MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Co dalej ze szkołami w Miłkowie i Sosnówce?

Wiadomości: Sosnówka, Miłków
Piątek, 22 maja 2020, 14:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 maja 2020, 14:00
Autor: WAC
Fot. WAC
Jesteśmy kompletnie zaskoczeni tą sytuacją, gdyż oficjalnie nikt z nami na ten temat nie rozmawiał a o całej sprawie dowiadujemy się z mediów i od rodziców – tak o decyzji wójta gminy Podgórzyn Mirosława Kalaty o zawieszeniu działalności szkół podstawowych w Miłkowie i Sosnówce mówi dyrektor tej ostatniej placówki Łucja Balcerek

Jak się dowiedzieliśmy wczoraj (22.05) wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata podjął decyzję o odrzuceniu arkuszów organizacyjnych dla obu tych placówek. Oznacza to wstrzymanie finansowania placówki od nowego roku szkolnego. Obie szkoły nie miałyby być zlikwidowane, ale zawieszone. Do kiedy. nie wiadomo. Dzieci z obu szkół miałyby trafić do szkół w Podgórzynie i Ścięgnach, a gmina miałaby zapewnić im dojazd. Uzasadnieniem dla takiej decyzji wójta miały być względy oszczędnościowe, podyktowane stratami jaki budżet gminy poniósł w związku z epidemią koronawirusa.

Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z wójtem gminy Podgórzyn Mirosławem Kalatą, ten jednak nie odbierał od nas telefonu. Jego zastępca Tomasz Szewczyk nie chciał komentować sytuacji, gdyż decyzja w tej sprawie należała do kompetencji wójta.

W prawie oświatowym nie ma takiego pojęcia jak zawieszenie działalności szkoły - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Sosnówce Łucja Balcerek. Jest jedynie zapis, że w przypadku rozbieżności co do zawartości jej arkusza organizacyjnego organ prowadzący powinien się porozumieć z dyrekcją placówki. Z nami na ten temat nikt nie rozmawiał. Dlatego wysłałam do wójta pismo z prośbą o spotkanie.

Twoja reakcja na artykuł?

14
26%
Cieszy
4
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
9%
Smuci
8
15%
Złości
23
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Bez nowych zarażeń w powiecie jeleniogórskim

Zwłoki w oczku wodnym

Ruszy karuzela stanowisk?

