MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co z obiecanym obiektem hotelowym w Sobieszowie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 maja 2017, 8:11
Aktualizacja: Środa, 17 maja 2017, 7:26
Autor: Joanna
Fot. Archiwum
Na terenie po byłym basenie przy ulicy Łazienkowskiej w Sobieszowie miał powstać nowy obiekt hotelowy z basenem. Do tej pory nie powstało nic. Właściciel terenu, firma „Bart” jak stanowi zapis w akcie notarialnym, musi wywiązać się ze zobowiązania zabudowy terenu w ciągu siedmiu lat od podpisania aktu . Wykonanie przez firmę z tego zadania będzie egzekwowane.

- Co dalej z zagospodarowaniem terenu po byłym basenie przy ulicy Łazienkowskiej w Sobieszowie ? Miał powstać kompleks hotelowy z basenem a tymczasem, ponownie w tym miejscu zrobiło się skupisko miejscowych kloszardów. Strach przechodzić koło tego miejsca – poinformował jeden z naszych Czytelników. – Co z obietnicą zainwestowania w ten rejon i stworzenia dodatkowych atrakcji oraz miejsc pracy? Mija już parę lat a nadal nic się nie dzieje – mówi.

Trzy lata temu rozpoczęły się na tym gruncie prace porządkujące obszar pod zabudowę. Teren został wysprzątany przez właściciela, firmę „Bart”, która zamieniła się z miastem. Przypomnijmy, że firma „Bart” początkowo była w posiadaniu gruntu przy ulicy Klińskiego i Górnej, natomiast zamieniła się na teren po byłym kąpielisku w Sobieszowie, który należał do miasta. Udało się ustalić, że zapis aktu notarialnego stanowi o obowiązku zabudowy terenu w okresie 7 lat od podpisania aktu, a nie 4, jak podawano we wcześniejszych informacjach.

To oznacza, że właściciel terenu, czyli firma „Bart” ma obowiązek budowy tego obiektu w okresie do 2021roku . Zobowiązanie to będzie egzekwowane. Firmie na wykonanie zabudowy terenu zostały jeszcze 4 lata. Podobno obiekt ma powstać i w tej kwestii nic się nie zmieniło. Niestety, na chwilę obecną nie widać nawet przygotowań do budowy. Teren jest zarośnięty a mieszkańcy nie czują się pewnie poruszając się w tej okolicy, szczególnie wieczorowa porą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórski polonez

Wandalizm czy profanacja?

Nie dała się oszukać  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~POTENTAT 16-05-2017 11:37
Jaka władza takie umowy. Tak samo zbudują jak ci na działce po byłym targowisku na Kilińskiego. Tak samo będzie hotel jak ten na Kopernika.
~ 16-05-2017 16:29
co za urzędasów i włodarzy mamy że zamiast wykonywać swoją robotę za którą im płacimy swoimi podatkami to oddają własność w podatików jakimś leniwym partaczom na zmarnowanie ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Dla kogo ten hotel?? 16-05-2017 16:59
Jak tam tylko psy d..ami szczekają.
~Mirek53 16-05-2017 21:23
Bo budują 10 pięter w dół, dlatego nie widać. Sobieszów to taki stan umysłu, wioska złodziei,przekręciarzy i pseudofryzjerów
~zabobrzanin 16-05-2017 22:35
Jak na razie będzie ciepła woda w kranie !
~ 17-05-2017 6:29
Inwestor buduje jeszcze w innym miejscu :))) Ha , taką inwestycję zdąży wybudować do tego czasu , a na działce obok , stanie hotel dla emerytów !
~Benek 17-05-2017 6:50
Bezpieczna data 2021. W tym czasie nie bedzie już aktualnych włodarzy i nie będzie kogo rozliczyć za nietrafione decyzje. Z drugiej strony dobrze, że coś zacznie się jednak dziać. Wszak to tylko jeszcze 4 lata. Jak powstanie hotel to i miejsce bedzie bardziej urokliwe jak i bezpieczniejsze. Widać, że jelonka o sprawie nie zapomina. Gratulacje!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uszczypliwe uwagi kierowców MZK  

Na dworcu kolejowym o pierwszej pomocy

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Większość za zmianą

Podczas ferii zimowych ski–busy pod Śnieżką

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
536
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%