MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Co z centrum pobytowym na EURO 2012? Radny Sajnog ma głos

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 20 lipca 2011, 11:26
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2011, 7:16
Autor: Petr
Fot. Petr
Dzisiaj, w godzinach porannych pod ratuszem w Jeleniej Górze odbył się krótki briefing dla dziennikarzy, który zorganizował radny miasta Miłosz Sajnog.

– Podczas ostatniej sesji rady miasta skierowałem do prezydenta Jeleniej Góry pana Marcina Zawiły interpelację w sprawie sprzecznych informacji co do organizacji centrum pobytowego na EURO 2012 w stolicy Karkonoszy. Z informacji, którą otrzymałem z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że miasto wycofało się z organizacji ww. centrum. Nie ukrywam, że jest to dla mnie kwestia bardzo istotna i moim zdaniem równie istotna dla Jeleniej Góry. Z uwagi na fakt, iż do tej pory moja interpelacja nie przyniosła żadnego skutku, publicznie domagam się odpowiedzi na pytania: Czy będzie remont Stadionu Miejskiego przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze? Jakie pieniądze zewnętrzne, o których mówił pan prezydent pozyskało miasto, skoro w sprawozdaniu ministra widnieje zapis, że nie ma dofinansowania z zewnątrz? A także kiedy remont stadionu się skończy, jeżeli ma być rozpoczęty? – wypowiedział się Miłosz Sajnog.

Przypomnijmy, że Milosz Sajnog, który w minionej kadencji był zastępcą prezydenta miasta odpowiedzialnym, między innymi, za sport, przyczynił się wraz z urzędnikami oraz byłym prezydentem Markiem Obrębalskim, do przeforsowania Jeleniej Góry i Wojanowa jako jednych z lokalizacji centrów pobytowo-treningowych dla drużyn biorących udział w Euro 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sytuacja w spółce Sanikom

PSZOK tylko bez zaległości

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Komentarze (39) Dodaj komentarz

~ 20-07-2011 11:39
E tam, radny się promuje. Jak nie ma kasy z ministerstwa, to skąd miasto ma ją wziąć? Znów zrobić podwyżkę cen biletów? Stadion nie jest najważniejszą sprawą dla Jeleniej Góry. Ważniejszymi są brak pracy dla ludzi i brud na ulicach, a także brak hycla ze względu na brudzące pieski, bez którego będzie jeszcze więcej pozostawionego przez nie kału na ulicach i w parkach. Gdy ludzie mają coraz mniej pieniędzy w kieszeniach to nie czas na igrzyska.
~ 20-07-2011 11:44
Taaak, ale fontanna ma być jak się patrzy
~Obywatel 20-07-2011 11:52
Panu z ADHD już dziękujemy, pakowanie milionów jedynie po to by coś ładnie wyglądało na kilka tygodni to strata pieniędzy. Nie jest wcale powiedziane że Jelenia Góra ugości piłkarzy skoro jest jedynie kandydatem jako baza treningowa.
~bokser 20-07-2011 12:03
NIC NBIE BEDZIE!! zaklad?? skad ja to wiem- po prostu w tym miescie nic nie bedzie!!! gwarantuje
~ 20-07-2011 12:08
brawo dla komentarza z 11:39, 11:44 i Obywatela... Prawdaw 100%. Po co nam stadion, gdybyśmy jeszcze mieli jakiś konkretnych piłkarzy....Łudzą się wielcy tego miasta że za zespołami (o ile ktoś wogóle wybierze Jelenią Górę, w co szczerze wątpię) przyjadą goście i kibice i coś będzie można na tym zarobić. Taaaa... O 22 cisza nocna na ratuszu, zero życia rozrywkowego... Wiem!!!! Niech idą do pasażu grodzkiego i zrobią zakupy swojego życia....
