MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Co to były za tańce!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 marca 2019, 6:05
Aktualizacja: Środa, 20 marca 2019, 6:43
Autor: WAC
Fot. WAC
Bardzo udaną imprezą była odbywająca się wczoraj (16.03) w hali przy ul. Złotniczej XIII. Taneczna Olimpiada Malucha.

Organizatorem imprezy, w której wszyscy zajęli zaszczytne pierwsze miejsce, było Miejskiej Przedszkole nr 13. Na parkiecie zaprezentowały się maluchy z ośmiu jeleniogórskich miejskich przedszkoli.

W jury zasiedli między innymi: zastępca prezydenta Jeleniej Góry Konrad Sikora, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Paweł Domagała oraz kilkoro radnych miejskich. Na trybunach taneczne popisy maluchów obserwowało liczne grono żywiołowo dopingujących ich kibiców, czyli mam, tatusiów i innych bliskich. Wszyscy byli pod olbrzymim wrażeniem tanecznych umiejętności dzieci oraz pracy ich wychowawczyń, które sporo wysiłku włożyły w przygotowanie występów.

Repertuar prezentowanych tańców był olbrzymi. Od polki, tańców latynoskich, tanecznego freestylu, a na kankanie skończywszy. Nie zabrakło wspólnych układów odtańczonych przez wszystkie dzieci, którym towarzyszyli zaproszeni goście.

Na finał, zespół z każdego przedszkola stanął na najwyższym stopniu podium, a na szyjach małych tancerzy zwisły okolicznościowe medale.

Twoja reakcja na artykuł?

