MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Co z tym ostatnim bastionem kultury?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 15 października 2011, 10:23
Aktualizacja: 12:27
Autor: maciek.rylkiewicz
maciek.rylkiewicz
Fot. maciek.rylkiewicz
Jedyne miejsce, gdzie odbywają się i mogą się odbywać koncerty przechodzi trudne chwile. Jak odnoszą się do tego nasze władze? A jak policja, która powinna zapewnić bezpieczeństwo?

Na te trudne pytania Piotra Iwańca padają trudne odpowiedzi Wiktora Marconiego. Zapraszamy do oglądania!

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

40 lat pracy Stanisława Firszta

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Zeus 16-10-2011 11:24
Półtora roku, półtora. Rok to on, więc półtora. To dyskusja była czy monolog człowieka wkurzonego? Klimat raczej podwórkowy, sam siebie przekrzykiwał pan Piotr. Nie czułbym się bezpiecznie w jego towarzystwie.
~ 16-10-2011 11:29
"półtoREJ roku temu"... litości!
~sza 16-10-2011 18:09
To jest miejskie przedsiębiorstwo, czy prywatny biznes?
~Marek_H 16-10-2011 19:34
Dobrze że choć jeden potrafi się wkurzyć na jeleniogórską rzeczywistość i głośno coś o tym powiedzieć. Z mojej strony szacun!
~ 16-10-2011 22:55
pan Piotr mógłby nie przekrzykiwać swojego adwersarza, bo to nieładnie, wyszło jakby był przekupką i nie wiadomo o czym ta rozmowa i o co im chodzi, jeden gada i drugi gada, ale wszystko się rozmywa i nie wiadomo, co jeden proponuje a co drugi. A ta pani powinna zatrudnić ochronę w tym lokalu, bo może komuś o to chodzi, że bez ochrony się tam nie obejdzie, to tak jak na filmie U pana Boga w ogródku, tam też trzeba było ochrony w lokalu, a jeśli ktoś jeszcze nie widział potrzeby jej zatrudniania, to zaraz zobaczył. Może i o to chodzi jakiemuś zakładowi ochroniarskiemu, aby kogoś zatrudniła? To byłoby podłe wymuszanie haraczu, ale może jednak o to chodzi... Nie wiem, nie orientuję się, nie chodzę do tego lokalu, znam go tylko z opisów w Jelonce.
~DIABLOJG 16-10-2011 23:19
No dziś we Wrocławiu Nergal i Behemot w Eterze, fakt zaczęła się jesień w JG i trzeba będzie jechać 100km, bo tu już nikt nie przyjedzie,...ba w piątek w Szklarskiej w Jazgocie był Proletaryat...tu w JG nic nie było nie będzie,bo faktycznie nie ma gdzie....zapraszam do Wro na występ XIIIStoleti podaje info za ich oficjalna stroną: V pátek 28. října vystoupí XIII. STOLETÍ v CK FIRLEJ ve WROCLAWI. Jako special support zahraje DIGITAL ANGEL (Polsko). Pozdro
~opraffca 17-10-2011 9:57
Kto ma takie pomysły z tą nazwą bastion kultury? Może ten dziennikarz co o kulturę osobistą powinien zadbać, bo wrzeszczy i do słowa nie dopuszcza. Ale jakby orient ekspres miał zniknąć, to pewnie wszystkim będzie szkoda...
~ 18-10-2011 10:05
Panie Piotrze! Z 10 minut zajmuje Pan 7. Dwa monologi, pierwszy 2:45, drugi około 3 minut. Krzyk w zasadzie. Nie dziwię się Panu Markoniemu, że patrzy w przestrzeń, znudzony rozmówcą. Orient Express jest działaniem prywatnym o charakterze komercyjnym. Ustawy i prawodawstwo nakładają na organizatora konieczność zapewnienia bezpieczeństwa. Policja ma pilnować porządku publicznego, nie prywatnych inicjatyw.
~P.Potys 18-10-2011 14:21