Komentarze (62) Dodaj komentarz

~Blake Karington 22-05-2020 15:37
No to po szkołach! Kowidek tylko ułatwił zadanie!! Szkoda ale cóż prawa rynku!! Wójt i jego elyta potrzebują kasę a czy wasze dzieci bedą jeździć do Śięgien czy do Podgórzyna to nie ich problem!! Lepiej już do Podgórzyna je poślijcie tam nowa szkoła a dzieci się przyzwyczaią do jazdy w stronę Jeleniej jak do liceum czy innej szkoły za pare lat będą miały iść.. Myśle że za 2-3 lata Szkołe w Ścięgnach też zamkną!
~Gość 24-05-2020 9:36
do: ~Blake Karington (15:37)
Sam sobie tam poślij dziecko nie ma tam jak dojść nie ma sali gimnastycznej jest za mała na tyle dzieci swoje poślij na drugą zmianę i jest najdroższa w utrzymaniu ze wszystkich a taka eko !!!!!!!!
użytkownik facebook 22-05-2020 15:46
Wójt wszystkich zaskoczył. Bo radni nawet nie mieli pojęcia, że Pan Kalata podjął taka decyzję... Będziemy walczyć, ale nie tylko o szkoły. A odwołanie Wójta ze stołka.
~Max 22-05-2020 17:41
do: użytkownik facebook (15:46)
Zwołajcie referendum, nowe wybory , miruś nie przejdzie, poniosła to fantazja co za zj*eb genetyczny....
~Gandzik 22-05-2020 17:52
do: użytkownik facebook (15:46)
Odwołanie samego wójta nic tutaj nie da, dlatego że on w tej gminie jest tylko marionetką a gminą rządzi wicewójt. By to miało jakiś logigiczny sens na przyszłe lata, należy w urzędzie wymienić całą obsadę. Wiem co mówię, przyjdzie nowy wójt i pracownicy będą nim manipulować na ich stronę i dalej będzie istniał ten cyrk. Jak już mamy zmieniać to zróbmy mądrze by na przyszłość nie pchać się w te samo bagno. Inna sprawa samo pisanie komentarzy nic tutaj nie da, trzeba wyjść na ulicę lub też zebrać podpisy o odwołanie wojta ale niech pierw prokurator prześwietli tą gminę. Póki co ten proceder nie dzieje się od dziś tylko już długo trwa.
~Aaaaaa 22-05-2020 19:05
do: użytkownik facebook (15:46)
Całą Radę trzeba odwołać. To jest żenada, sesje bez dyskusji tylko przyklepywanie tego co Wójt chce. Wszyscy Radni to jedno wielkie dno. Ci z opcji wójta to bez komentarza a pozostali boją się sprzeciwić bo każdy dba o jakiś tam własny interes. Wstyd, po co tam się pchaliście jeśli nie macie nic do powiedzenia, nie dbacie o interesy mieszkańców gminy tylko o swoje własne za te nędzne srebrniki. A tak swoją drogą, to kandydaci na Wójta w minionych wyborach to dno, przypomnijmy sobie żonkę jednego z nich, która na starcie kampanii już wójtową się mieniła. Tu nie da się żyć.
użytkownik facebook 22-05-2020 19:17
Dominika Malinowska a gdzie ci radni byli przez cały czas. Wszyscy cały czas cicho siedzą i nie mają odwagi się odezwać. Wystarczy obejrzeć te sesje, to jakaś kpina, tam nie ma rozmowy, dyskusji tylko same głosowania. Po co Państwo na stołki radnych się pchaliście skoro nie macie nic do powiedzenia
~niezadowolony 23-05-2020 14:39
do: użytkownik facebook (15:46)
bo nasi radni to banda nieuków bez szkoły !
~? 22-05-2020 16:23
Co że szkołami? Nie ma już szkół. To jest Likwidacja. Bo brak zatwierdzonego arkusza organizacyjnego oznacza, że szkoły nie mogą funkcjonować.
~Karilinka 22-05-2020 16:25
I pomyśleć że głosowałam na tego człowieka, aż mi wstyd. Pomijając fakt jak nas załatwił z dopłatami do wody, to jak się czepil szkół w naszej gminie jest karygodne. Co to za wójt. Zamiast walczyć o szkoły dla dzieci ciągle trąbi o ich zamykaniu czy teraz jakimś zawieszaniu. Nie chcemy takiego wójta.
