcy potem stadion...Można wybudować tor formuły 1 ,a może za 50 lat będziemy mieć rajdowca ? Wszystko stoi na głowie, a radni się spierają aby uzasadnić swoje istnienie...
~mts 12-12-2012 15:09
Przydałoby się jeszcze jakieś 5-6 biedronek.
~już nie PO 14-12-2012 15:22
Powiem krótko; M Obrębalski choć był dobry musiał odejść. Nie cierpi go J. Pokój, dlatego wcisnał mu Szereniuka i Łużniaka czekajac na ciagłe informacje z Ratusza od życzliwych kolegów co, gdzie, kiedy i jakie wykonywał ruchy Obrębalski. Marcin Zawiła w tym czasie opracowywał strategie jak pozbyć się konkurenta , wygrywajac wybory, a nie jak pociagnąć gopodarczo Jelenią Górę. Jak sądzę PO zatęskni jeszcze za wieloma byłymi swoimi członkami,którzy mieli wizje, mieli chęć działania dla dobra społeczniści lokalnej w Jeleniej Górze i sąsiednich gminach. Dzisiaj wielu z nich działa w innych ugrupowaniach, lub wycofało się z działalności politycznej i społecznej nie chcąc dalej świecić oczami za nieudolnośc tych ,którzy dzisiaj dołują J. Górę ,powiat czy Dolny Śląsk.
~MANIEK 14-12-2012 22:03
I OSTATNI POLAK ZGASI SWIATŁO W JELENIEJ GÓRZE I NASTANIE CIEMNOSC.......:) TAK NAS PAŃSTWO UCZYŁO UCZY I BĘDZIE UCZYĆ ..NIGDY NIE UFAĆ.....AMEN
~ 15-12-2012 19:28
BRAWO MANIEK ;]
~ 16-12-2012 1:14
Panie Kflik, niech Pan nie buntuje i nie szczuje ludzi, tylko zamiast bić pianę przy klawiaturze komputera zajmie się tym referendum. Muszę przyznać że jest to jedyna, poruszana przez Pana na forum, kwestia z którą się zgadzam. W temacie Stowarzyszenia "Miłośnicy Cieplic"i Pana niby wielbicieli proszę się lepiej nie pogrążać. Znamy prawdę i wiemy jak było.
~hebel 17-12-2012 21:58
ktoś kiedyś powiedział spieprzaj dziadu, a więc spieprzam w końcu to jednego dziada mniej, żegnajcie jelenie hahaha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kowary liczą straty po nawałnicy

Tak nie wolno parkować!

Co PKP Cargo zrobi z lokomotywą?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

W Podgórzynie za wodę jak za złoto!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
299
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%