MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Co na ferie zimowe w Jeleniej Górze?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 17 lutego 2014, 7:50
Aktualizacja: 8:22
Autor: UM
Dzisiaj (17.02) rozpoczęły się ferie zimowe w naszym mieście i w całym województwie, ale pogoda jest bardziej jesienna niż zimowa. Jeleniogórskie szkoły i instytucje kultury przygotowały dla dzieci i młodzieży szereg ciekawych zajęć. Co i gdzie będzie się działo?

- Są to przede wszystkim zajęcia sportowo-rekreacyjne w zakresie gier zespołowych i sportów indywidualnych takich, jak: tenis stołowy, zajęcia na siłowni, piłka koszykowa, ręczne, nożna czy siatkowa – wymienia Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM w Jeleniej Górze.

Przy sprzyjającej aurze będą to także zajęcia w plenerze. Oferta szkół zawiera również zajęcia artystyczno-plastyczne, teatralne, zajęcia w pracowniach komputerowych, takich jak np.: grafika komputerowa czy budowanie stron internetowych. Szczegółową ofertę poszczególnych placówek, jak również harmonogramy proponowanych zajęć odnaleźć można na stronach internetowych szkół i placówek według załączonego wykazu.

- Jednocześnie przypominamy, że podczas ferii czynne są lodowiska zlokalizowane obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy Al. Jana Pawła II 25, Szkoły Podstawowej Nr 13 przy ul. Piotra Skargi 19 i obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 przy ul Gimnazjalnej 2 – dodaje naczelnik oświaty.

Niezależnie od oferty szkół, tradycyjnie organizowane są tygodniowe turnusy wypoczynkowe w Młodzieżowym Domu Kultury oraz szereg ciekawych zajęć w i warsztatów w Domu Kultury Mulflon, w Domu Kultury Przystań Twórcza, w Szkole Podstawowej nr 6, w Osiedlowym Domu Kultury Zabobrze, a także w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

- Oprócz aktywnego uczestnictwa w szeregu proponowanych przez Miasto zajęć, w drugim tygodniu ferii zimowych na terenie Jeleniej Góry jak i w okolicznych miejscowościach można kibicować zmaganiom sportowym i imprezom towarzyszącym XI Światowym Zimowym Igrzyskom Polonijnym – dodaje Paweł Domagała, który zachęca również do zapisania się do klubów sportowych i stowarzyszeń.

Warto więc skontaktować się z wybranym klubem sportowym lub stowarzyszeniem działającym na terenie Jeleniej Góry korzystając z wykazu umieszonego na stronie internetowej miasta: http://www.jeleniagora.pl/sites/default/files/news/Dialog/Dialog_pdf/2013/Wykaz%20mapa%20aktywnosci%2008%202013.pdf.

- Serdecznie zapraszamy do skorzystania z zaproponowanych form aktywnego wypoczynku i życzymy udanych ferii zimowych – dodaje naczelnik jeleniogórskiej oświaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Otwarcie basenu w Lwówku

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 17-02-2014 9:29
a gdzie oferta aquaparku?
~pływak 17-02-2014 9:45
wczoraj ok godziny 15.. widziałem jak na basenie ...Termy Cieplickie ..kąpało się kilkanaście osób ..pytam .. czy basen już otwarty ..coś tu nie tak !!
~ 17-02-2014 11:51
dajcie spokuj tym .Termy Cieplickie to dla nie zwykłych ludzi zobaczycie
~Gość 17-02-2014 12:02
Termy to dla wybranych ,cena jak z kosmosu ,Zawila do lamusa .........
~uhahany 17-02-2014 12:30
do |~pływak| To testerzy, którzy na własną odpowiedzialność i bez możliwości dochodzenia odszkodowania od właściciela obiektu, sprawdzali sadzawki. Ponoć 3 spośród tych osób moczyły się tam za karę, na osobiste polecenie El Presidente.
~ 17-02-2014 17:12
Czyli kicha i na ferie nic ciekawego
~ 17-02-2014 19:10
Troche nuda. Nawet sie nie postarali, by dzieciaki mialy termy+znizke na wstep.
~ 17-02-2014 21:31
To kąpały się grube ryby, póki woda jeszcze jest czysta.
~ja 18-02-2014 12:03
Dziś w Termach sprzątanie..uu ...może juz otworzą...ktoś zna ceny biletów??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%