MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co z tą Warszawską?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 8:03
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2015, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Od 40 lat zapomniana, a po wykonaniu sieci wodociągowej i oświetlenia – „porzucona”. Ulica Warszawska, bo o niej mowa, nie ma szczęścia do władz miasta, które od czterech dekad skupiają się na innych rejonach Jeleniej Góry, pomijając potrzeby mieszkańców okolic Celwiskozy.

W ubiegłym roku wydawało się, że ulica w końcu doczeka się remontu. Wykonanie sieci wodociągowej oraz położenie nawierzchni asfaltowej na odcinku 1500 metrów ulicy Warszawskiej w Jeleniej Górze miało zakończyć się w styczniu 2015 r. Jak widać na zdjęciach – prace zakończono, ale takich efektów mieszkańcy nie spodziewali się. Sieć wodociągowa i oświetlenie jest, ale drogę pozostawiono w opłakanym stanie. Czy doczekamy się asfaltu? – pyta nasz Czytelnik.

O rozpoczęciu prac na tej ulicy pisaliśmy pod koniec października 2014 r. - Czas porzucić okres zaniedbania i tę ulicę gruntownie przebudować. Jest to realizacja naszego zobowiązania sprzed roku, kiedy mówiłem, że zostanie tu wykonana sieć wodociągowa, a następnie nawierzchnia asfaltowa o normalnym standardzie, takim jak na wszystkich ulicach w mieście. Przerywamy więc proces, który trwał około 40 – 50 lat kiedy ta ulica nie istniała na mapach i w świadomości władz miasta, i mamy nadzieję, że za chwilę „Celwiskoza” przekształci się w zaplecze gospodarcze – mówił tuż przed wyborami samorządowymi prezydent Marcin Zawiła.

Zakres wykonanych robót drogowych momentami wygląda komicznie, ale mieszkańcom nie jest do śmiechu. Stosunkowo normalna nawierzchnia wiedzie od początku ulicy Warszawskiej do siedziby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Co ciekawe, w rejonie budynków pomiędzy numerami 57 i 61 jest ok. 50-metrowy odcinek świeżej „asfaltowej wyspy”. Co z pozostałą częścią zapomnianej ulicy?

- Będziemy ją robić. Tam się przedłużyły roboty, ale będziemy to realizować – stwierdził prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, nie podając żadnego terminu wykonania nawierzchni, ani powodu zakończenia prac na ulicy Warszawskiej bez położenia asfaltu.

Prace na ul. Warszawskiej realizowała wybrana w przetargu firma COM – D z Jawora, a koszt inwestycji opiewał na 1,2 mln. zł. Do sprawy powrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanki przegrały z JTC AZS  

