MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Co z wiatą przystankową przy Wyczółkowskiego?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 października 2017, 10:48
Aktualizacja: 10:49
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Przed remontem ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze, w pobliżu budynków socjalnych stała wiata przystankowa, z której korzystali pasażerowie MZK. Po zakończonych pracach stoi już tylko ławka i w czasie opadów deszczu czy silnego wiatru – mieszkańcy okolicznych domów nie mają gdzie się schronić. Czy wiata wróci na swoje miejsce? – pytają.

W tej sprawie do służb prezydenta interweniowała Bożena Wachowicz-Makieła - przewodnicząca Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która w odpowiedzi otrzymała odpowiedź odmowną, ale nie ze względu na brak dobrej woli ze strony urzędników, lecz wspólnot mieszkaniowych.

W odpowiedzi informuję, że Wspólnota Wyczółkowskiego 51 reprezentowana przez Zarządzanie Nieruchomościami „AREA” pisemnie udzieliła odpowiedzi, nie wyrażając tym samym zgody na nieodpłatne ani odpłatne wykorzystanie części terenu na posadowienie wiaty. Zarządzanie Nieruchomościami „Dobry Zarządca” w imieniu Wspólnoty Wyczółkowskiego 49 do dnia dzisiejszego nie udzieliło odpowiedzi w przedmiotowej sprawie, pomimo późniejszych prób kontaktu telefonicznego oraz podjęcia próby wizyty w placówce firmy – czytamy w odpowiedzi zastępcy prezydenta miasta, Jerzego Łużniaka.

- Myślę, że to jest dla nas nauczka na przyszłość, aby w momencie, kiedy sprzedajemy wspólnotom teren, zapisać w akcie notarialnym służebność trwałą, albo wyłączyć ze sprzedaży dany teren – powiedział Jerzy Łużniak deklarując, że jeśli dalsze starania nie przyniosą skutku, jeszcze w tym roku zostanie posadowiona wiata o mniejszych wymiarach. - Jesteśmy w trakcie przetargu i wyłonienia dostawcy tego typu wiat – zapewnia zastępca prezydenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Molestował siostrzenice

Działka nad zabytek?

Poszły konie na Śnieżkę

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 25-10-2017 11:43
Jak wspólnota się nie zgadza to dla czego na ich terenie jest taki brud ,liście itp.teraz SM. powinna tą wspólnotę doprowadzić do porządku .teren przy ulicy ma być czysty
~ijjjj 25-10-2017 11:50
Trochę się nie dziwię że wspólnoty nie chcą stawiać na swoim terenie wiat, czy czytelnicy postawili by na własnym terenie wiaty ??? chyba nie..... a temat trzeba było przygotować przed remontem ulicy. Ps. Oczywiście współczuję pasażerom, po prostu pokazuję brak planowania remontów w naszym mieście.....
~ 25-10-2017 12:01
Wspólnota 51 ....Banda p...pów która kupiła swoje chlewy za złotówkę od miasta i udaje wielkich właścicieli a z butów słoma wystaje a z gęby odór jak z gnojowiska
~ 25-10-2017 12:15
Na Zaułku to samo buraki wykupują mieszkania a z du.y smród a udają państwo
~Bożena60 25-10-2017 16:21
Borze w 21 wieku ludzie muszom stać na deszczu i wiatrze bo miasto nie morze dogadać się ze wspulnotom mieszkaniowom . Szkoda pasarzeruw bo to guwnie na tym tracom .
~ 25-10-2017 16:33
Bożena Ty z pisowni w gimnazjum miałaś pałę
~321 25-10-2017 18:34
Do tepaka z 12:01 po tym wpisievwidac komu sloma wystaje:powiedz kto cie splodzil a cie pomszcze!!!
~xxx 25-10-2017 19:57
"....mieszkańcy okolicznych domów nie mają gdzie się schronić??" Chyba autorowi chodzi o czekających na przystanku pasażerów autobusu, bo na usta ciśnie się pytanie czy ci ludzie nie mają mieszkań???
~Mika 1-11-2017 18:22
Zapraszam wieczorem albo w okresie letnim kiedy młodzież urządza sobie pod tą wiata schadzki piją palą i zostawiają syf nie mówiąc już o łacinie podwórkowej jaka używają do późnych godzin nocnych...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Powstanie dolnośląski szlak zabytków techniki

Mapa ku przestrodze

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1286
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%