MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co krok Mikołaj nad Jedlicą

Wiadomości: Kowary
Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 17:54
Aktualizacja: 0:05
Autor: Ania
Fot. Ania
Z ogromną pompą odbyło się w niedzielę otwarcie sezonu zimowego w Kowarach. Z tej okazji Kowarzanie bawili się na placu przy ulicy Jagiellończyka. Zabawa była tym weselsza, że jej uczestnikom towarzyszyła ekipa Świętych Mikołajów.

Inauguracją sezonu był bieg, propagujący ducha sportowego wśród mieszkańców Kowar. Następnie na wszystkich czekało wspólne kolędowanie, konkursy i zabawy, koncert zespołu muzycznego Filharmonii Dolnośląskiej i wiele innych atrakcji. Największą frajdę miały dzieci dla których przygotowano wyjątkowe przedstawienie pod tytułem „Gdzie jesteś Święty Mikołaju”. Niezwykłą radość sprawiło im także samo przybycie Mikołajów, na widok bryczki dzieciaki uciekły spod sceny ku nadjeżdżającym świętym.

Świetnie bawili się także dorośli kowarzanie. Hitem okazał się sam burmistrz, który w tym dniu piekł kiełbaski dla mieszkańców

-Początkowo planowaliśmy sprowadzić jednego Mikołaja, ale udało się zorganizować prawdziwy zjazd Mikołajów – powiedziała Małgorzata Krysiak, dyrektor szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach i współorganizatorka uroczystości, jako członek Stowarzyszenia „Eurojedynka”.

- W organizację imprezy włączyli się także Urząd Miejski w Kowarach i Miejski Ośrodek Kultury – Tego typu imprezy zawsze są mile widziane w naszym mieście, zresztą chyba jak w każdym. Jest to jedna z wielu okazji, kiedy dzieci mają prawdziwą frajdę zorganizowaną przez włodarzy miasta – powiedział Jacek, mieszkaniec Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będą nowe szatnie na stadionie

PiS zaprezentował kandydatów

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~em 22-12-2008 19:47
Mikołaje, jako rodzaj męskoosobowy -opanowali! Może jakiegoś polonistę do sprawdzania waszych błędów.Wstyd!
~paklum♣ ҉ 23-12-2008 6:29
do em: na zdjęciach są także Mikołajowe, a one są rodzaju żeńskiego
~bbb 23-12-2008 8:52
a na zdjeciu nr 7 są Mariaci z Desperado tylko zapomnieli swych strzelających gitar
~cobra 26-12-2008 9:20
Szczególnie piękną wizytówkę działalności pana burmistrza widać w tle na zdjęciach nr 8 i 9. Włodarz Kowar igrzyska organizuje wspaniałe, szkoda tylko, że na innych polach swojego statutowego działania nie sprawdza się. Kowary - miasto upadające (niektórzy twierdzą - upadłe). Może czas najwyższy , aby to zmienić???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia drogowe w gminie Podgórzyn

Kandydaci PO

Czyja to studzienka? (aktualizacja)

Nad Śnieżnymi Kotłami

PiS ujawnił listy kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
603
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%