MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co dalej z SLD?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 24 kwietnia 2010, 15:11
Autor: admin
admin
Fot. admin
Jaka będzie przyszłość lokalnych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej?

O tym w programie Wiktora Marconiego „Z czterech stron miasta” rozmawiali działacze miejscowej lewicy: Grażyna Malczuk, Józef Kusiak i Jacek Szyda. Co stanie się z partią po odejściu Jerzego Szmajdzińskiego, który przez minione 20 lat był niekwestionowanym liderem tej formacji? Czy zdoła zastąpić Go Elżbieta Zakrzewska, która przejmie mandat po tragicznie zmarłym Pośle? Jak w kontekście tego odbierać jej przynależność do PO?

Ogłoszenia

Czytaj również

To był piękny bal!

Mali przedsiębiorcy

Rajd zdewastował las?

Komentarze (56) Dodaj komentarz

alojz_p 24-04-2010 19:53
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/na_prezydenta_miasta_nie_trzeba_miec_doktora_134716.html
~Wyborca 24-04-2010 20:02
To Wy ROZBILISCIE SLD I CALA LEWICE W JELENIEJ .Pani malczuk na pewno pani takim liderem nie zostanie.Za mocno dba pani o swoje interesy a wyborcow ma pani gleboko ........!!!. Panie Kusiak na kolana i przeprosic ludzi lewicy.
~toni 24-04-2010 22:20
SLD to trup. I niech już tak zostanie. RIP
~ 24-04-2010 23:01
Jacku - takich jak Ty było już wielu przy Kusiaku ... odpadli (!) więc może popatrz krytycznie i nie miej złudzeń (!) Liczy się wyłącznie interes prywatny ... i z pewnością nie Twój. MALCZUK BYŁA GWOŹDZIEM DO TRUMNY JELENIOGÓRSKIEGO SLD. Elka zręcznie "zakręciła" Józiem swego czasu, nie chciał wtedy słuchać mądrych ludzi ... no to teraz wypada pokłonić się PO. Tak cwaniaczył, że przecwaniaczył siebie. Do czasu jak w SLD będzie ten stary beton - nie ma szans na jakiekolwiek zmiany. Najlepsi już odeszli dawno.
dolnoślązak 25-04-2010 0:52
"W tej chwili", "na ten moment", "na dziś", "w tym momencie", "na razie". zaspokojenie potrzeb własnych, utrzymanie się w strukturach - to kierunek dzialania liderów SLD. Prawda jest brutalna: n i e i s t n i j e c i e. Swego czasu popadliście w samouwielbienie. Kochajcie nadal - się w swoim wąskim gronie.
~marek jg 25-04-2010 7:23
Stary beton lewicy patrzy w kierunku nachapania sie i swoich kieszeni. Ludzie się dla nich nie liczą!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak Panie Kusiak już nie raz Pan pokazał swoje beznadziejne oblicze!!!!!!!!!!!!!!!!!! Obyście jak najdłużej nie dorwali się znów do koryt!!!!!!!!!!!!!! Oby ten stary beton nigdy nie powrócił. Nie macie honoru za ksztyne.!!!!!!!!!!!!!
~Jeleniogorzanin 25-04-2010 8:37
Co teraz czytam to swieta prawda.To ta pani Malczuk i Pan no ten Gorzalczynski wraz oczywiscie Kusiak sa winni co pozostalo z SLD i lewicy.Prywata i wlasne korzysci kosztem reszty uczciwych czlonkow SLD doprowadzili do odejscia wielu dobrych ludzi lewicy.Dzis ta sama ekipa marzy o wladzy w Jeleniej.Zniszczyliscie co bylo dobrego w ludziach tj. zaufanie!!!!.Panie Kusiak otoczyl sie pan karierowiczami zeby nie powiedziec gorszego okreslenia. Zostawil pan przywodztwo partii i schowal sie za plecami karierowiczki, i dzis skomlecie jak niewinne pieski o ponowne poparcie.Nie dla tej ekipy ktora teraz rzadzi w SLD NIE !!! dla kolesiow Gorzalczynskiego i pani Malczuk.Panie Kusiak !!! juz czas ukleknac i przeprosic czlonkow i sympatykow SLD .Bo w tej sytuacji nie ma zadnych szans.Nie ludzmy sie odszedl lider J. Szmajdzinski i nikt mu z WAS do piet nie dorownuje!!!.On byl spoiwem a teraz dochodza do glosu takie byle co !!!.W partii jak w wojsku nie ma silnego dowodcy nie ma sprawnych i silnych zolnierzy. I oto w taki sposob znikacie i przechodzicie w zapomnienie.Wybory Was osmiesza!!!!.
