MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Co jeleniogórzanie zgłaszali najczęściej?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 stycznia 2020, 15:08
Aktualizacja: Czwartek, 9 stycznia 2020, 10:44
Autor: 112
Fot. Archiwum
Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Policji w minionym roku nanieśli 1017 zgłoszeń, dotyczących naruszeń ładu i porządku publicznego.

Najwięcej, bo 225 związanych było z przekraczaniem dozwolonej prędkości, 192 zgłoszenia dotyczyły nieprawidłowego parkowania, ale znalazły się również zgłoszenie dotyczące niewłaściwej infrastruktury drogowej oraz dzikich wysypisk śmieci.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, wspierające policjantów w codziennej służbie. Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsc, gdzie dochodzi do sytuacji, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji, policjanci podejmują interwencje i eliminują zagrożenia. Od momentu uruchomienia tego narzędzia, cieszy się ono dużą popularnością. Mieszkańcy Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego aktywnie współpracują z Policją w zakresie stałego wzrostu poczucia bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu.

Zgłoszenia można przesyłać do Policji wykorzystując dowolny komputer, tablet lub telefon komórkowy. Intuicyjny interfejs mapy jest przyjazny dla każdego, nawet dla niewprawionego użytkownika Internetu.

Policja zachęca do korzystania z tego nowoczesnego narzędzia. Warto jest zadbać o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy, poprzez nanoszenie na mapę występujących zagrożeń.

Pamiętajmy jednak, że nie jest to aplikacja do zgłaszania zdarzeń wymagających natychmiastowej interwencji Policji m.in. w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Tego typu informacje powinniśmy niezwłocznie przekazywać telefonicznie pod nr 112, albo osobiście w najbliższej jednostce Policji. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest też narzędziem służącym do analizy stanu zagrożenia, a do wymiany informacji społeczeństwa z Policją – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

16
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Pechowa libacja złodziei

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Interwencja służb na Transportowej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Dziki kraj 8-01-2020 17:03
Ciekawe że o pdprdalaniu sąsiada na sąsiada nic nie mówią.To jest prawdziwa zmora narodu zawistników.A to że remont za głośno a to że auto ma za duże a to że gałęzie włażą za płot-tego typu zgłoszeń jest tysiące.
~ 8-01-2020 17:30
Teraz to głośnego bąka nie można puścić bo sąsiad zaraz nada , tak zrobili żeby jeden na drugiego donosił , teraz nie ma sąsiadów , kolegów bo nie wiadomo czym kto śmierdzi
~ 8-01-2020 18:01
do: ~ (17:30)
Jedz do niemiec pomieszkać to się przekonasz jak tam się mieszka z sąsiadami !!!!!!!
~Złamany uj 12-01-2020 13:46
do: ~ (17:30)
Przecież możesz sprawdzić kto kabluje, anonimów nie przyjmują, choćbys był świadkiem napadu z użyciem broni. Oni muszą prowadzić teczki, kto jest kapusiem, by później niszczyć człowieka.
~ 8-01-2020 19:03
do 18:01 byłem tam i widziałem capa z J. Góry który zapomniał jak się mówi po Polsku , są różne świnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze po decyzji radnych ws. połączenia muzeów

Kolizja na Wolności

Areszt za znęcanie się nad rodzicami

Posypały się mandaty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
827
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%