~mam dość 20-07-2011 12:31
mam 2 słowa dla polityków naszego miasta: PEŁNA PATOLOGIA. Prezydent nie wie chyba sam co mówi, albo się w tym gubi, a pan Sajnog miał już swój czas na krzykactwo. Jak możecie pisać że to jest nieważne? albo że Jeleniej nikt nie wybierze? To jest ważne, jedyną szansą na rozwój jeleniej jest turystyka, przemysłu tu już nie ma i nie będzie. Potrzebujemy takich miejsc jak stadion żeby móc stać się godną noclegownią szklarskiej i karpacza. stadion to i tak nie wiele... Nie chodzi też o podnoszenie cen biletów, ale ogólny zarobek miasta- turyści muszą zjeść, spać, tankować i bawić się. Myślicie że nikt jeleniej nie wybierze? "stolicy karkonoszy" na polsko-niemiecko-czeskiej granicy? szkoda gadać... stwórzmy dogodne warunki a przyjadą na pewno... i to też nie tyczy się tylko naszego EURO...
~ 20-07-2011 12:33
Galeria wybudowana została za pieniądze przedsiębiorcy z Kowar, a nie przez władze miasta Jeleniej Góry, które trochę utrudniały tę budowę, bo budynek wydawał się konserwatorowi za wysoki. Mało ludzi robi zakupy w pasażu grodzkim, ale wiele osób korzysta fittnesu na 2. piętrze. Chyba najwięcej, co potwierdza fakt, że brakowało w Jeleniej Górze przybytku sportowego przeznaczonego dla WSZYSTKICH, a nie dla 22 facetów, którzy biegają za piłką, a reszta tępo się na nich gapi albo zajmuje się chuliganerią stadionową. To 2. piętro to chyba jedyna rzecz, która przyciąga do pasażu Jeleniogórzan i ludzi spoza Jeleniej Góry.
~do ~mam dość 20-07-2011 12:57
Oprócz turystyki postawiłbym na zatrzymanie odpływu młodzieży z Kotliny i stworzenie z Kolegium Karkonoskiego uczelni wyższej nastwionej na kształcenie kadr dla zdiagnozowanych potrzeb regionu
vvupe 20-07-2011 13:01
ciężko napisać konferencja prasowa? użycie słowa 'briefing' nie zmieni naszej powiatowej popierdółki w metropolię...
~Jano 20-07-2011 13:27
No i mamy remont stadionu który no tabenę zapowiadał p.Zawiła w swojej kampanii wyborczej i jak tu ufać tym nierobom z ratusza ,ale podwyżka pensji dla prezydenta który nic nie robi się znalazła głupi jeleniogórski wyborco,.
~kibic 20-07-2011 14:06
Nie piszcie, że to jest nieważne i po co nam to. Bo tym sposobem to nic się w mieście dziac nie powinno bo po co, dla kogoś tamz awsze coś będzie nieważne i niepotrzebne. Stadion powinien być, drużyny dobrej nie ma ale tu tez się postawa władz kłania.Ale majac stadion, majac zaplecze można by gościć tu drużyny, coś by się w koncu działo.
~kibic72 20-07-2011 14:14
Jelenia Góra musi się rozwijać w różnych kierunkach - a mieć porządny kompleks sportowo-rekracyjny to tylko chluba dla miasta - także przestańcie pisać głupoty typu niepotrzeba, szkoda pieniędzy itp. Niestety wszystkie inicjatywy pochodzące z innych głów niż ratusz są niemile widziane.
~jos 20-07-2011 14:45
Zostało 10 miesięcy do Euro 2012,a stadion musiał by byc gotowy najpóżniej do końca kwietnia.Przecież wiadomo,że już nie ma najmniejszych szans na to aby zdąrzyc z remontem.Kto w to jeszcze wierzy,kto w ogóle wierzył w te bajeczki POlityków wywodzących się z PełO???
~Obserwator j 20-07-2011 15:29
Chyciałem napisać jak ja to widzę, ale wszystkie moje uwagi zostały zawarte w poście z 11:39. Mam takie samo zdanie!
~do 11:39 20-07-2011 15:44
Jeden z najlepszych komentarzy na portalu.