~do rozsądnych 25-04-2010 10:43
A ja chcę aby do władzy w jeleniej Górze wróciła lewica. I tak będzie, bo za rządów lewicy w naszym mieście zrobiono bardzo wiele i samorząd to zrobił i wiele instytucji prywatnych. Dla lewicy liczyli się ludzie i problemy które trzeba szybko rozwiązywać.
~BC 25-04-2010 10:48
Panie Kusiak - nigdy nie szanował Pan swoich najlepszych kolegów/koleżanek, bo bał się Pan konkurencji w swoim gronie. Bazował Pan na szuwarach, bajurach, dorciach i gorzale - czyli miernotach. Te właśnie miernoty rządziły miastem i partią! To co dobrego wydarzyło się za Pana kadencji - to nie Pana zasługa tylko ogólnego rozwoju! Po swoich rządach zostawił Pan miasto brudne i biedne, bo nigdy nie chciało się Panu rzetelnie popracować! Pławił się Pan w fałszywym uwielbieniu miernot! Przywództwo w partii (po manipulacjach!) oddał Pan osobie, której nikt nie toleruje! Malczuk od zawsze była i jest tam, gdzie widzi swój prywatny interes a ludzi wykorzystuje jak narzędzia już od czasów SP! Śp. J.Szmajdziński swoim autorytetem sztucznie podtrzymywał istnienie organizacji, bo lewicy ani SLD nie ma już w Jeleniej Górze od paru lat! Panie Kusiak - po co wystawia się Pan na widok publiczny? po co Panu takie komentarze?
~też z dolnego śląska 25-04-2010 11:35
Do JELENIOGÓRZANIN, marek jg, dolnoślązak,wyborca, jesteście KŁAMCZUCHAMI i macie ciągle rosnące nosy i nie podając nazwiska i imienia zachowujecie się jak przysłowiowy tchórz, atakując strzykacie nagromadzoną w waszych chyba niezdrowych głowach silnie cuchnącą wydzielinę. Brak Wam odwagi bo nie podajecie przed publicznym pisaniem swojego imienia i nazwiska. Pisząc kłamstwa i nie podając nazwiska hańbicie się tchórzostwem.
~również z dolnego śląska 25-04-2010 12:52
Do 11:35 | ~też z dolnego śląska | - też zachowujesz się jak tchórz, bo się nie przedstawiasz! Też jesteś kłamczuch, bo strzykasz niezdrową wydzieliną w tych, którzy piszą prawdę. Nie wystawiaj sam głowy, bo czeka kubeł zimnej wody, bardzo zimnej! Czytaj z pokorą to co mówią inni i wyciągaj wnioski.
~MNICH 25-04-2010 13:19
A MOZE TAK W TELEWIZJI PANA MARCONI PANI KANCLERZ MALCZUK OPOWIE JAK TO DZIEKI NIEJ STRACILISMY MOZLIWOSC STUDIOWANIA W JELENIEJ ,BO DALA CIAŁA Z OBLICZENIAMI DO WNIOSKU DLA KASKI Z UNI EUROPEJSKIEJ,TO TAKIE BRZYDKIE KACZATKO BEZ ROZUMU CZYMA NA TAKIM STANOWISKU ,PANIE DOWÓDZO UCZELNI NAJWYŻSZA PORA MOZE POZBY SIĘ PANIENKI BEZ SZKOŁY I ROZUMU,A JESLI CHODZI O PANA KUSIAKA TO TAK PATRZAC Z BOKU TO WIDAC ZE WSUMIE TYLKO ZA TEGO CZŁEKA ZROBIONO NAJWIECEJ W JELENIEJ ,A PO I PIS TO SAMI POPATRZCIE TO SĄ KONKRETNI LUDZIE ALE TYLKO DO WLASNYCH KIESZENI ,JEZELI BEDZIEMY GLOSOWACW WYBORACH NA PIERWSZYCH NA LISCIE MOI DRODZY LUDZISKA TO ZNOWU DOPADNĄ SIE DO WLADZY ONI SA CHORZY NA WŁADZE
~do BC 25-04-2010 13:26
Nie szafuj nazwiskami jak jesteś nikim/Leszek Miler powiedział kiedyś mniej niż zero/ pasuje to do Ciebie.L.Miller był w lepszej sytuacji bo znał nazwisko. Zgadzam się z wpisem z godz. 11;35.
