MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Co z remontem Teatru Norwida?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 lutego 2017, 8:42
Aktualizacja: Piątek, 3 lutego 2017, 8:38
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Około 20 milionów złotych ma kosztować remont Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Zmienił się zakres prac przewidzianych w projekcie, ale najważniejsze elementy modernizacji pozostały. Władze miasta liczą, że remont rozpocznie się we wrześniu br.

- Chcemy skoncentrować się na głębokiej modernizacji sceny, a mniej ingerować w widownię i części budowlane – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Pierwotnie chciano podwyższyć poziom widowni względem sceny, ale z tego zrezygnowano. Oczywiście nie oznacza to, że pozostaną stare fotele – widownia również doczeka się remontu, lecz pozostanie na obecnym poziomie. - Część administracyjną i dotyczącą warsztatów i przygotowania scenografii do przedstawień była w budynku poza teatrem – w budynku obok, który jest niedokończoną budową. Istotnym elementem poprawiającym jakość ma być sprzęt nagłośnieniowy oraz oświetlenie.

Zgodnie z projektem, w końcu niepełnosprawni będą mieli łatwiejszy dostęp do sztuki – w foyer będzie wybudowana winda. Władze miasta liczą na dofinansowanie inwestycji ze środków europejskich (85 proc.). Jak mówi Jerzy Łużniak, przetarg na wykonawcę remontu powinien być rozstrzygnięty w drugiej połowie 2017 roku, a zakończenie prac ma nastąpić do końca 2018 roku.