~Aaaaaa 22-05-2020 19:11
do: ~Karilinka (16:25)
Dobrze, bo nikt nie zabrał głosu jak zaczynał budować moloch. Trzeba sobie przypomnieć jak to było kiedyś, w zbiorczej szkole były po 3, 4 klasy na rocznik i dzieci się mieściły. Teraz stoi pusty i generuje koszty. Pozwólcie na budowę basenu i hali sportowej, co przy wiejskiej szkółce to śmiech na sali, a na nic w tej gminie nie będzie pieniędzy, bankructwo za widzimisię jednego chorego człowieka z bandà baranów mu wszystko przyklepujących na sesjach
~Bary33 22-05-2020 16:31
No i bardzo dobrze. Po co tyle obiektów szkolnych? Po to żeby było więcej dyrektorów, sekretariatów itp? Jak już mają nowoczesną szkołę to powinna funkcjonować. Wbrew szczekaczom, słuszna decyzja.
~Ali 22-05-2020 17:38
do: ~Bary33 (16:31)
Po to żeby w klasach nie upychać po 30 uczniów, dla bezpieczeństwa dzieci, ze względu na odległość szkoły od domów rodzinnych tych dzieci, że względu na to, że szkoła to nie tylko budynek ale też społeczność. Wójta też można że stanowiska usunąć.
~Czop 22-05-2020 17:39
do: ~Bary33 (16:31)
Po to ze w sosnowce i milkowie tez mieszkaja rodziny z dziecmi a w podgorzynie szkola byla wiec pytanie brzmi po co zadluzyl gmine i wybudowal kolejna szkole skoro nowa NOWOCZESNA szkola bez bezpiecznego ciagu komunikacyjnego nie pomiesci dzieci z calej gminy ?
~:) 22-05-2020 18:51
do: ~Bary33 (16:31)
Szkołę nową może i macie ale brak infrastruktury drogowej by bezpiecznie tam dotrzeć pieszo.
~Tak byc nie może 22-05-2020 17:33
Płakać mi się chce, na Facebooku przed chwilą pani dyrektor z szkoły podstawowej w Miłkowie wstawiła post. Gdy usłyszała o decyzji wójta, cała zdenerwowana, załamana, pojechała do urzędu gminy, jest to normalna reakcja, gdy nagle człowiek ma stracić wszystko pracę itd.. Przed urzędem spędziła niemal cały dzień, do pana wójta jej nie wpuszczono a ten szyderczym uśmiechem za okna się z tego cieszył. Czy tak ma działać gmina? Wiele na podwórku słyszałem od ludzi że tam machlojki na całego. Z całym szacunkiem, jak dla mnie ten egoistyczny bezczelny człowiek powinien siedzieć za coś takiego w więzieniu!!!. To jest kompletnie chore co się wyprawia w tym urzędzie.
~Tak byc nie może 22-05-2020 17:38
Ach zapomniałem, też jestem za likwidacją jeśli to ma jakiś sens. Jak mamy coś zlikwidować to owszem, zlikwidujmy jakąś szkołę, ale zróbmy to po ludzku, by z niekorzystnej sytuacji wyjść jak najmniejszym kosztem, krzywdzących innych, niestety to co robi wójt, robi to tylko i wyłącznie dla siebie, nadaje się to na pierwsze strony głównych gazet i TV. Mam nadzieje że policja i prokurator tam wejdzie i zrobi z tym porządek zanim gmina całkowicie przez tego oszusta zniknie.
~xXx 22-05-2020 17:50
Se wybraliśta to tera mata! (a to jeszcze nie koniec....)
użytkownik facebook 22-05-2020 18:27
Nawet nie wiem jak takie zachowanie pana wójta nazwać! Zwykłego szarego obywatela jak my, to ja rozumiem, ale żeby dyrektora szkoły, na rozmowę w tej trudnej sytuacji nie przyjąć? Zlewka totalna i komu to ma służyć? To jest cios poniżej pasa! ... Jest pan wójt winien przeprosiny, w takiej ,obecnej sytuacji, należy rozmawiać jak najwięcej z ludźmi a nie podejmować samemu decyzje bez udziału innych.
~N 22-05-2020 21:15
do: użytkownik facebook (18:27)
Na przeprosiny to nie ma co liczyć, dyrekcja szkoły w Sosnówce wiele razy tak była potraktowana przez wójta w tamtym roku, by) a umówiona na spotkanie, a Pan wójt się nie pojawiał na nie.... To jest cyrk