~Do 12;52 25-04-2010 13:31
Prawda WAS WYZWOLI.
~Quo Vadis 25-04-2010 13:48
Droga SLD, to droga do nikąd!
~do 12;52 25-04-2010 14:02
TEŻ CZYTAJ Z POKORĄ synu to co piszą inni i się nie denerwuj,podaj tylko swoje dane.
kazimierzp 25-04-2010 14:49
Od momentu zniknięcia Unii Wolności to z żadną z partii na polskiej scenie polityczniej się nie utożsamiam. W każdej mam jednak bliższe i dalsze mym poglądom osoby! Nie ukrywam, że darzę sympatią zarówno Grażynę Malczuk i Józefa Kusiaka, ale są to sympatie jedynie prywatne. Uważam przy tym, że w swych wypowiedziach o nich wielu z internautów całkowicie się myli. Jerzy Szmajdziński - polityk dominujący całkowicie w "lewicy" na jeleniogórskiej scenie politycznej. Miałem z nim wiele spotkań i stwierdzam, że był to godny szacunku, polityczny przeciwnik. Wszystkie struktury SLD i wszyscy członkowie byli jemu całkowicie podporządkowani. Nikt z nich nie miał szans na mocniejsze zaistnienie dopóki Jerzy żył! Nagle tragicznie odszedł. SLD na całym Dolnym Śląsku nie ma następcy który mógłby Go od razu zastąpić. Dzisiejsi pretendenci byli zbyt długo w cieniu Jerzego, aby teraz z marszu Go zastąpić. Wydaje mi się, że SLD dolnośląskie czeka wewnętrzna burza i walka o przywództwo. Co do pani Zakrzewskiej nie będę się jednoznacznie wypowiadał, ale w końcowych słowach Józefa Kusiaka były sformułowania które bardzo dużo powiedziały o stosunkach SLD, a panią Elą. Chyba będzie im trudno współpracować!?! Kazimierz Piotrowski
~j222 25-04-2010 19:19
Zawiści zawistki oto nasze Polskie piekiełko. a miało być tak wspólnie i razem.Józek zawsze ceniłem cię za prawdomówność i ludzką twarz.Miasto za twojej prezydentury rozwijało się i ludzie mówili o nim nasze miasto.To w ostatnim czasie przestało funkcjonować.Do niezadowolonych członków i sympatyków.To z was takie miernoty,że tylko na forum potraficie płakać.Weźcie ster w swoje ręce i do boju.
~coś wiedzący 25-04-2010 23:06
prezydent nic nie może, może tylko ustawić przetarg, przygotować sobie kontrahentów, od tego ma urzędników i znajomych biznesmenów, znajomych stróżów prawa; prawdomówność i jakikolwiek prezydent to całkiem przeciwstawny dysonans; żaden prezydent nie działa dla mieszkańców, tylko dla siebie i swoich ludzi, dla swojego CV i przyszłej emerytury, oczywiście na zdjęciu każdy wygląda jak papież... ani Kusiak, Obrębalski się już przyznał, że był przypadkiem prezydentem, bez idei (mając dziś rozterki), broń Boże Prystrom – ten nie kochał i nie kocha wszystkich ludzi!
