MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co poradzą radni

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 maja 2007, 9:35
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Raporty o bezpieczeństwie w mieście i ślubowanie nowego radnego na wtorkowej sesji w ratuszu.

Prokuratura, policja oraz straż miejska przedstawią na posiedzeniu Rady Miejskiej w Jeleniej Górze sprawozdania w sprawie porządku i bezpieczeństwa publicznego w stolicy Karkonoszy dotyczące minionego roku.

Jakie będą statystyki i wypływające z nich wnioski, radni oraz jeleniogórzanie chętni na uczestnictwo w obradach będą mogli się przekonać już od godz. 9 w sali posiedzeń ratusza.

Spostrzeżenia mieszkańców nie są optymistyczne. – W statystykach zawsze wszystko wygląda w porządku, ale rzeczywistość jest całkiem inna – powiedział nam pan Grzegorz z placu Ratuszowego. Tuż przy ratuszu, gdzie urzęduje prezydent i zbierają się radni, wieczorem ludzie boją się przechodzić, a i za dnia nie jest bezpiecznie. Zwłaszcza teraz, kiedy zaczyna się sezon turystyczny.
– Kręcą się różne podejrzane typki, a policji jak na lekarstwo – zauważa mieszkaniec.

Nie napawa optymizmem to, co się dzieje na śródmiejskim trakcie. Ostatnio złapano tam handlarza narkotyków, kiedy sprzedawał amfetaminę 17-letniemu jeleniogórzaninowi. Przez ludzi z marginesu i narkomanów opanowany jest dawny cmentarz, obecnie park, przy kościele garnizonowym.
Do jednych z bardziej niebezpiecznych miejsc jeleniogórzanie ze śródmieścia zaliczają ulicę Forteczną. – Zwłaszcza w weekendy i po zmroku. Bywalcy pobliskiego pubu urządzili sobie publiczną toaletę. Załatwiają swoje potrzeby na zewnątrz i hałasują.

A o monitoringu wizyjnym centrum Jeleniej Góry ucichło zupełnie. Kupno nowoczesnych kamer z obiektywami typu zoom, umożliwiającymi dokładne nagranie różnych zdarzeń w centrum i zarejstrowanie ich na cyfrowych nośnikach obiecywała jeszcze poprzednia ekipa samorządowa.

Czy takie potrzeby i problemy zauważą rajcy? Na wtorek przewidziano także sprawozdanie z działalności komisji bezpieczeństwa i porządku miasta Jeleniej Góry.

Podczas wtorkowej sesji zostanie przedstawiony projekt uchwały w sprawie obsadzenia wygasłego mandatu radnego oraz złożenie ślubowania. Przypomnijmy, że rada od pewnego czasu działa w okrojonym składzie. Mandaty wygasły Dorocie Dobek z „Naszego Domu” oraz Danucie Wójcik ze Wspólnego Miasta. Pierwsza zastąpi Grażyna Malczuk z Lewicy i Demokratów, drugą – wg danych nieoficjalnych – Miłosz Kamiński ze Wspólnego Miasta.
Radni rozpatrzą także projekt uchwały w sprawie nadania nazw ulic położonych na terenie byłego Centrom Szkolenia Radiotechnicznego przy ul. Podchorążych w Jeleniej Górze. Porozmawiają także o możliwości zwolnienia od podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy będą tworzyć nowe miejsca pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drożej na Chojnik

Zielona woda...  

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~wtajemniczony 14-05-2007 10:08
Miłosz Kamiński jest z koalicji "Masz głos..." pro Obrębalskiej...
~wpadłem w psie gówno 14-05-2007 15:37
Właśnie musiało mi się przydarzyć,stawiając o 10 pierwszy krok za drzwiami ratusza od trony fontanny wpaść w psie odchody całkiem świeże.Proponuje wypuścić więcej piesków jutro przed godziną 9
~bary33 14-05-2007 20:44
Złapali handlarza narkotyków i to nie napawa optymizmem?????!!!!! Gdyby go nie złapali to byłby problem, a tak ujęty cholerny diler więc teraz na rów z nim i strzał w tył głowy...
~eksel 15-05-2007 7:46
Widać widać mundurowych na ulicach i strażników i policjantów. Zawsze mało, zawsze mało.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

Nie jest dobrze z powietrzem

Jednostronna debata  

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Dolnośląskie obwody łowieckie

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
178
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
6%