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Święto województwa  

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~fg 1-06-2015 9:28
Prawdopodobnie wybitni fachowcy z urzędu miasta tak skonstruowali zapisy przetargu i firma wykonała tylko to co było w umowie i ustaleniach. Wiadomo że przetargi od kilkunastu lat są wykonywane "na sztukę" bez wgłębiania się i myślenia - zgadzają się wyliczone papierki, zaświadczenia, itp - ogłaszamy przetarg.
~Rysio 1 1-06-2015 9:49
Zapraszam na ul Orkana dokładnie tak samo część asfalt a reszta w d.........e
~wer 1-06-2015 10:01
W warunkach przetargu było, że zaasfaltują całą ulice. Pamiętam, bo liczyłem ile m2 asfaltu wychodzi z podbudową i wychodziło 800 zł...
~ 1-06-2015 10:47
drodzy mieszkańcy ul.Warszawskiej , na ul. Widok w Cieplicach remont ulicy miał się zakończyć do marca 2014 , a tu mamy czerwiec 2015 i końca nie widać 1-2x w tygodniu przyjeżdżają fachowcy pokręcą się , browarka pod sklepem wypiją i po robocie , także musicie uzbroić się w cierpliwość
~mieszkaniec war. 1-06-2015 10:53
co ciekawsze ten kawałek wyspy od remontu ulicy 3 razy najmniej odnawiany :( ,biedna ulica ale widzę miasto jelenia góra bogate jak każe coś kłaść jak wie ze za miesiąc może dwa będzie zerwane, zęby to nie odnawiali to myślę że za ta kasę by już był na całej warszawskiej,nie wspomnę o odnawianiu kostki kilka razy ,gaz odnowa-woda odnowa itd ile to kasy,a co gorsze swój głos oddałem na tych ludzi:(
~18sqandal 1-06-2015 11:53
...... zapomniana ulica Warszawska ( ile jeszcze jest takich ulic w miescie ) Mieszkają tam przeważnie ludzie starsi , więc po co Im asfalt , wystarczą chodniki ( to myślenie , ratusza )a to jest naprawdę cicha i ladna ulica i niech tak zostanie . Ułożenie asfaltu zwiększy ruch samochodowy a tak tu cicho i spokojnie i niech tak zostanie.
~ 1-06-2015 12:58
W Finlandi wiekszośc dróg jest szutrowa i jakoś nikt nie robi z tego problemu.Zapraszam na ulice Krakowską.
~mieszkaniec warszawskiej 1-06-2015 13:31
Szkoda ze pan prezydent nie chcę pospacerować pi ulicy warszawskiej .nie darady tędy chodzić zwłaszcza teraz po pracach które trwały. Autem tez nie można dojechać do swojej posesji. Tutaj mieszkają także ludzie młodzixz dziećmi i młodzieżą i zapewniamy ze będziemy bacznie pilnować obietnic pana prezydenta. Mamy dosyć błota i dziur coraz to większych. ...
~Jurk 1-06-2015 14:25
Na Drzymały zerwano asfalt bo jakiś idiota myślał,że pod nim jest drobna kostka.Pod asfaltem były stare poniemieckie kocie łby i jeżdzi się tą ulicą jak na samych felgach.
~Le1Kiepury 1-06-2015 15:19
Skoro od kilkudziesieciu lat ni ma na remont porzadny remont... Znaczy ulica niepotrzebna zaorac...
~jeronimo 1-06-2015 16:44
Zdaje sie, ze w tym domu na pierwszym zdjeciu po prawej mieszkal niegdys radny Kroczak. Moze on cos wie... chyba ze stracil zainteresowanie swoimi bylymi wyborcami...
~do ~Le1Kiepury 1-06-2015 17:24
a Ciebie już ktoś zaorał? ulica Warszawska to od 5 lat dzielnica domków jednorodzinnych, na początku jest osiedle zamknięte, na lewo wykupione nowe domu od 3400 brutto za metr, dalej powstają nowe budynki, w planach budowa kolejnych, nawet pośrodku ulicy też wykupione działki pod domu, tylko ludzie z zewnątrz o tym nie wiedzą, więc zdziwisz się, ale nie stać Cię tam zamieszkać drogi "blokersie".
~Ala 1-06-2015 18:15
Władzie niewiele mówią bo dobrze wiedzą że pieniądze poszły na remont ul. Widok bo tam mieszka ratusz a Warszawską mają gdzieś tylko przed wyborami były obiecanki dobrze że teraz nie pada to tylko się kurzy a jak będzie lało to zapraszam urzędników do spaceru po naszej ulicy.
~Bezdomny 1-06-2015 20:06
A GDZIE JEST RADNY kROCZAK!!!
~optymista 1-06-2015 20:09
Zapomnijcie o asfalcie. Podczas remontu ulicy Wojewódzkiej zabrakło pieniędzy na oznakowanie poziome. Nie wykonano choćby jednego przejścia dla pieszych.A miało być tak bezpiecznie Panie Prezydencie.
~Obywatel Z 1-06-2015 20:39
Gdzie jest Kroczak? Szuka swojego miejsca: Kukiz, Duda, Petru, a może jednak przyjaciele z PIS-u, Piotruś, Krzysio i Oliwerek?
~Miejscowy 1-06-2015 21:17
trochę pogadaliśmy z tą ekipą, COM–D z Jawora, Oni tylko wykonują sieć wodociągową i mają później "kiedyś tam" za pomocą podwykonawcy zrobić naprawę nawierzchni, ale nie na całej Warszawskiej to jest niezgodność z tym co obiecał Pan Prezydent, drugą sprawą jest to, że w planach nie ma nic o chodnikach a była o tym również mowa, teraz okazuje się, że naprawa dotyczy tylko tych co były wcześniej czyli 20 metrów na początku W-wskiej. Poprzednia ekipa która wykonała/uzupełniła sieć kanalizacji to jak się okazuje zupełnie inna bajka, nie wiem kto odebrał prace ale ani nie posprzątali po sobie a o sianiu trawy na wykopach to nawet nie słyszeli, jakże to zupełnie inny świat od tej ekipy która wcześniej dla PECU wykonywała prace. Mamy wszystkie przyłącza nowe tylko nadal jak na księżycu.
~asasselloZ 1-06-2015 21:30
no media to wymienili, plus energetyka, kanalizacja, wodociągi, etc. ale asfalt musi być!!
~reu 1-06-2015 21:49
Jelenia od lat jest zaniedbana i brudna
~Miś 1-06-2015 22:09
Głosujcie dalej głupi ludziska na PO to będziecie mieć tak dalej co macie. Idziecie i na ich głosujecie to macie to co chce-ta i nie narzekać.
~Miś z Barei 1-06-2015 22:30
Najbardziej ustawieni są ludzie w MZK gdzie tak zapowiem komuniści rządzą dalej tą strukturą. Mało tego są tak przychylni dla pasażerów i ich wożeniem aż szkoda gadać autobusy zapchane po brzegi albo niema ich wcale bo jeżdżą stadami i tak od kilkunastu lat i nikt tego nie chce zmienić na dobro firmy by zarabiała więcej... Świadcząca sama wizytówka tramwaju przed zajezdnią świadczy o gospodarzu gdzie tak naprawdę ten tramwaj jest dumą historii komunikacji miejskiej. No cóż taka firma biedna by starczyło im na BARDZO WYSOKIE PREMIE ale niestety szkoda wydać parę groszy na farbę by odnowić ten tramwaj złom. Duma historii MZK, najważniejsze ze dyrektor dba o swój wizerunek aż Komorowski ukryty za fota w mig przyjechał by ten przekręt w dyplomy wynagrodzić. :( :( Co powiem to powiem jedno Kat
~wyczółki 2-06-2015 1:00
A Wyczółkowskiego?? O tej ulicy tez zapomnieli, raz nawet kasę zabrali na most w Maciejowej... A bezRadny Oliwier Kubicki nawet nie próbuje powalczyć o dobro sąsiadów!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przebudowa Alei Wojska Polskiego  

Spór o edukację seksualną

Filia biblioteki w Wojkowie

Seniorzy świętowali

Przeciw inwazji śmieci

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
249
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%