dolnoślązak 26-04-2010 0:40
Jozek i Grażynko olejcie te wszystkie komenty. Gorzał...... zawsze kojarzyl mi się z wódą. Bartosz "Szuwarek" kojarzył mi się z "krecikiem stawonogiem"lub szarą eminencją URZĘDU. Ty Ziuteczku z kolorowymi telewizorkami "KARAT"z ZSRR ewent. z karatami ze złotogębnych Rosjanek. Grażynka to żaden autorytet. Oziębła laska, z serialu "Koń, który mówi". A tak na marginesie kochani jesteście normalni w rzeczywistości, która nas poraziła. Waszym mankamentem jest to, że różowo-czerwony kolorek nie przystaje do współczsności. Po prostu - nie ma na Was społecznego zapotrzebowania. A wy sami - w zanikającej strukturze organizacyjnej - nie jesteście w stanie temu przeciwdziałać, gdyż zajęci jesteście SOBĄ i TYLKO SOBĄ. Najlepiej czujecie się w swoim własnym - wąskim gronie. Adorujcie się tak dalej...lej..lej..lej!!!!
dolnoślązak 26-04-2010 1:07
Do ~coś wiedzącego. Jest dla mnie mało istotne jakie "BARWY" będzie miał przyszły jeleniogórski szef magistratu. Ważne by był to człek czynów - nie słów. Może być to nawet antyklerykał, wysłannik Lucyfera, lub bogobojny facet w ornatach. Istotne by sprawdził sie na powierzonym mu urzędzie, niczym facet u wymagającej laski.
~życzliwy 26-04-2010 9:35
Czytając te posty żołądek wywraca się do góry dnem.I dno to njlepsze określenie dla poziomu tych wypowiedzi.Czego zazdrościsz ćwoku,że ludzie ci pracują i mają jakieś osiągnięcia.Zakasaj rękawy i do roboty.Dla niezadowolonych komentatorów.Lewica jest w naszym państwie bardzo potrzebna jako alternatywa dla jednowładztwa,które wam towarzysze na pewno na dobre nie wyjdzie.Wisieliście u klamki Józka gdy partia miała 40% poparcie a potem pochowaliście się w mysie dziury i nawet nie macie odwagi przyznać się do poglądów lewicowych.Do wszystkich którzy mają serce po lewej stronie działajcie wspólnie,tylko zgoda buduje.
~do kazimierzp 26-04-2010 10:08
Unia Wolności nie zniknęła. Przepoczwarzyła się tylko w PO. Tak jak AWS w POPiS. Bankruci polityczni wiedzą jak się robi w balona ludzi;-) Cały czas ci sami oszuści i nieroby, ale co rusz w innych koszulkach;-)
~józek 26-04-2010 20:19
a po co nam jakieś partie polityczne? wszystkim partiom niby chodzi o to samo: o "dobro" kraju... więc o co chodzi? czyżby jednak pewne partie chciały więcej "dobra", a inne mniej? bo już sam nie wiem i moja Zośka też nie (a pytałem się jej)
~bez marszałka 26-04-2010 22:04
sld idzie w rozsypkę w trybie express
~były student 26-04-2010 22:44
Pani Grażynko proszę się nie przejmować wpisami tych nastojaszczych bolszewików/np. dolnoślązak , MNICH/. Jest pani elegancką kobietą i mającą osiągnięcia. Zna pani zagadnienia samorządu i jest pani zawsze merytorycznie przygotowana. Stawiam na panią razem z rodzina.
~do "życzliwego" 27-04-2010 11:12
Te pseudolewicowe teksty są tak znane i tak fałszywe jak i ten wyświechtany slogan "serce po lewej stronie". Wzajemnie wisieliście u swoich klamek w bardzo wąskim gronie! Potrzebna wam teraz zgoda i bierne potakiwanie? Nie możecie zrozumieć że to już się skończyło? No i jak nie nazywać was betonem?!?
