MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Co dalej z Sobieszowską? Bo dobrze nie jest!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 września 2017, 7:19
Aktualizacja: Sobota, 9 września 2017, 22:46
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Kilka dni temu na portalu Jelonka.com opisaliśmy sprawę drogowej fuszerki na Sobieszowskiej. MPGK na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wykonało kilkuset metrowy odcinek tej ulicy, później efekty tych prac zostały mocno skrytykowane przez lokalnych kierowców. W podobnym tonie o tym co powstało na Sobieszowskiej wypowiada się... Miejski Zarząd Dróg i Mostów.

Pierwotnie pomysł na uratowanie popękanego odcinka Sobieszowskiej był taki: drogowcy mieli wyłożyć go masą uszczelniającą a potem dołożyć jeszcze jedną warstwę. Już pierwszy etap prac spotkał się z dużą krytyką kierowców, dla których ta trasa jest jedynym funkcjonującym łącznikiem z centrum Cieplic. Miejski Zarząd Dróg i Mostów podjął decyzję o wstrzymaniu robót, tak więc mieszkańcy myśleli, że prace zostały definitywnie zakończone, dlatego skrytykowali fatalne wykonawstwo. - Sam bym lepiej to zrobił! Czy oni wykonywali to samymi łopatami? W ogóle był tu jakiś remont? - takie słowa najczęściej padały w kontekście oceny prac na Sobieszowskiej. Podobną opinię na ten temat ma... Miejski Zarząd Dróg i Mostów. - Wygląda to źle i zdajemy sobie z tego sprawę. Nie było to finalne rozwiązanie – mówi Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. – Myślimy intensywnie nad tym co teraz zrobić, żeby tę robotę „uratować”.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy również przedstawiciela Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej – Nie wygląda to ładnie, wygląda to brzydko, ale na pewno tej drogi po zimie nie trzeba będzie znowu robić – tłumaczy Zbigniew Rzońca, rzecznik MPGK. – Myśmy informowali MZDiM, że to wygląda źle, otrzymaliśmy taką informację, aby mimo wszystko dokończyć prace. Traktujemy to jako wykonanie tylko części zadania.

Odstawiając walory estetyczne na bok a skupiając się jedynie na ocenie stanu faktycznego, trzeba przyznać, że wykonawstwo, delikatnie mówiąc, nie wygląda najlepiej. Nie wszystkie spękania zostały pokryte masą uszczelniającą, o równości nawierzchni nie wspominając. Dlatego MZDiM podjął decyzję o wstrzymaniu zapłaty za dotychczasowe prace. - To, co zostało zrobione musi zostać poprawione - usłyszeliśmy w biurach zarządu dróg. Gotowość do dokończenia zadania zgłasza MPGK. – Jeśli tylko otrzymamy zlecenie, możemy kontynuować prace. Myślę, że do końca września powinniśmy skończyć – zapowiada Z. Rzońca.

W takim razie co dalej z Sobieszowską? - Cała ulica Rataja do ronda oraz część Sobieszowskiej nadaje się do kapitalnego remontu – przyznaje N. Łukaniuk – i tutaj jest kwestia wyboru: Czy dalej inwestować w aktualny stan? Czy zrobić to porządnie w przyszłym roku. Decyzja ma zapaść w najbliższym czasie.

Co Państwo myślą o tej sprawie, czekamy na komentarze!