~mam dość 20-07-2011 15:49
Moim zdaniem nie chodzi o euro, ale o całokształt... zamiast robić wszystkiego po trochu, miasto powinno się skupić na jednym celu i do niego dążyć. Galerie? oczywiście że stawiają je inwestorzy a nie politycy, ale ktoś im zezwolenie na budowę musi wydać. Tak samo było kiedy JG została zasypana biedronkami i lidlami... ktoś wziął w łapę... upadło 70% drobnych sklepikarzy, którzy zamiast zarabiać z własnego interesu parę tys. zarabiają na kasie w "biedzie" 1000zł.. tak samo będzie z galeriami. Dziwi mnie też że w takim mieście jak JG nie ma porządnego kina, basenu, kręgielni... Ludzie w Jeleniej są spragnieni rozrywki, a jej zapewnienie przyciągnie także ludzi z zewnątrz- nie tylko turystów, ale i studentów. Jedno pytanie: Jakie atrakcje przygotowała JG na sezon letni? cokolwiek?
~Mam dość 20-07-2011 16:11
co do komentu z 11:39... po części się zgadzam, ale żeby ludzie zarabiali, musi zarabiać firma w której pracują... Fakt stadion nie jest najważniejszy, ale tak jak już pisałem, w turystyce nasza ostatnia nadzieja, a takie inwestycje jak stadion i euro przyczynią się do przyciągnięcia tu ludzi. Zarobią na tym wszystkie branże... Pieniądze z nieba się nie biorą u szefa w kieszeni... trzeba je od kogoś zarobić. A chyba każdy przyzna rację, że im więcej sianka z zewnątrz tym lepiej. Także chyba wolę jednak od czasu do czasu wleźć "na szczęście" w jak to ładnie nazwałeś kał, niż odpuścić tak mocno promującą miasto imprezę. niestety jak widać pan Marcin zamiast zarabiać dla miasta pieniądze woli walczyć z kałem... :/
~tour 20-07-2011 16:22
przypomnijcie sobie stadion w Austrii wybudowany na euro,w mieście Klagenfurt.Stadion stoi pusty,zarządca ma kilanaście milionów długu,miasto go niechce,a tam gdzie był parking dla autokarów i samochodów jest teraz pole uprawne.Szkoda było wydawać miliony euro i organizować to ,mówią mieszkańcy.Reportaż był w programie czarno na białym.
~taknamargine 20-07-2011 16:34
w programie PO było sławne 3x15 - wszyscy myśleli, że chodzi o podatki, a przecież 3 razy 15 to 45, czyli tyle ile minut trwa jedna połowa meczu. U nas rządzi piłkarzyk, na Białorusi hokeista, a w Rosji dżudoka. W działaniach tych przywódców widać cechy osobowości, które są potrzebne do uprawiania danego sportu albo które się kształtują lub wzmacniają pod jego wpływem. Jak widać zdecydowanie najlepiej radzi sobie dżudoka. Jeśli chcemy silnej Polski o gospodarce rozwijającej się jak po sterydach, to należy odspawać Platformę od koryta i wybrać do władzy naprawdę silnego człowieka, który już samym wyglądem wzbudzi respekt innych przywódców. Idealnym kandydatem wydaje się być Mariusz Pudzianowski (Pudzian na prezydenta!), Z ostatniej chwili – uczeni badający kalendarz Majów ustalili, że
~ 20-07-2011 16:39
Z ostatniej chwili – uczeni badający kalendarz Majów ustalili, że z tym rokiem 2012 to nie chodzi o koniec świata, a o katastrofę jaką będzie organizacja „Euro 2012”.
~~do mam dość 20-07-2011 16:42
Piszesz w turystyce ostatnia nadzieja.Nadzieja się rozprysła po spotkaniu Prezydenta Jeleniej Góry i samorządowców w Jagniątkowie z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi.Na zebraniu przedstawiono możliwości Jagniątkowa w rozwoju turystyki. Była propozycja między innymi budowy wyciągu Dolina Sopotu poza granicami KPN ,który by obsługiwał turystykę na Śnieżne Kotły , tor do zjazdu saniami oraz dwie trasy narciarskie o podobnych parametrach co Lolobrygida w Szklarskiej Porębie. Niestety Pan Prezydent stwierdził ,że to nie jest możliwe i sprawa została zamknięta. Przeciwni temu są też środowiska przewodnickie. Także nadziei na dzień dzisiejszy żadnej nie ma.