Trwają rozmowy z podmiotami, które na czas remontu mogłyby gościć naszych aktorów, aby jeleniogórzanie bez przeszkód mieli dalszy dostęp do kultury. - Do czasu podpisania umowy nie chciałbym mówić gdzie to będzie, bo rozmowy trwają – powiedział Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida. - Chcielibyśmy osadzić to w jednej przestrzeni, natomiast musimy też pomyśleć o przestrzeni dla prób – dodał dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Swingująco przy Ratuszu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Adaśś 2-02-2017 9:23
Aktorów przenieście do Zameczku na Zabobrzu, tam już wszystko fajnie wyremontowane........
~ 2-02-2017 9:50
jak to mozliwe ze najwazniejsza najbardziej zasluzona instytucja kultury w naszym miescie i w regionie do tej pory nie jest wyremontowana. Miasto zadbalo o jakies jck,muflony, muzea a scena gdzie rozpoczynali i wystepowali tacy wielcy jak Hanuszkiewicz,Golas.Lupa.Machalica, wyglada tak jak wyglada Pani Naczelnik Wydzialu Kultury wstyd wielki wstyd.
~Do 09.50 2-02-2017 10:40
To nie miasto zadbało o remonty "jakiś" Jck, muflonów i muzeum, tylko odpowiednio zarządzający tymi instytucjami. To że zatrudniają specjalistów i z głową realizują swoje plany oraz w umiejętny sposób starają sie o dodatkowe środki! A czy dzis można mówić o teatrze jako najbardziej zasłużonej instytucji to sprawa dyskusyjna. Kiedyś może tak dzis pozostawia wiele do życzenia. Dzis wizytówkami miasta sa wlasnie te "jakieś" instytucje.
~ab+ 2-02-2017 10:46
Przemyśleć dobrze projekt remontu, dostępność do WC na wózkach ,nieugięty inspektor nadzoru ,uczciwy aby nie spartolić roboty jak do tej pory wszystko co powstało w ostatnich 10 latach. Nadzór budowlany wziąć z Bolesławca.
~piko 2-02-2017 11:10
Popieram wpis 9,50 wymienione remonty "Jakieś" to najbardziej trafione inwestycje kulturalne.W Jeleniej Górze brakuje naprawdę z prawdziwego zdarzenia Osiedlowego Domu Kultury ( Zabobrze) z dużą sceną widowiskową.Obecny ODK to tkwienie w głębokiej komunie.
~ 2-02-2017 11:33
Takie instytucja jak jck ,odk, muflon mozna spotkac w kazdej miejscowosci typu Mirsk,Boleslawiec czy tez Lwowek.Teatr jest instytucja wyjatkowa ze wzgledu na swoja tradycje ,to tutaj powstal Miedzynarodowy Festiwal Teatrow Ulicznych czy tez Jeleniogorskie Spotkania Teatralne jedna z najstarszych tego typu imprez w Polsce.A to ze ta instytucja jest notorycznie nie dofinansowana no to chyba nie jest wina teatru ale raczej decydentow z ratusza.
~ewa... 2-02-2017 11:49
Właśnie dobrze działające osiedlowe placówki są bardzo istotne dla mieszkańców. Zapewniają one dostęp do wiedzy i kultury dla różnych grup wiekowych. Miasto powinno realnie pomyśleć o nowej siedzibie takiej placówki na os.Zabobrze. Dotychczasowy pomysł na przeniesienie istniejącego ODK do "Zameczku" jest chyba tylko spełnieniem marzeń o byciu Państwem za Zamku dla niektórych "decydentów". Zameczek zupełnie nie nadaje się dla celów które realizuje dom kultury
~co ja pacze 2-02-2017 11:56
Na windę zbierano już w 2008 r. Gdzie są te pieniądze??? http://www.jelonka.com/news,single,init,article,15634
~z innejbajki 2-02-2017 12:23
Nie narzekam na obecne fotele - wygodne są. Żeby nowe nie okazały się bardziej nowoczesne niż funkcjonalne. Życzyłabym sobie, żeby paniom o wzroście do 160 cm nie "bimbały" nogi w powietrzu, żeby oparcie nie było zbyt wysokie i nie przesłaniało sceny, żeby dało się przejśc między rzędami - kulturalnie - kiedy niektórzy już siedzą i żeby te fotele nie były zbyt wąskie - tak by można było liczyć, że osoba przed nami czy my będziemy mogli swobodnie przesunąć się w prawo bądź lewo aby nie zasłaniać siedzącemu za nami. Nie wspominając o eleganckim kolorze oraz właściwościach akustycznych - nie chodzi o skrzypienie tylko "zjadanie" dźwięku ze sceny i nagłośnienia. Proste nieprawdaż ?
~s. 2-02-2017 14:35
Uznana trupa, znana..... w Jeleniej Górze.
~do ewa 2-02-2017 16:23
A czy Ewa była kiedyś w Zameczku, że tak kategorycznie się wypowiada "na nie"?
~Off top 2-02-2017 16:57
Zastanawiam się, po co wymieniać fotele, które są wygodne i idealnie wkomponowują się w architekturę i wystrój teatru. Lepiej jest je odnowić, a więc zeszlifować, na nowo zabejcować i pokryć lakierem ochronnym, po czym porządnie wyczyścić, a w razie potrzeby wymienić tapicerkę. Wyjdzie taniej, niż zakup nowych foteli. To budynek "z duszą" i trzeba zachować najwięcej elementów oryginalnego wystroju. Szkoda, że teatr dopiero teraz jest remontowany, a i nie jest to do końca pewne (trzeba przecież pozyskać środki, i zapewnić wkład własny), ale lepiej późno niż wcale. Zobaczymy, pożyjemy.
~do ADMIN 2-02-2017 16:59
Ale masz upierdliwe reklamy
Anna Puluj 2-02-2017 21:14
I niech zmienią te płyty przed teatrem, bo się można zabić. Kiedyś, kiedyś, takie same były na placu Ratuszowym.
~ 3-02-2017 8:20
Dobrze, że scena będzie nowoczesna, szkoda, że będzie słabo widać... nie wie o tym nic pan Łużniak, z perspektywy 3 rzędu, ale w 15 widać słabo. Wygodne krzesło nie załatwi tego roblemu...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Góry Kaczawskie w Muzeum Karkonoskim

O fontannie Donatella

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%