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~dsrthhsd 8-09-2017 7:39
No nie wiem czy pan Łukaniuk ma szanse na prezydenturę.
~Ciepliczanka- 8-09-2017 8:11
Oczywiście prace muszą przebiegać wtedy, kiedy równocześnie jest prowadzony remont mostu... Droga jest jedyną trasą do Jeleniej. Zakorkowana na full. Do tego te kocie łby... Tragedia! Panowie drogę wykładali łopatami, więc jak ma być dobrze?! Lepiej się jeździło, gdy były ubytki w nawierzchni, można je było ominąć. Tyle lat zwlekali z naprawą nawierzchni, a teraz gdy jest to jedyna droga, to jeszcze się wzięli za remont, który wykonują partacze.
~harlemshake 8-09-2017 8:34
Jak nie naprawicie tej drogi teraz to na wiosnę parę osób urwie koła... na 100%!! Zróbcie teraz remont szybki a w przyszłym roku porządnie... i tak będzie co naprawiać.
~Koni 8-09-2017 8:41
Lukaniuk to karierowicz. Zrobił kilka zmian organizacji ruchu na polecenie swojego pryncypała , któremu jest wdzięczny za stanowisko. Dotąd nie było pieniędzy na sekundnik, zmiany organizacji a tu raptownie się znalazły. Cod czy wybory ? Jeszcze będzie kolejny wyskok kandydatów przed wyborami. Ciekawi mnie Pan Iwaniec. Czyżby tak łatwo oddał to co wywalczył ? Wydaje się ,ze chyba w przyszłym roku na jesień pojawi się jako kandydat. Zobaczymy.
~ 8-09-2017 9:20
"nie wygląda to ładnie" - jak kogoś na tych muldach wybije na przeciwny pas ruchu, to dopiero nie będzie wyglądać ładnie. Zrywajcie to do zera i wylewajcie nowe, zamykając po jednym pasie ruchu. Jeżeli zrobi to porządna firma, a nie MPGK, to do pierwszych mrozów zdążą. I nauczcie się na przyszłość - MPGK jest od wywozu śmieci, a nie napraw dróg. Raz wam skopali robotę, więc nie wchodźcie drugi raz do tej samej rzeki. Jak ktoś czegoś nie umie robić, to choćby 10 szans na poprawę dostał, to i tak nie będzie umiał.
~--.. 8-09-2017 9:22
Od mostu do ronda nic nie zrobione. Wielka dziura jak była tak jest dalej nie wspominając o mniejszych.Proszę przejść most i zobaczyć co tam się dzieje!.
~lolz haha xd 8-09-2017 9:27
Dobrze nie jest ogólnie z tym "miastem", a będzie jeszcze gorzej! Dzięki P. Zawiła !
~Tubylec 8-09-2017 9:52
A wystarczyło żeby w czasie prac jakiś inspektor nadzoru z Zarządu Dróg doglądał wykonawcy. Ktoś nie dopełnił swoich obowiązków i teraz mamy problem. Przed tym pseudo remontem można było jakoś omijać dziury i przejechać w miarę łagodnie. Teraz to istny test zawieszenia samochodu. Tylko kto zapłaci właścicielom pojazdów za przedwczesne zużycie zawieszenia. Władze miasta już chyba sobie odpuściły start w najbliższych wyborach, bo przy taki zarządzaniu na wygraną nie ma co liczyć. Strzał w kolano. Nawet takie drobne sprawy jak naprawa kilkudziesięciu metrów nawierzchni drogi są spaprane. Wstyd. Przed mieszkańcami i przyjezdnymi.
~ 8-09-2017 9:59
Ku..a za co oni biorą kasę , za co się nie wezmą to zje...e a premie się bierze ,może szefa tej "firmy " wystawić na człowieka roku za zasługi dla miasta ,
~Wiedzący 8-09-2017 10:05
Teraz paprochy łataja dziurę za mostem i zero znaków , że jakieś prace drogowe są. Poprostu wjeżdża się na nich
~KTM JG 8-09-2017 10:30
Zrobili kawał dobrej roboty, jako posiadacz crosa jestem w siódmym niebie i choć wiem, że jadąc tam samochodem człowiek czuje się jak na polnej drodze mam to gdzieś. Nie muszę już jeździć po lasach żeby czuć wertepy ale na zakręcie można by jakąś sosne posadzić żeby kierowcy za daleko nie wypadali z drogi gdy lód spowije tą leśną drogę w centrum miasta.
~Anonim+ 8-09-2017 10:46
Naprawa tylnego zawieszenia: 800 zł (z ustawieniem zbieżności), teraz jeszcze przednie, a później do prawnika o wniosek o odszkodowanie, za wieloletni brak remontu ul. Grottgera i C.K.Norwida... Ulica Norwida nadal nie ruszona! Myślę, że jest szansa.
~ 8-09-2017 10:49
Kolejna poważna awaria wodociągów na Zabobrzu, dotyczy około 200 rodzin, trwa już tydzień a tu cisza, jakby Wodnik sobie załatwił milczenie. NA stronach Wodnika oczywiście ani w aktualnościach ani w stronie o awariach ani słowa...
~Koni 8-09-2017 11:06
Lukaniuk to karierowicz. Zrobił kilka zmian organizacji ruchu na polecenie swojego pryncypała , któremu jest wdzięczny za stanowisko. Dotąd nie było pieniędzy na sekundnik, zmiany organizacji a tu raptownie się znalazły. Cod czy wybory ? Jeszcze będzie kolejny wyskok kandydatów przed wyborami. Ciekawi mnie Pan Iwaniec. Czyżby tak łatwo oddał to co wywalczył ? Wydaje się ,ze chyba w przyszłym roku na jesień pojawi się jako kandydat. Zobaczymy.
~NIE IDIOTNA 8-09-2017 14:24
Idiotów z ludzi robią. Porządnie w przyszłym roku ???!!!!!. Od razu zamiarem było żeby odwalić byle jak. ZA PIENIĄDZE PODATNIKA.
