MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Co w futbolowej trawie piszczy?

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 7 lipca 2008, 17:24
Aktualizacja: 17:43
Autor: JEN
Już w połowie lipca rozpoczną się przygotowania drużyn piłki nożnej do nowego sezonu 2008/09. Tymczasem nienajlepiej dzieje się w Karkonoszach, które tak udanie debiutowały w rozgrywkach dolnośląskiej IV ligi w ubiegłym sezonie. Ponadto podamy garść innych futbolowych informacji

Dobierają się do Karkonoszy

Do zarządu MKS Karkonosze dzwonił kierownik klubu Wulkan Wrocław (beniaminek nowej III ligi) prosząc o pozwolenie na udział w treningach wrocławskiej drużyny dwóch zawodników naszego klubu: Macieja Wojtasa i Tobiasza Kuźniewskiego. Ten ostatni będzie kończył studia w stolicy Dolnego Śląska i raczej odejdzie z Jeleniej Góry. M. Wojtas też nie chce już grać w Karkonoszach i chce uczyć się we Wrocławiu.

Prezes naszego klubu – Tadeusz Duda powiedział, że poprosić o to muszą sami zawodnicy na pierwszym treningu drużyny, czyli 14 lipca. Ponadto tego dnia okaże się jak wygląda sytuacja kadrowa Karkonoszy, bo niewykluczone, że inni zawodnicy też będą chcieli odejść z klubu. – Czarno to widzę. Z zarządu klubu odeszli: Piotr Kuban, Tomasz Kocioła i Andrzej Niemiec. Zostałem sam z Bogusławem Kempińskim. Nie widzę konkretnego zainteresowania naszym klubem ze strony miasta, więc odchodzę i na pewno w najbliższym czasie złożę rezygnację z funkcji prezesa – powiedział T. Duda.

Niewesoło więc wygląda sytuacja Karkonoszy a 18 i 19 lipca zaplanowano pierwsze sparingi z Kuźnią Jawor i Motobi Kąty Wrocławskie, tym bardziej że w Aberdeen (Szkocja) przebywa na tygodniowym szkoleniu, zorganizowanym przez UEFA, trener Karkonoszy – Leszek Dulat. Wyniesiona z tego szkolenia wiedza i obserwacje pozwolą mu zapewne pomyślnie zdać państwowy egzamin, dzięki czemu zostanie trenerem piłki nożnej I klasy.

Pozostanie w Jeleniej Górze po powrocie ze Szkocji, tym bardziej że dobrze się wiedzie tym, którzy opuścili nasze miasto. Tomasz Malinowski awansował do nowej II ligi, grając w Kotwicy Kołobrzeg, prowadzonej przez byłego szkoleniowca Karkonoszy – Tomasza Arteniuka. Obydwu lepiej służy klimat nadmorski niż podgórski

Wędrówka po klubach

Tymczasem wychowankowie i byli zawodnicy Karkonoszy „poszukają chleba” w innych klubach. Po udanych testach w Miedzi Legnica (beniaminek II ligi) jest Krzysztof Józefiak, który grał też w Łużycach Lubań, a ostatnio we Włókniarzu Mirsk. Zagrał już „połówkę” w sparringu Miedzi z Wulkanem Wrocław, gdzie z kolei gra wychowanek Karkonoszy – Tomasz Horwat, studiujący w stolicy Dolnego Śląska.

Adam Jaworski (grał jesienią w Karkonoszach) wylądował w Gelb-Weiß Görlitz. Przed przyjściem do Karkonoszy występował w Bischofswerdaer FV 08, a ubiegły sezon zakończył w wiosennej rundzie w niewielkim przygranicznym klubie niemieckim. Gelb-Weiß Görlitz występuje w Landeslidze (6 liga – odpowiadająca mniej więcej naszej okręgówce) i jest to już jakiś poziom. Jednak wielu piłkarzy z przygranicznych klubów woli grać w jeszcze niższych ligach niemieckich, bo mają zapewnioną pracę, a za grę w klubie dostają dodatkowe pieniądze. Są ponadto gwiazdami w takich zespołach i często dostają za koszulkę „napiwki” od kibiców, jak im się uda jakiś mecz.

Tanie ME U19

Już 14 lipca rozpoczną się w Czechach mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej juniorów, czyli futbolistów do lat 19. trzy mecze odbęda się w oddalonym o zaledwie 50 km Jabloncu.
Będzie to mecz otwarcia 14 lipca: Czechy – Anglia o godz. 17.30, 17 lipca: Anglia - Włochy o godz. 20. i 26 lipca mecz finałowy o godz. 19.
Młodzież do lat 15 nie płaci za wstęp, a pozostali tylko 50 koron, czyli około 7 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Trwają porządki w Mysłakowicach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Fan 8-07-2008 10:05
No i bardzo dobrze!Ci co odeszli nic nie zrobili dla klubu.Na prezesa powinien wrócić Boguś Kempiński i dobrać sobie konkretną ekipę i do przodu 3 liga nasza!
~Kibic 8-07-2008 15:34
powinno sie powołac nowy zarząd tylko z mądrymi ludźmi niech miasto chociaz troche zainsteresuje sie klubem i jakis sponor by sie przydał...
~akt KSK 11-07-2008 16:16
Szkoda, że wypowiadają się w komentarzach osoby, które kompletnie nic nie robią, żeby pomóc klubowi, a szykanują tylko tych którzy poświęcali/-ją (zapewne w miarę swoich możliwości) prywatny czas! Oby więcej takich co będą chcieli pracować społecznie na rzecz Wielkich Karkonoszy! Miejmy nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy będą tego czasu mieli choć trochę dla K.S.K., a jak dojdą do tego pieniądze i potrzebne kontakty to będzie wspaniale! Może na początek krzykacz, który zdołał się podpisać.."fan"? :) Pozdrowienia dla wszystkich spod biało-niebieskiego znaku! K.S. KARKONOSZE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z Łużycami na remis

Derby Jeleniej Góry na remis

Victoria nie zwalnia tempa

Czytelniczka: drogo i brudno

Zofia Czernow i Robert Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
918
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%