~były sympatyk 27-04-2010 14:29
SLD jest sztucznym tworem partyjnym sformowanym przez "pragmatyków" tylko i wyłącznie na potrzeby wąskiej grupy polityków, dla których program socjaldemokratyczny wyłącznie jest potrzebny jako zasłona dymna i do poderwania, do urn wyborczych "dołów partyjnych". Pamiętamy erę baronów partyjnych i zacięte niszczenie ideowców. SLD nie jest partią lewicową, lecz jest partią liberalną i ukierunkowaną na związki ze sferą biznesową. W Kotlinie Jeleniogórskiej SLD liczyła w szczytowym momencie rozwoju około 1000 członków. Dziś to partia kanapowa. Gdyby pojawiła się jakaś nowa i prawdziwa socjalistyczna alternatywa, przypuszczam, że szybko byłaby największą partią w regionie. Lewica socjalistyczna jest potrzebna społeczeństwu jak świeże powietrze. SLD jest niepotrzebna, bo tylko zatruwa świadomość społeczną. Wspomina się w dyskusji o zasługach Jerzego Szmajdzińskiego dla Jeleniej Góry, ja takich nie znam. Szkoda, że prowadzący audycję nie zapytał o to działaczy SLD-owskich. Szkoda, że prowadzący też nie zapytał gości, co dla nich osobiście dała przynależność do SLD? Zapewne nie powiedzieli by nic o wartościach intelektualnych ani moralnych. Mogli by tylko powiedzieć o tym, że uzyskali konkretne etaty. Przed ostatnimi wyborami córka przyniosła mi list o tym żeby nie głosować na Pana Kusiaka. Napisane w nim informacje sprawdziłem, okazały się wiarygodne. Szok. Ja to pismo mam gdzieś zachowane. Wtedy jeszcze na Pana Kusiaka zagłosowałem jako sympatyk i tak trochę z przyzwyczajenia. Dziś jest inaczej, bo przejrzałem na oczy. Jak będzie okazja, będę się pytał Pana Kusiaka o tamte sprawy i innych z SLD również.
~do były sympatyk 27-04-2010 16:46
Zalatujesz Pan padliną szantażysto, a takich ludzi nie potrzebuje żadna partia polityczna. Cuchnie bolszewią. Szkoda że nie podajesz swojch danych kłamczuchu.
~do 16:46 27-04-2010 21:09
Twoje oburzenie potwierdza tylko racje byłego sympatyka, który bardzo trzeźwo (i grzecznie w przeciwieństwie do ciebie) ocenia fakty. A gdyby podał swoje dane - to co? Co byś zrobił? Odpowiem ci: NIC! skończyło się! Tak myśli 95 % sympatyków lewicy! więc ... czas na wnioski!
~Stan.. 27-04-2010 22:11
Najlepiej będzie jak BYLI SYMPATYCY Lewicy zajmą się sobą i w swojch szeregach niech jątrzą./też bez imiennie bo to takie wygodne nie pokazując nazwiska oczerniać innych/
~były sympatyk 27-04-2010 22:32
Jeśli jesteś obrońcą sprawy, takim odważnym i otwartym, to dlaczego Istoto pozostałaś anonimową. Napisz o czym skłamałem. Wytłumacz, co znaczą użyte przez Ciebie słowa: "Cuchnie bolszewią". Jaki związek ma moja wypowiedź z szantażem? Przecież nie tylko ja miałem wspomniany tekst przed oczyma. Nawet na którymś forum też to widziałem, może i na Jelonce. Mogę uspokoić co do tego "listu", gdzieś przepadł. Mam jednak nadzieję, że ktoś ten tekst zachował, a na pewno jego autor. Wymień Istoto punkt, po punkcie zasługi Jerzego Szmajdzińskiego, Józefa Kusiaka, Grażyny Malczuk i Jacka Szydy dla Jeleniej Góry. Czy ponad 900 osób, które odeszły z SLD mogło się mylić?
~MNICH DO BYLY STUDENT 27-04-2010 23:12
KOLEGO A JAK MYŚLISZ DLACZEGO NASZE DZIECI MUSZĄ STUDIOWA WE WROCŁAWIU I INNYCH UCZELNIACH A NIE W KOLEGIUM JAK NIE WIESZ TO ZAPYTAJ SWOJA PANIA CZERONĄ JAK NAPISALA WNIOSEK O DOWINANSOWANIE Z UNI TO SIE DZIWISZ,TA KOBIETA NIEMA ZA KSZTĘ ROZUMU I EKONOMI W GLOWIE A ODPOWIADA ZA FINANSE NA UCZELI CHYBA
~pająk 28-04-2010 17:52
SLD to już historia, a już napewno w Jeleniej nie mają szans. Ich czas się skończył bezpowrotnie. Obrębalski do dziś porządkuje ten bałagan, który pozostawił Kusiak. A co do p. malczuk to niech weźmie miotłę - do tego się chyba nada. Wypowiedzi tej pani są płytkie, denne i bezsensowne i wciąż słychać yyyyyyy i yyyyyy - niewątpliwie świadczą o jej błyskotliwym umyśle.
