MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Co w kowarskim budżecie obywatelskim?

Wiadomości: Kowary
Sobota, 22 czerwca 2019, 11:06
Aktualizacja: Niedziela, 23 czerwca 2019, 6:09
Autor: WAC
Fot. KED
Już wiadomo, które z zadań zgłoszonych do tegorocznego kowarskiego budżetu obywatelskiego uzyskały największe poparcie w głosowaniu mieszkańców i zostaną zrealizowane.

Przypomnijmy. W tym roku budżet obywatelski w mieście nad Jedlicą debiutuje i ma charakter pilotażowy. Pula z kasy samorządu, jaką przeznaczono na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców to 100 tysięcy złotych. Maksymalna suma dofinansowania zadania zgłoszonego do KBO to 20 tys zł.

Na potrzeby KBO miasto podzielono na pięć rejonów. Ogółem po weryfikacji formalnej do etapu głosowania przeszło 13 projektów: po trzy w pierwszym, drugim i trzecim rejonie miasta oraz po dwa w czwartym i piątym.

W wyniku głosowania w pierwszym rejonie miasta do realizacji zostało wybrane zadanie: „Przywrócenie do użytku boiska dla młodzieży i placu zabaw dla dzieci przy ulicy Wiejskiej”, w drugim - „Atrakcyjna kowarska starówka – podświetlenie wieży kościoła”, w trzecim - „Mini plac zabaw dla dzieci oraz teren rekreacyjny dla mieszkańców Kowar Dolnych”, w czwartym - „Utworzenie przestrzeni rekreacyjno-zabawowej przy Alei Kasztanowej”, a w piątym - "Budowa infrastruktury technicznej – oświetlenie".

Twoja reakcja na artykuł?

2
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
9
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

Rowerowy jubileusz

Wpadka fałszerzy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mmmmm 22-06-2019 17:42
1) 3 mln złotych na rytualną łaźnię, mykwę dla żydów. Inwestycja kosztowała 4 miliony złotych, z czego 3 miliony złotych pochodzą z dotacji regionalnego programu operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2014 – 2020 (w ramach Europejskiego Funduszu Regionalnego)” – pisze gazetawroclawska.pl. Mykwa to łaźnia rytualna, w której żydzi dokonują obmycia się przed postem. Niektórzy korzystają z mykwy codziennie. Wszystko fajnie, niech sobie żydzi budują, co im się żywnie podoba… tylko dlaczego za nasze pieniądze? Dlaczego, aż 3 mln złotych przeznaczono na łazienkę dla żydów ze środków RPO miasta Wrocław? 2) Żydzi najpierw sprzedali za grubą kasę swoją siedzibę teatru żeby Polacy zapłacili im za nową – 150 milionów dotacji dla Teatru ż...owskiego. To decyzja z września 2018 r. żydówki prezydenta miasta Gronkiewicz-Waltz i warszawskich radnych. W październiku 2015 r. firma Ghelamco Poland zakupiła grunt od żydów czyli Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce na którym stał budynek teatru i tym samym stała się właścicielem obiektu przy pl. Grzybowskim 12/16 w Warszawie. Teraz na nowy teatr żydzi dostali pieniądze od Warszawiaków.
~Vtv 22-06-2019 19:26
do: ~mmmmm (17:42)
Co na to twój psychiatra? Super na temat.
~wer 22-06-2019 22:58
A co z młynkiem do łakatyszów? Karma dla kotów. To max co może z nich być.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Utrudnienia na trasach rowerowych

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Wandale kontra naukowcy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%