~Kar 22-05-2020 18:28
Przeraża mnie ta ignorancja o której tu czytam... Gorzej, niż w PRL-u... Drodzy Rodacy, należy naprawdę przed wyborem prześwietlać to, jakim ktoś był człowiekiem wcześniej, a mniej słuchać aktualnie głoszonej propagandy wyborczej. Władza psuje, więc lepiej zepsuć ( lub nie) przyzwoitszego.
~gośćX 22-05-2020 19:04
Chwileczke.... przesuwanie granic, lub stawianie sie jednych nad drugimi jest NIEDOPUSZCZALNE!!!! cyt:"Zwykłego szarego obywatela jak my, to ja rozumiem,... ...nie przyjąć? -co to ma znaczyć!?!?!?!? Każdy Petent ma byc przyjęty i obsłużony, a jezeli nie -to ma byc poinformowany dlaczego nie został przyjety i ma miec podany termin pierwszego wolnego terminu!!! i kropka! A jeżeli są tak ważne dla Gminy sytuacje, to Pani Dyrektor niezwłocznie powinna byc przyjeta i w sposób cywilizowany powinno być przeprowadzić spotkanie, nawet gdyby nie bylo po mysli Pani Dyrektor. Co to jest Europa w XXI w, czy Azjatyckie stepy w XVw????
~Milkow24 22-05-2020 19:04
Wybraloscie sobie baranow w gminie to sami widzicie co teraz macie. Zachcialo sie pseudo radnym, szkoly w podgorzynie. Ludzie otrzasnijcie sie trzeba wyjsc na ulice!!!!!!
~Gandzik 22-05-2020 19:15
Miłków to największa wieś w gminie Podgórzyn, to tutaj jest po Podgórzynie najwieksza ilość uczniów. Jest pełnowymiarowe boisko na sali gimnastycznej. A ten zły człowiek chce to wszystko sprzedać prywaciarzowi. Kosztem dzieci.
~N 22-05-2020 21:19
do: ~Gandzik (19:15)
Może przeniesie boisko do Podgórzyna, on wszystko może, to moze akurat też mu się uda... A tam brakuje boiska, zaoszczędzi na budowie. A tak poważnie to dopiet będzie horror dla dzieci, ścisk, hałas w małych salach lekcyjnych. To jest nowoczesność
~pff 22-05-2020 19:17
Co za paskudny typ.
~jegomosc. 22-05-2020 21:01
Guten Abend. Nie wiem czy zescie sie juz obudzili z letargu. Tworzy sie nowy uklad ekonomiczny swiata. Polska ? Polska a co to takiego? Merkel I Macron 18.05.20 powiedzieli o co im chodzi? Tak zwane Cheampion Europy. Polacy maja pracowac dla Niemiec wg doktryny". Mittel Europa " wiec po co im Polaicy wyksztalceni? Maja sie umiec podpisac I zasowac dla mocarstwowosci Niemiec.No moze Polacy beda pracowac jako nadzorcy dla niemieckiego przemyslu.To i te szkoly maja sens , ale z silnym naciskiem na j. niemiecki- komunikacja. Wiec poco te szkolne przepychanki? Czas resetu sie zaczol dla was I waszych dzieci? Prawda kole ale tak sie to zanosi .Auf widersehen.
~Maxibunt 22-05-2020 21:12
Nie wierze ... wszyscy co tu komentują to pewnie nauczyciele. Wam nie chodzi o dobro dzieci tylko o wasze z..rane stołki !!!! Dzieci się mogą uczyć w każdej szkole a nie oszukujmy się Miłków i Sosnowka to porażka dyrektorzy i nauczyciele tych szkół patrzą tylko ile rodzice dzieci mają w portfelu... Nie liczy się to czy dziecko ma talent liczy się stanowisko rodziców i grubość portfela. No niestety w tych czasach tylko na tej podstawie można mieć dobre oceny... a potem się dziwić że dzieci mają zaległości i nie radzą sobie w szkołach średnich.
~Max 23-05-2020 8:59
do: ~Maxibunt (21:12)
Cholera szkoda dzieci, ale faktycznie tu masz rację , bo szkoła w miłkowie zwłaszcza nie powinna zostać zamknięta ale sprywatyzowana dla pupili z grubymi portfelami, od dawna tak twierdzę, nie masz portfela to dyrekcja poważnie cię tam nie traktuje... oj dużo by pisac