32
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (21) Dodaj komentarz

komentarz usunięty
~Gość 17-03-2019 9:53
odpowiedź na usunięty komentarz
A co ma piernik do wiatraka? Dzieci zatańczyły super. A może miały bujać się w rytmie Martyniuka czy Sławomira ??
~AD 966 17-03-2019 14:13
do: ~Gość (9:53)
A już myślałem że będą śpiewać Barkę .
~Bambo 17-03-2019 14:30
do: ~AD 966 (14:13)
Lepszy byłby dla Ciebie specjalnie przebój Perfectu "Idź precz"!
~AD 966 17-03-2019 17:03
do: ~Bambo (14:30)
W maju poprowadzą do komuminji ,szkoda dzieci ,naiwne matki. Amen.
~Bambo 17-03-2019 17:09
do: ~AD 966 (17:03)
Świeć Panie nad twoją duszą, byle oszczędnie, by więcej światła było dla nas.
~jerzy s. 17-03-2019 8:11
Bardzo fajna impreza i oby więcej takich zabaw oraz zadowolenia na twarzach uczestników, pań wychowawczyń a także rodziców i bliskich. Smuci mnie tylko jedna sprawa. Dlaczego w takich imprezach, gdzie najważniejszą rzeczą jest rozwój dziecka, emocje podczas imprezy, integracja dzieci i grup, radość rodziców, uczestniczą tylko przedszkola miejskie :( Dlaczego organizator nie wysłał nawet zaproszeń do przedszkoli prywatnych. Czemu dzieci z niezaproszonych przedszkoli nie dostały szansy na wykazanie się oraz odczuwanie tych samych emocji, kiedy mogą pokazać się przed rodziną i bliskimi oraz odczuwać tą radość ze wspólnoty :( Smutne to a tym bardziej że to nie pierwsza taka impreza, gdzie istnieje podział przedszkola miejskie i prywatne :( A przecież w takich imprezach, których oby było jak najwięcej, chodzi o radość i emocje wszystkich dzieci, bez podziału na pochodzenie. Przykre to, bo powinniśmy żyć w naszym mieście jako wspólnota, bez podziałów. :( Nie mnie gratuluje wszystkim uczestnikom :)
~Bizia 17-03-2019 10:25
do: ~jerzy s. (8:11)
Prawda! Najwyższa pora żeby niepubliczne tzw prywatne przedszkola zaczęły też coś robić !!! Miejskie przedszkola postanowiły już dawno prezentować zadania jakie wypracowuja i kolejno kazde wybrało pewną formę i prezentuje!!! Niestety prawda jest , że ..jak nie wiadomo o co chodzi to o pieniadze!!! Proponuje rodzicom dzieci w tych placówkach porozmawiać z dyrektorami o takich działaniach ! Powodzenia
~jerzy sarna 17-03-2019 13:57
do: ~Bizia (10:25)
nie można mówić że przedszkola publiczne robią więcej i lepiej a niepubliczne nic nie robią, bo to jest stronniczość. Tutaj sprawa jest inna, że przedszkola niepubliczne nie wiedzą o takiej imprezie i nie dostają zaproszenia. Bo chyba samemu nie można się wpraszać... a wiem że jak niepubliczne coś robią to też wysyłają zaproszenia do publicznych. Kwestia tylko czy wezmą udział a odwrotnie to nawet zaproszenia nie są wysyłane. A poza tym skoro ktoś mówi że to przedszkole robi coś lepiej a tamto gorzej to jest stronniczość i stawianie siebie na pierestale, a to prowadzi do mylnego patrzenia nie dalej niż czubek własnego nosa. Nie mówmy o pieniądzach, bo tutaj chodzi o same dzieci a nie o dorosłych i pieniądze, o których oni nie rozmyślają. Poza tym takie imprezy są finansowane przez miasto, które przedszkola publiczne utrzymuje :)
~Krokus 17-03-2019 15:04
do: ~jerzy sarna (13:57)
Wysyłają ? Zaproszenia? Żart!!!! Niepubliczne dostają na kazde dziecko z miasta ok 600zl do tego biora od rodzicow i sa zamknięci w swoich dzialaniach na terenie swojej placówki , i niech tak bedzie !! Działań jest wiele i różnych i gitara!!! A kto ma z tym problem to jego sprawa!!
~jerzy sarna 17-03-2019 15:39
do: ~Krokus (15:04)
Ciągle nawiązujecie do pieniędzy więc ok. Przedszkola niepubliczne dostają na każde dziecko 30% tej kwoty, która idzie na dziecko w przedszkolu publicznym. A do tego jest i tak dobrze, jak dostają jakąkolwiek kwotę dofinansowania więc nie sprowadzajmy tego do kwestii finansów. Ludzie, otwórzcie się na innych zamiast właśnie się zamykać we własnych 4 ściana. Kto nie chce się spotykać i rozwijać z innymi, to ma bardzo dziwny myślenia .... Róbmy coś wspólnie dla dzieci i nie patrzmy z jakiego są przedszkola - bo jak to Majka Jeżowska śpiewa "Wszystkie dzieci nasze są, .... " . Współpracujmy a nie walczmy :)
~ 17-03-2019 17:51
do: ~jerzy sarna (15:39)
To nie walczcie, pracujcie. Wyślijcie w końcu te zaproszenia dla publicznych przedszkoli i zróbcie coś wspólnie, pod waszą egidą. Jest tyle możliwości.
~ 17-03-2019 11:35
do: ~jerzy s. (8:11)
Proszę się zwrócić że swoimi sugestiami do dyrektorów przedszkoli niepublicznych. Dlaczego przedszkola miejskie mają zapewniać atrakcje i imprezy przedszkolom niepublicznym? Trzeba mieć tylko inwencję, pomysł i chęci żeby coś zrobić. Można też zapisać dziecko do przedszkole publicznego i cieszyć się wachlarzem imprez i uroczystości, które oferują miejskie przedszkola.
~sowa 17-03-2019 8:25
Myślę, że chodzi o kwestie finansowe. Każde miejskie przedszkole organizuje jakieś zawody, turniej, olimpiadę lub konkurs, na które zaprasza wszystkie inne miejskie przedszkola. Gdyby do tej akcji dołączyło jakieś przedszkole prywatne, później musiałoby gościć wszystkie przedszkola miejskie u siebie.
~jerzy sarna 17-03-2019 8:41
do: ~sowa (8:25)
Finansów bym w to nie mieszał, bo to że trzeba więcej medali to niewielkie koszta a przypuszczam że nawet same przedszkola czy rodzice tych przedszkolaków zebrali by fundusze aby tylko dzieci wystąpiły. Bo dla rodziców bardzo ważny jest rozwój emocjonalny dziecka i ta radość z przeżyć, chęci dzielenia się przez dziecko tymi emocjami :) Poza tym i to jest bardzo dobra sprawa i działanie urzędu :) miasto nie pobiera opłat za użyczenie obiektu podczas takich imprez dla dzieci. Więc finanse to nie istotna sprawa a różnica byłaby tylko w ilości dzieci. Grajmy do jednej bramki, dla wszystkich dzieci :)
~sowa 17-03-2019 19:58
do: ~jerzy sarna (8:41)
Jurku, bardzo Cię ten temat poruszył i może najlepiej by było gdybyś skierował takie zapytanie do osób decyzyjnych w obu typach przedszkoli - dlaczego przedszkola prywatne nie uczestniczą w imprezach organizowanych przez przedszkola publiczne. Z czegoś to wynika. Myślę, że nie ze złej woli dyrektorów przedszkoli publicznych. Dlatego typuje , że chodzi o pieniądze. Przedszkole publiczne prowadzone jest przez miasto, a prywatne dotowane z subwencji oświatowej.
~Gość 17-03-2019 9:50
Brawo dzieci, brawo Panie... !! Super inicjatywa! Tylko jest jedne "ale" - zdjęcia na "dzien dobry" i to w większości przedstawiają Okrąglak, zapominając, że organizatorem było MP13, które tak na prawdę widać na kilku zdjęciach (a show był na prawdę niezwykły). Tradycyjnie już chyba MP27 musi pokazać, jaki jest wspaniały. A prawda jest taka, że obecnie każde Przedszkole w Jeleniej Górze prezentuje bardzo wysoki poziom.
~Ja 17-03-2019 10:17
do: ~Gość (9:50)
Nawet przed rozpoczęciem imprezy zrobili indywidualny przemarsz ☺
~jerzy sarna 17-03-2019 14:01
do: ~Gość (9:50)
zgadza się, każde przedszkole i każde dziecko :)
~ 17-03-2019 13:05
Zastanawiam się mocno dlaczego na żadnym zdięciu niema P.ZBYSZKA,to niemożliwe on jest wszędzie,przecież ktoś kiedyś powiedział że to etatowy KLIN który wbija się wszędzie żeby tylko się pokazać,dlatego jestem zaniepokojona co się stało Panie Zbyszku Ł.proszę się pokazać proszę się nie wstydzić,przecież Pan tu musi być,ktoś musi ludziom oczy mydlić PANIE ZBYSZKU.
~z innejbajki 17-03-2019 18:09
Niestety nie byłam więc zostają tylko zdjęcia, rewelacyjne - widzę na nich nawet solistę gitarzystę z El Mariachi !!!! Gratulacje dla występujących !!! / panie moderatorze - niektóre komentarze są paskudne /

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Kolejne roje pszczół

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
261
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%