Policja ma pilnować porządku na zewnątrz lokalu podczas imprez masowych ma odpowiadać na zgłoszenia właścicieli, interweniować szybko i sprawnie! Panie Piotrze mówią że Pan krzyczy. Nie. Pan mówi ze zdenerwowaniem w głosie. I bardzo dobrze. O agresji powinno mówić się w sposób "agresywny". popieram!
~PaniePiotrze 18-10-2011 14:57
1. Nie ma co się obrażać, że nikt nie przyszedł, ludzi takie tematy NIE INTERESUJĄ! 2. OE to prywatny biznes pani Dusińskiej, dlaczego ma jej pomagać miasto, policja? Mnie też mój biznes się nie kręci tak, jakbym chciał, ale nie mam do nikogo pretensji. 3. Kimże jest Pan Wiktor, że wypowiada się w tej sprawie jako ekspert? 4. Niech Pani Dusińska zainwestuje w ochroniarzy, będzie bezpiecznie.
~Adu 287 19-10-2011 7:59
Marconi powinien być odsunięty od udziału w tym programie. OE to dobra inicjatywa, lecz jeśli chodzi o koncerty to powinny tam się odbywać występy początkujących wokalistów i zespołów z naszego regionu. Jeśli chodzi o artystów z wyższej półki to ich koncerty powinny się odbywać na scenie na Placu Ratuszowym, bądź w któreś z muszli koncertowych. Dobrze by było zlokalizować w JG także jakąś dużą halę koncertową.
~szpilki 1 19-10-2011 10:01
Pani Alicja, w odróżnieniu np. od dyrektorów rozmaitych placówek kulturalnych w jeleniej jest animatorem z powołania i aż mnie dziwi, że nie ma wsparcia od miasta, a ma ją np jakiś ODK czy inne skostniałe miejsca gdzie śmierdzi trupem, a dyrektorzy są po to aby siedzieć i brać kasę z ratusza !!! Obaj panowie mają rację!!! Z jednej strony cmentarz z drugiej strony hipermarket zbliża się do mnie:) Włodarze obstawiają tandetę, jest w tym jakieś drugie dno, pewnie znają się tam wszyscy i są dobrymi kolegami!!! - A dla Pani Alicji należą się słowa UZNANIA, Ona swoją pracą deklasuje i włodarzy i tych cwaniaków co to robią nadbudowę w tych rzekomych jeleniogórskich domach kultury !
~ 20-10-2011 18:10
19-10-2011 07:59 | ~Adu 287 | - Pan Marconi jest właścicielem tego portalu, więc jeśli ktoś ma być tu odsunięty, to na pewno nie on. I tak cierpliwie się zachował, że nie przerwał tego słowotoku pana Piotra, ale pokazał swoją wielkoduszność.
~masud 20-10-2011 20:19
W tym miescie nic sie nie bedzie waznego w kulturze dzialo dopoty decydenci w osobie szefowej wydzialu kultury beda dzielily instytucje kultury na dobre czyli te podlegle samorzadowi oraz te be czyli prywatne fundacje stowarzyszenia.Podzial fiinansow powinien dotyczyc wszystkich,skostnale domy kultury niczego nie zrobia.W duzych miastach najwieksza aktywnosc wykazuja prywatne firmy poniewaz kultura jest takim samym biznesem jak kazdy inny,
~Do ~ 20-10-2011 20:23
~Adu 287 >>> Pan Wiktor Marconi ma prawo wypowiadać się na tym portalu. A kim Ty jesteś??? Nie baw się w sędziego osądzającego i odczep się od tego Człowieka. Jeśli Wielka Dama TVP Nina Terentiew ma to słynne "r", a Wojtek Mann wygląda jak wygląda i jest naprawdę telewizyjną osobowością, to tym bardziej ten Pan, który posiada rzadką umiejętność słuchania rozmówcy. Gadać każdy może. Panie Wiktorze, opiniami i komentarzami frustratów internetowych proszę się nie przejmować! To tylko zysk dla Pańskiej
~wrocławianin 26-10-2011 21:47
W jaki sposób miasto miałoby pomóc prywatnemu komercyjnemu przedsięwzięciu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Senator zachęca do głosowania na maszty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
943
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%