~fjk 23-05-2020 19:28
do: ~Max (8:59)
O czym ty piszesz, co sugerujesz ? Jakie portfele ? Wszystko za darmo masz człowieku. Zrobić dziecko łatwo, nie wiedziałeś że jego utrzymanie kosztuje. 500, 300 na dziecko dostajesz pamiętaj. Książki za darmo. Co jeszcze państwo ma ci kupić ? Do roboty jak ci mało.
~fjk 23-05-2020 19:33
do: ~Maxibunt (21:12)
Tak szkoły kończyłeś jak opisujesz. Może twój orzeł w ogóle szkoły nie potrzebuje. Jabłko od jabłoni daleko nie pada.
~inwestor giełdowy 22-05-2020 21:31
Wójt i zastępca to jedno,ale ja bym proponował najpierw odwołać radnych bo to oni w 50% są też winni tego wszystkiego co się w gminie dzieje,jak by wójt nie miał poparcia w tych"klakierach" do głosowania to takiej sytuacji w gminie by nie było.Co niektórzy z tych radnych to niezłe "kameleony"zmieniają poglądy w zależności kto zostaje wójtem,to tak zwani "wazeliniarze",nie ważne z kim,aby tylko być blisko "koryta".
~Ja 22-05-2020 21:40
Kalata to szma.....
~Mieszkaniec 22-05-2020 21:44
Szkoły zostały zawieszone a nie zlikwidowane... chyba jest różnica ale ktoś ma ból d**** więc trzeba komentować w necie. Ciekawe ile osób piszących komentarze zależy na dzieciach.
~Sosna z Sosnówki 22-05-2020 21:56
yebać pis
~ 23-05-2020 8:45
do: ~Sosna z Sosnówki (21:56)
aleś eunuch. \czym , eunuchu?
~Przesieka 22-05-2020 23:11
Chcieliście Wójta Kalatę - to go macie. Był wybór trzeba było pomyśleć a nie głosować na gościa Który dba tylko o swój biznes. Działeczka tu działeczka tam. Chcieliście To macie teraz Cierpcie
~Jan 22-05-2020 23:53
Drastyczny spadek dochodów. Lotnisko w Podgórzynie nieczynne,fabryki w gminie stoja,hotele i parki rozrywki puste.Gmina Podgórzyn to z..upie zadłużone po uszy z ogrodzonym bajorem.
~nas 23-05-2020 7:39
Jak starzy bahorów z Miłkowa i Sosnówki chcą swoich szkół to niech utrzymają je z własnych pieniędzy ,a nie od gminy chcą, która kasy nie ma...
~Xxx 23-05-2020 8:16
do: ~nas (7:39)
Jak starzy z Pdgórzyna i inni chca molocha na bagnach to niech sami go spłcaja. Wara od pozstalych 3 szkół! Niech na tą psełdo bezpieczna szkołę w podgorzynie płacą ci co chcieli zeby powstala. Niech placa na nia do usranej śmierci bo chyba nie wiedza jakie zobowiązania na nia poszly.
~gośćX 23-05-2020 8:59
Tego długu już sie nie spłaci...i zabraknie nawet usranej smierci... Kiedyś to bedzie PIĘKNA obora dla krów...
~Anna druga królowa Polski 23-05-2020 9:23
Trzy klasy i nauka obsługi maszyny. Taki mały problem dla niewolnika zaczipowanego szczepionką. Nie stać rodziców na szkoły prywatne to dauny do roboty. Taka będzie przyszłość. Garstka ryżu do jedzenia i jak za Czasów Rzymskich. Spójrzcie prawdzie w oczy. To jest Kapitalizm. JAK żyją i pracują Chinczycy? Powieści Wałęsy o drugiej Japonii do przerobienia.
użytkownik facebook 23-05-2020 11:21
Podgórzyn jak widać to bardzo bogata gmina skoro ma aż 4 szkoły : w Podgorzynie, Sosnówce, Miłkowie, Sciegnach. W tej ostatniej są klasy po kilka osób. Może w końcu do ludzi dojdzie że to wszystko kosztuje i redukcja kosztów jest potrzebna. Gmina Piechowice ma np. 2 szkoły a ilość uczniów podobna, i tam nikt nie płacze z Kromnowa czy Michałowice że mają Dalego do szkoły.
użytkownik facebook 23-05-2020 11:51
Krzy Szym a Kromnów nie leży przypadkiem w gminie Stara Kamienica?
~Max 23-05-2020 19:15
do: użytkownik facebook (11:21)