~sajmon 8-09-2017 14:39
Hmmm.... Brak wam panowie pomyślunku jaki i porządnego sprzętu :) taką nawierzchnię powinno się zerwać i tyle łatanie tu nic nie da :) To tak jakbyś buty kleił i tak się rozpadną :) Proponuję zainwestować w pożądany sprzęt :)
~kaska 8-09-2017 14:52
przyjdzie zima tiry jezdzda a na wiosnestawik wedki i ryby lowimy za ta fuszerke powinni zaplacic ci ktorzynie dopilnowali i ci ktorzy wykonali z wlasnej kieszeni
~Ciepliczan 8-09-2017 15:38
Jeleniogórska moda na rzeczników prasowych. W innych miastach jest jeden bo taniej...
~noooo 8-09-2017 16:20
noooo,że wygląda brzydko, to trudno. Ale za to ktoś odpowiada. A może tak by tego kogoś tak urządzić aby wyglądał gorzej niż ta droga ?
~ 8-09-2017 17:27
W jeleniej jest tylu rzeczników, bo nikt z faktycznie odpowiedzialnych nie ma tyle odwagi, żeby wystąpić przed kamerą. Nabrali sobie f...rów, którzy za nich będą na niewygodne pytania odpowiadać. Za to jak jest otwarcie jakiejś drogi albo inna uroczystość, to wtedy żaden rzecznik nie występuje. Wtedy na pierwszy plan wychodzi sam jaśnie pan Zawiła.
~ 8-09-2017 18:18
Wpuście Skańską lub podobną firmę na 3 noce i wymienią całą uszkodzoną nawierzchnię. W nocy na takim odcinku można wprowadzić wahadło. MPGK zwyczajnie kłamie.
agusia 8-09-2017 18:19
żenada! kilkadziesiąt metrów łopatą klepane. Flaki się przewracają od ich partaczenia, tylko pytanie czy ekipa dróg MPGK jest tak tępa czy ich przełozony!
~mieszkaniec 8-09-2017 19:32
do 10.49 kolego to akurat nie wina wodociągów tylko JSM więc do nich żale, że nie potrafią sobie poradzić z awarią od 2 tygodni.... poza tym to jest "artykuł o drogach a nie o twoim Komedy-Trzcińskiego z pozdrowieniami
~ 8-09-2017 20:02
do MZDiM Naprawcie dziurę w Cieplicach na Wolnosci tuz po minięciu sklepu z zabawkami/przed fampowskim mostem/ bo jest głeboka a nie ma jak ominąć Zróbcie to jak najszybciej.Pieniędzy na nic nie ma bo wszystko idzie na tysiace znaków
~ 8-09-2017 21:00
Lepiej wyglądały kocie łby na wsi ,gdzie się wychowałam, niż ta droga wyremontowana z pieniędzy podatników
~Jarek z Cieplic 8-09-2017 21:15
Lepiej zrobić porządnie, czyli zamiast lepić dziury łopatami, poczekać do przyszłego roku i wylać dywanik na całym odcinku od ronda do Ośrodka. Aż tak tragicznie nie jest, żeby robić to już, da się jeszcze jeździć z przysłowiową 40-tką na liczniku.
~pieszy 8-09-2017 21:35
Proponuję zamknąć drogę i zorganizować objazd przez Goduszyn. :)
~do mieszkaniec 8-09-2017 22:38
'poza tym to jest "artykuł o drogach a nie o twoim Komedy-Trzcińskiego' Chyba pan czegoś nie zrozumiał?? Komentarz jest tutaj bo w ogóle nie było artykułu o tej awarii. Sprawa jest wyjątkowo wyciszana...
~radek 9-09-2017 0:06
ten remont powinien być zrobiony zanim zamkneli most następny problem robi się przed mostem na marcinkowskiego tam też droga pęka
~ 9-09-2017 0:54
Moim zdaniem powinni wylać tą tzw. warstwę wierzchnią do końca, czyli do ulicy Wita Stwosza, a nie tak jak teraz na 2/3 szerokości Rataja. Dopiero Po zakończeniu prac mostu na Cervi doprowadzić ulicę Rataja do ładu i składu, ale porządnie tak jak na ulicy Wyczółkowskiego.
~olo 9-09-2017 2:50
A czego oczekiwaliście wiceprezesem MPGK jest specjalistka od wszystkiego z wykształcenia filolog.
~emeryt 9-09-2017 10:05
Dlaczego w Jeleniej Gorze jest tyle duskusji a brak jakiegokolwiek dzialania ze strony wladz miasta, jeden zgania na drugiego a sam nic nie robi i za darmo bierze pieniadze, do naprostrzej roboty sa powolywani biegli, ktorzy miesiacami wydaja expertyzy ktore czekaja na uprawomocnienie. Biurokracja na kazdym kroku i w kazdej instytucji z naszych podatkow. zalatwienie najprostrzej sprawy to miesiace oczekiwania. Nikt za nic nie odpowiada bo nie ma przed kim.
~ 9-09-2017 17:25
Kolejna super inwestycja drogowa jest aktualnie realizowana na ul. Sądowej w Sobieszowie. Można wiele o niej mówić, ale nie to, że jest dobrze...
~asd 9-09-2017 17:34
Katastrofa - po tym się nawet rowerem nie da jechać.
~cx 9-09-2017 17:49
Fajne miasto jest prezydent , 2 wiceprezydentów , miejski zarząd dróg z dyrektorem, itd. Były pieniądze na remont. Tylko nie ma nikogo, kto potrafiłby wyremontować 100 m nawierzchni ulicy.
~tyu 9-09-2017 20:27
ech wszystkie ulice w jeleniej nadają się do remontu syf kila i mogiła a panowie z sobieszowskiej byli pierwszy dzień w pracy wysłali ich z pośredniaku prosto do wylewki gorącego asfaltu to i tak fajo-wato wyszło :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Przebudowa drogi nr 2273D

Mina na Zabobrzu

Fundusze dla powiatu

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2252
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%