~Szkot zJG 20-07-2011 17:18
W Onet.pl było kilka dni temu napisane ,że w związku z EURO 2012 to właśnie szkotom przypadł do gustu zamek Wojanów i ewentualnie stadion w JG. No to jak może się szanowny Pan Prezydent wycofywać ?? . Zawiła to może... zapalić fajeczkę i poczytać książeczkę
~ad 20-07-2011 17:21
EURO U NAS NIE BĘDZIE RZĄD JUŻ WIE O TYM OD DAWNA - A DLATEGO NIE MÓWI CAŁEJ PRAWDY W MEDIACH BO IDĄ WYBORY I POPARCIE BY SPADŁO - POPATRZCIE JAK TO UCICHŁO OSTATNIO - MYŚLĘ ŻE TAK NA 2 - 3 MIESIĄCE PRZED EURO NIEMCY LUB WŁOSI PRZEJMĄ PAŁECZKĘ I ZORGANIZUJĄ EURO U SIEBIE - BYŁEM OSTATNIO NA UKRAINIE TAM TEŻ TO WIEDZĄ I NAWET POWSTRZYMALI SIĘ JUŻ Z NIEKTÓRYMI PRACAMI
~zdecydowany 20-07-2011 18:24
Zdecydowałem się kandydować i proszę o poparcie 2010-09-17 21:38 Zapis wystąpienia Marcina Zawiły na konwencji dla członków i sympatyków jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej, 17 września 2010 r. Szanowni Państwo, wszyscy pytamy, jaka ma być nasza Jelenia Góra w dłuższej perspektywie czasowej? Oczywiście powinien rozwijać się przemysł dający różnorodne miejsca pracy, np. farmaceutyczny, który nie tylko produkuje leki, ale posiada własne laboratoria czy zarządza sprzedażą. Ale przede wszystkim rozwijać się powinna turystyka. Dwa miliony turystów przybywają w Karkonosze każdego roku, by spędzić swój urlop kilkanaście kilometrów od Jeleniej Góry. Jak ich ściągnąć na dzień, dwa do nas? Żeby przyjechali na zakupy, coś zjeść, rozerwać się? Trzeba walczyć o turystów.
~jasnowidz 20-07-2011 19:06
napisałem kiedyś tu na tym portalu że zlecanie firmie projektu przebudowy stadionu gdzie nie ma zagwarantowanej kasy na przebudowę jest korupcją,bandytyzmem , złodziejstwem,kradzieżą publicznych pieniędzy projekt za prawie 80 tysięcy wylądował w szufladzie podobna sytuacja jest ze zlecaniem wykonania planu zagospodarowania przestrzennego za grube pieniądze wrocławskiej firmie ,miasto wydaje miliony na plany,projekty studia opłacalności rzeczy które nigdy nie powstaną bo nie ma na nie pieniędzy a zarabiają kolesie będący właścicielami firm piszących farmazony lądujące w szufladzie a później pie.....się farmazony opinii publicznej że winni są poprzednicy tak na marginesie urzędasy centrum pobytowe na EURO 2012 było inicjatywą właścicieli pałacu w Wojanowie
~heeeeeeeeeee 20-07-2011 19:15
mierna polityka to pożywka dla miernej prasy. z zyciem niewiele ma wspolnego.
~ra 20-07-2011 20:39
@ jasnowidz! to się nadaje do prokuratury. PO zmianie matołów (wybory) pewnikiem tak się stanie!
~Jano 20-07-2011 21:15
A ja wam wszystkim powiem tyle -jelenia góra robi się miastem emerytów i rencistów i oczywiście ludzi bezrobotnych ,młodzież tego miasta to myśli tylko jak tu jak najszybciej skończyć gimnazjum i uciec do większego miasta z perspektywami a nie siedzieć tu w tej zapadłej dziurze w której nawet nie znajdą porządnej szkoły ,a o pracy to już mogą zapomnieć nabudują im galerii , marketów i innych dyskontów i pójdą tam pracować za średnią krajową i do tego na umowę zlecenie ,taką przyszłość się im tu szykuje ,bez jakiegokolwiek stadionu basenu nie wspomnę już o kinie ,niech Zawiła dalej książki czyta a bajki zostawi dzieciom.