A czy Ty baranku wiesz ile miejscowości podlega pod gminę Podgórzyn? 4 szkoły na taka gminę to w sam raz A u tych u których nigdy szkoły nie było wyjścia nie mają od zawsze i dzieci dojeżdżać muszą, miłków to ponad 2000czna wieś i wójt na autobusach by zbankrutował dała dzieci które musiałyby dojeżdżać tyle km do szkoły czy przedszkola,
~Max 23-05-2020 19:21
do: użytkownik facebook (11:21)
Oświece cię11 wsi, a milkow ma więcej ludności niż ten zapyzialy Podgórzyn A kalata chce zrobić metropolie żart hahaha hahahh
~Jan 23-05-2020 19:58
do: użytkownik facebook (11:21)
Problem stworzył wójt i spółka,budując szkołę w Podgorzynie za 25 milionów.
użytkownik facebook 23-05-2020 22:27
Magdalena Przystasz należy. Chodzi mi że autobus szkolny który kursował kiedyś w Piechowicach dojeżdżał po uczniów aż do Kromnowa.
~ccccc 23-05-2020 11:26
Ciekawe, dlaczego prokurator się tymi urzędnikami w Podgórzynie nie zajmie, nie tylko wójt robi w gminie przekręty. W ramach oddłużania gminy zabrać wójtowi te działeczki które nakradł w tej gminie. To już się robi psychicznie chore że oni kradną a my mieszkańcy gminy mamy siedzieć cicho. Jak wiadomo w polityce też kradną, nic mi do tego, ale to co się odwala w tej gminie, teraz przechodzi ludzkie pojęcie. Ja wiem że trzeba zlikwidować szkołę ok, ale zróbmy to z głową, porozmawiajmy, niestety wójt odwala swoje, typowy egoista.
~ 23-05-2020 12:59
Co wolno wójtowi to nie mieszkańcu s m r o d o w i ....Płacić podatki i nie marudzić...
~Gandzik 23-05-2020 17:08
Przeanalizowalem i najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja nie dwóch szkół tylko jednej. Szkoła w Ścięgnach, dzieci by poszły do Milkowa. W Miłkowie jest pełnowymiarowe boisko z halą i jako gmina mogła by tą halę wynajmować i na niej trochę grosza zarabiać. A wiecie dlaczego wójt chce akurat te dwie szkoły w Miłkowie i w Sosnówce zlikwidować? Bo na te budynki jest klient który chce je kupić za grosze, wójt za to ma dostać pod stołem, więc zdesperowany wójt ciśnie pomimo zakazu likwidacji od kuratora. Mam nadzieję że ktoś coś z tym zrobi bo w tej gminie przekręt goni kolejny przekręt, zamiast inwestować w gminę by przynosiła do budżetu większe zyski tam tylko kradną i myślą że Urząd Gminy to harytatywna instytucja. Być może ktoś coś z tym zrobi jakiś poseł się tym tematem interesuje.
~win 23-05-2020 19:20
do: ~Gandzik (17:08)
Nie widzę logiki w likwidacji szkoły w Miłkowie mająca dobrą bazę i położoną w dużej miejscowości. Wyniki nauczania najlepsze ze szkół gminnych. Hala sportowa. Ścięgny najmniejsza liczba uczniów. Fakt, że zły dojazd do Miłkowa, ale transport gminny mógłby sprawę rozwiązać. Sosnówka chyba powinna odpuścić. Nie wierzę w spiskową teorię , że ktoś budynki w Miłkowie chce kupić. Mają swoje lata . Jeśli już to te w Ścięgnach dałyby lepszy grosz dla budżetu gminy. Miłków ma też kuchnię i gotuje dla innych szkół. Z Sosnówki do Podgórzyna dobry dojazd. Może czas się dogadać i mądrze przeorganizować szkoły.
~Alx 23-05-2020 21:08
do: ~win (19:20)
Napisałeś najpierw, że dobra baza, a zdanie pozniej, że budynków nikt nie kupi, bo wiekowe. Szkoła w Milkowie jest zaniedbana! Wystarczy spojrzeć na okropne boisko, przed hala (hala też rewealcyjna nie jest). Kuchnie można przeorganizować, nie musi być w Milkowie. Wyniki w nauczaniu - jak w całej gminie - słabe. Nauczyciele, którzy wolą plotkować i mieć z nieba tylko godziny przydzielone, niż solidnie wykonywać obowiązki. Haki i tak nie można wynajca, bo wiecznie zajęta (chociaż pusta). Zamknąć szkole w Milkowie!