~do 16:46 i innych z SLD 28-04-2010 18:00
I co dalej z SLD w Jeleniej Górze? Pytania padły, odpowiedzi brak. Pewnie aktyw partyjny dalej trzyma się za łby, pilnując żeby nikt nie błysnął intelektem. Oto i cała prawda. Brak ducha. Obrońcy SLD są zdolni jedynie do inwektyw, do wypowiedzi parszywą mową. Każdy człowiek ma serce po lewej stronie. Tylko niektórzy to serce mają prawe, bo szlachetne, niezależnie od rasy, pozycji społecznej i przekonań.
~do 18;00 28-04-2010 19:19
W głowie znajdż miejsce na serce i przestań pluć tym bardziej jak jesteś emerytowanym wojskowym.
~B.B. 28-04-2010 19:27
Tylko lewica jest najlepszym obrońcą spraw ludzkich i ja będę głosowała na Grzegorza Napieralskiego, a w jeleniej na kandydata lewicy na Prezydenta.
~sympatyk 222 28-04-2010 20:41
A ja jestem zadowolony,że istnieje lewica.Patrząc na posty to jedyna partia która wywołuje ducha dyskusji.Może na nie najlepszym poziomie ale zawsze to jakaś wymiana zdań.Przeszkadza Wam SLD jako partia kanapowa,to już nie macie na kogo zagłosować bo wszystkie inne są mniejsze.Chcesz działać ,wiesz jak, weź się do pracy.Zarejstrowanie własnej partii czy stowarzyszenia to żadna sztuka.Działaj, nowy duch lewicowy się się przyda.Nie pytaj co zrobili inni pytaj co zrobiłeś sam.Powodzenia.Masz według ciebie 900 potencjalnych członków.Możesz zostać prezydentem
~b/studentka KK do Mnich 28-04-2010 22:36
niestety nie mozna oczekiwac wiedzy ekonomicznej od bibliotekarki a takie własnie ma wykształcenie p.malczuk i to w dodatku z czasow głebokiej komuny
dolnoślązak 28-04-2010 22:50
do ~sympatyk 222. Masz rację tej partii pozostało jedynie wywoływanie duchów. Wcale się nie dziwię,że to ugrupowanie przeistoczyło się z marksisto-materialistów w działaczy szukających prawdy w zjawiskach metafizycznych. Idą z duchem czasu.
dolnoślązak 28-04-2010 23:09
Do~ B.B. Sprawy dzielimy na ludzkie i nieludzkie. Ochroną praw zwierząt zajmuje się TOnZ. Czynią to po ludzku nie wchodząc w żaden partyjny układ.
~do dolnoślązak 29-04-2010 7:31
odczep się, możesz głosować na p.Ragiel lub p. Obrębalskiego, są to wolne wybory obywatelu.
~do byłej studentki KK 29-04-2010 7:38
Jak nie wiesz to nie pisz bzdur. Dziecko trzeba się jeszcze długo uczyć mimo że nie dawno kończyłaś studia. Remonty obiektów Kolegium Karkonowskiego, Biblioteka, Hala Sportowa, Basen, jak myślisz kto za tym zabiega !
~do 29-04-2010 07:38 29-04-2010 8:24
A czy za to jej przypadkiem nie płacą? Nie zrobiła nic ponad to, co należy do jej obowiązków, a może i mniej. Jeżeli już wyliczyłeś Halę Sportową i Basen,to przybliż wszystkim także zakup za ciężkie pieniądze dwu budynków internatu i zamrożenie korzystania z jednego? I jeszcze jedno - ładowanie forsy w mury nie jest działalnością podstawową WYŻSZEJ UCZELNI.
~ 29-04-2010 11:15
Cicho wszędzie, głucho wszędzie, g* było, g*będzie!