~*.* 20-07-2011 22:05
Media dzisiaj doniosły, że miasto Klagenfurt pozbawiło Hitlera honorowego obywatelstwa. A ten pan jest chyba dalej honorowym jeleniogórzaninem? - jak to z tym jest? ?
~mały autobus 20-07-2011 22:07
@ jano przesadzasz jest świetna firma z J G oni tam pięknie płacą 3700 gr na godzine to moja uwielbiana no .....? kto wie?i w U Miasta mają rannego?
~jos 20-07-2011 22:09
Masakra co się dzieje z tym miastem!Jeszcze kilka lat temu mieszkało tutaj przeszło 93 tys. ludzi dzisiaj niespełna 84 tys.Jeszcze chwila,a faktycznie będzie to 70 tys. miasto głównie emerytów,bo dla młodych nie widac jakichkolwiek prespektyw na pracę i rozwój.
~francuza mi 20-07-2011 22:16
Co się dzieje z tym Sajnogiem - tanim populistom
~sabotage 20-07-2011 23:12
to, że w kraju w którym na dnie leży prawie wszystko wydaje się pieniądze na euro2012 to sabotaż. Polski nie stać na takie rzeczy, są ważniejsze rzeczy do zrobienia.
~Grzesiek 20-07-2011 23:20
http://www.pzpn.pl/index.php/Euro-2012/Katalog-Centrow-Pobytowych-na-UEFA-EURO-2012 Przecież Wojanów ze stadionem w JG jest na liście rekomendowanych centrów pobytowych w Polsce. Szansa jest dalej.
~wrózka 21-07-2011 3:53
Jak "KTOŚ" przemywa jeleniogórzanom ślepka zaropiałe to zawsze b edzie BE.TAKA TO KRYTYKA "KOTLINIARZY Z WYSOKIM CIŚNIENIEM"
~agwa 21-07-2011 6:55
Klagenfurt chce sie pozbyć stadionu,może weźmiemy od nich?
~ 21-07-2011 9:39
Do Grzesiek | 20-07-2011 23:20 | - Zauważ łaskawco, że Wojanów to nie Jelenia Góra, tam jest prywatny właściciel, który chce na tym zarobić dużą kasę. O pieniądze z UE należy walczyć jeśli chodziłoby np. o remont walących się kamienic przy ulicy Wojska Polskiego albo o dofinansowanie studiów wyższych lub kursów np. prawa jazdy na autobusy i/lub ciężarówki dla bezrobotnych, kursy zawodowe dające REALNĄ szansę na znalezienie pracy, takie kursy, na które nie stać bezrobotnych, a pieniądze z unii pomogłyby im w przekwalifikowaniu się. LUDZIE PRACY NIE MAJĄ. Kto pójdzie na ten stadion? Kilku zadymiarzy? Turyści szukają innych atrakcji niż mecze z chuliganami na widowni. Parki, baseny, termy, teatr
~Zenek 21-07-2011 9:59
do p.Sajnoga -przecież był pan za Obrębalskiego odpowiedzialny za sport i co wtedy pan tylko klaskał i przytakiwał swojemu pryncypałowi ,a teraz to jęczy pan jak koza ,było patrzeć na ręce swoim zwierzchnikom a nie ujadać jak pis na zardzewiałym łańcuchu ,ale zdrajcy i oszołomy tak mają zapomnieliśmy jak to sie wiało ze wspólnego miasta .
~R.Kiełek 26-07-2011 13:51
Sprawa "Centrum pobytowego dla" EURO-2012 " to znakomity test prawdomówności i wiarygodności władz i polityków naszego miasta i regionu !!!...Uważam że stadion miejski w Jeleniej Górze powinien przejść gruntowny remont i modernizację, bo zaczyna straszyć aktualnym wyglądem...Stadion ,dworzec i starówka to wizytówki miasta !!! O tym na pewno nie należy przekonywać...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
345
Tak
47%
Nie
41%
Nie wiem
13%