~ 23-05-2020 17:23
zamknąć szkołę w Podgórzynie i pana wójta
~ 23-05-2020 21:50
kto to jest tzw. radny, czy obowiązek rozmów z mieszkańcami i reprezentowanie ich woli nie spoczywa na radnych , czy Rada Gminy to tylko nazwiska na liście diet ? może diety należy przekazać kuratorom którzy wysłuchali mieszkańców i sprzeciwili się likwidacji szkół
~Coś już wiem 23-05-2020 22:29
Niestety mam złą informację dla was. Wójt to złodziej który powinien siedzieć w więzieniu. Niestety żyjemy w skorumpowanym kraju i z tego co widzę, ta wojną likwidacją szkół, ten wójt to wygra. Ponoć tym tematem się zajmował prokurator z Jeleniej Góry ale od wójta dostał łapówkę i ten pajac siedzi cicho by tym machlojkom nie w ingerować, Wiec tak naprawdę dalej jesteśmy na przegranej pozycji.
~ 23-05-2020 23:01
Ludzie róbcie referendum. Odwolac wszystkich i na nowo wybory. Badzcie w koncu madrzy. Kalata jak duda jest marionetka w rekach kowboja
~testowiec22 23-05-2020 23:59
szkoły należało zamknąć dla garstki osób to bez sensu jest kryzys trzeba zacinąć pasa
~Z. Ratajski 24-05-2020 6:58
Problemem tkwi w niektórych radnych , a przede wszystkim od przewodniczącego tej rady, który zwołuje posiedzenia jak chce i kiedy chce. Sesja rady odbywa się w okrojonym składzie że względu na c19 , a dzień wcześniej dyskusja o KS w i k przy obecności 14 osób. Kiedy uchwalano plan budowy szkoły w Podgórzynie w dyskusji przedstawiłem wiele uwag, które dołączono do protokołu. Każdy , kto chociaż trochę pomyślał, módl wyciągnąć wniosek, że gmina nie jest w stanie utrzymać 4 szkół przy coraz mniejsze liczbie dzieci i w sytuacji, gdy PiS ogranicza dotacje do szkół, obciążając gminy podwyżkami dla nauczycieli, dowozem dzieci, dożywianiem , obowiązkiem nauczania religii. Czy ktoś o tym pomyślał. Teraz w Gminie Podgórzyn powinny odbyć się społeczne konsultacje na temat. Na co nas stać, s z czego powinniśmy zrezygnować. Tylko kto to zorganizuje, przecież nie przewodniczący Rady Gminy
~Wj 24-05-2020 10:06
Czy ktoś z forumowiczów wykaże dlaczego tak krytykowany wójt wygrał w 1 wszej turze?czy to co się u was dzieje to nie wasza wina? Czy w ogóle wiecie jakie poglądy polityczne ma wójt ?
~Jg123 24-05-2020 11:17
do: ~Wj (10:06)
Nie wiedzą, bo w tej gminie większość to ciemnota. Oni nie liczą na to, żeby było lepiej, tylko każdy patrzy do swojej kieszeni. Wojt wygrał, m. in. bo jeździł i spotykał się z nauczycielami z Miłkowa i im obiecywał, że dla nich nic się nie zmieni. I ich wykiwał, a teraz wielki lament podnoszą. Tak czy tak trzeba zamknąć jakąś szkole, bo w rezultacie wcześniejszych decyzji NIE MA PIENIĘDZY I ICH NIE BEDZIE! Chyba, że sami rodzicie z nauczycielami będą sobie utrzymywali te szkoły.
~Finanse 24-05-2020 12:15
Proponuję zostawić szkoły i dokonać oszczędności. Zajęcia pozalekcyjne zlikwidować, religia do kościoła, albo jedna dla chętnych, przedszkola spinają się ? Można połączyć klasy na niektórych przedmiotach. Jeśli kuchnia w Miłkowie za dużo kosztuje wg wójta to zamówić catering.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sesja korespondencyjna po raz drugi

Spodziewane burze i deszcz

Tegoroczne Dni Wlenia odwołane

Karkonosze – tak blisko, tak bezpiecznie

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
836
Tak
27%
Nie
68%
Nie wiem
5%