MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Co na weekend w Teatrze Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 26 lutego 2014, 11:10
Aktualizacja: 11:18
Autor: Org
Fot. Archiwum Teatru
„Bóg mordu” to propozycja jeleniogórskiego Teatru im. C. K. Norwida na koniec tygodnia. Spektakl można obejrzeć 28. lutego i 1. marca o godz. 19.00 oraz 2. marca o godz. 17.00. A dla najmłodszych mieszkańców będą w niedzielę (2.03.) o godz. 11.00 TEATsYKI.

Sztuka "Bóg mordu" opowiada historię dwóch małżeństw, które spotkały się, by w cywilizowany i kulturalny sposób rozwiązać problem swoich dzieci. Jednak emocje biorą górę, a bohaterowie ujawniają gorzką prawdę o sobie...

Reżyseria i scenografia Bogdan Koca, przekład Barbara Grzegorzewska. Występują: Elwira Hamerska-Kijańska, Małgorzata Osiej-Gadzina, Jarosław Góral, Piotr Konieczyński.

Na każdy z tych spektakli mamy dla naszych Czytelników po jednej podwójnej wejściówce – do odbioru w kasie teatru, na hasło Jelonka.com, na godzinę przed przedstawieniem.

TEATsYKI natomiast to warsztaty edukacji twórczej, przeznaczone dla dzieci. Tym razem noszą one tytuł „Ja i cień”. Uczestnicy przygotują postacie do teatru cieni i zainscenizują krótką historyjkę teatralną. Zajęcia prowadzą: Ewa Wołczyk i Katarzyna Klafta.

Dzieci mają wstęp wolny, opiekunowie płacą 10 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Zebrali 2000 baterii

Śmierć na żwirowni

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~koks 26-02-2014 17:12
kolejna denna sztuka w naszym teatrze. Szkoda pieniędzy.
~Do trolla 26-02-2014 22:56
To sztuka w reżyserii pana Kocy, byłego dyrektora.... I nie w "naszym" teatrze, tylko w teatrze ludzi, którym nie żal pieniędzy na kulturę. A ponieważ tobie żal, nie wiesz, że jest nas wielu, coraz nas więcej :)
~do wyżej 27-02-2014 0:31
Właśnie twój post najlepiej świadczy, jaki jesteś "ukulturalniony". "Troll" - to z Czechowa czy Dostojewskiego? A może Mrożka? "Nie żal pieniędzy na kulturę" - najłatwiej to mówić tym, którzy nie wydają własnych pieniędzy, tylko podatników. Skoro tak potrzebujecie tych przedstawień, to finansujcie je z własnych pieniędzy. Jeśli są one takie dobre, to z łatwością się obronią, bo będą na nie walić tłumy drzwiami i oknami. Czytając takie komentarze jak twój, zastanawiam się, czy warto wywalać w ten sposób pieniądze podatników, skoro te przedstawienia wcale nie ukulturalniają ludzi, a wręcz przeciwnie.
~do koksa 27-02-2014 7:11
Właśnie swoje wydaję, a podatki płacę, więc jako podatnik mogę utrzymywać rząd, administrację miasta, mogę i teatr. A i ci, którzy do teatru chodzą swoje wydają, nie twoje! I też podatki płacą. I tak, przedstawienia się bronią, bo teatr musi rozliczać się z ilości widzów, kiedy jest ich mało ( jak za poprzedniej dyrekcji, dyrektor nie ma szans na powtórny wybór) Zapytaj widzów, czy ich nie ukulturalniają, że ty nim nie jesteś...cóż...widać. Nie zaśmiecaj każdego postu o teatrze swoją ignorancą i całkowitym brakiem argumentów, o kulturze nie wspominając...
~ 27-02-2014 11:29
całkiem niezły spektakl ..byłam ..widziałam ...moim znajomym tez się podoba...świetna rola Piotra Konieczyńskiego. Polecam tym którzy jeszcze tego spektaklu nie widzieli. Nie czytajcie tych bzdetnych komentarzy zazdrośników i społecznych nieudaczników.Idźcie i sami zobaczcie a potem oceńcie
~teatromanka 27-02-2014 22:58
Byłam, widziałam, przedstawienie DNO. Kiepska gra aktorów, w ogóle sztuka infantylna i zrobiona kiepsko (słaba scenografia, kompozycja do bani, ogólnie słabe wykonanie). Szkoda było wyrzucać tyle pieniędzy na bilet. Te komentarze pełne ochów i achów pewnie piszą jak zwykle sami pracownicy teatru albo osoby zupełnie pozbawione gustu, bo nie wierzę, że komuś może się podobać taka chała. Mówi się, że prawdziwa sztuka obroni się sama, tak samo chała zawsze wyjdzie na wierzch, bo jak ktoś się pozna to już więcej nie przyjdzie. PS. Ten pan w agresywnych słowach piszący, że przedstawienia są finansowane tylko z jego podatków i obrażający czytelników i nawet piszący z błędami sam pokazuje tylko poziom swojej kultury. Chroń panie Boże przed takimi "koneserami" sztuki (chyba szermierki słownej).
~ 28-02-2014 19:16
kolejna chała w wykonaniu naszego pseudoteatru. te nasilone ostatnio "promocje" na łamach portali to pewnie z faktu, że nikt już nie chce oglądać tych żałosnych wypocin.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Czytelniczka: drogo i brudno

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Szef gangu zatrzymany

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
501
Tak
40%
Nie
54%
Nie wiem
6%