~matura 2010 29-04-2010 16:08
Ja głosuję na kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
~zwolennik obecnej władzy 29-04-2010 18:59
Tylko nie na tą Panią. Ta dopiero ma tupet. Pcha się wszędzie ile się da, nawet jeśli nie ma zielonego pojęcia o tym co mówi!! Razem z tym starszym panem z tą śmieszną grzywką( chyba wiadomo o kogo chodzi) ? on też niezabardzo wie co się dzieje - stworzyłaby idaalny duet - prawdziwa ikona PRL-u. Pasują do siebie. Ja osobiście popieram Obrębalskiego. Żegnam.
~były sympatyk 29-04-2010 19:06
Jetem również sympatykiem lewicy, ale nie SLD jako partii. Pierwsze SLD jako ugrupowanie wyborcze lewicy sprawdzało się, a w nim SdRP będąca najsilniejszą partią polskiej lewicy. Szyld SLD - ugrupowania wyborczego lewicy - bezprawnie zawłaszczono. Przy tym zniszczono SdRP. Dorobek programowy SdRP przeflancowano do SLD, ale nie dość, że nie został rozwinięty, to na dodatek był konsekwentnie niszczony przez "pragmatyków", jako nieistotny w ich działaniu balast ideowy. Od początku istnienia SLD jako partii, jej twórcy i członkowie bezpośrednio ich wspierający otrzymali przywilej pierwszeństwa, które wpisano do statutu. Już na samym początku złamana została idea demokracji wewnętrznej i tym samym naruszona podstawowa konstytucyjna norma równości obywatelskiej. Kto nie wierzy, niech sięgnie po ten pierwszy statut eseldowski. Zagwarantowany statutowo "chory" mechanizm kreowania władz partyjnych oraz obsadzania stanowisk w sferze władz publicznych spowodował powstanie armii "liderów", w tym i tzw. "baronów" - ludzi bez skrupułów wykorzystujących wszelkie okazje do bogacenia się, głównie kosztem majątku publicznego. Także w sferze międzynarodowej władze SLD prowadziły zgubną dla członków politykę, izolując ich od Międzynarodówki Socjalistycznej, a z czasem i Partii Europejskich Socjalistów. Można jeszcze dużo innych zjawisk wymieniać, negatywnie wpływających na kondycję polskiej lewicy za przyczyną SLD. Chociażby "wyczyszczanie" przestrzeni lewicowej w Polsce z innych partii. Jednym z takich haniebnych działań było nieustanne niszczenie partnerskiej dla SdRP w SLD (ugrupowaniu wyborczym) Polskiej Partii Socjalistycznej i Ikonowicza. Albo instrumentalne traktowanie Partii Emerytów i Rencistów oraz "wspierających" organizacji pozarządowych. Wtedy z zachwytem część członków SLD mówiła o "wielkim kanclerzu" Leszku Millerze - wodzu SLD, a w przyszłości mającym być "wodzem państwa". Popytajcie uczestników "spędów" partyjnych w hali "Orbita" we Wrocławiu. Za tym przykładem poszli pomniejsi przewodniczący partii. Nadrzędnym celem była władza, jako sama w sobie, a nie realizacja programu lewicowego. Dziś socjaliści duńscy mają inne zdanie o Leszku Millerze, chociaż wtedy, gdy Polska wchodziła w struktury Unii Europejskiej, to oni (mający prezydencję), starali się wesprzeć polską lewicę, w tym SLD, nie mając jeszcze świadomości, że niezadługo pójdzie Ona swoją drogą, a nie drogą lewicy europejskiej. Czy w SLD chociażby pojawiła się jakaś próba przybliżenia członkom 21 ateńskich tez Międzynarodówki Socjalistycznej na 21 wiek? To, że częściowo program był realizowany można zawdzięczać tylko i wyłącznie niewielkiej grupie "ideowców", dla których w pewnym momencie w SLD miejsca zabrakło. Stąd też wypłynęła decyzja, m.in. Marka Borowskiego i innych, o odejściu z SLD i założeniu nowej partii. Przypomnijmy sobie dramatyczne wydarzenia tamtych dni. Gdzie w tym czasie był Jerzy Szmajdziński, za jaką partią się opowiadał i co czynił? W swojej obronie władza jeleniogórskiego SLD nawet nie może wykorzystać konferencji "Co dalej z lewicą?" zorganizowanej w Jeleniej Górze, m.in. z udziałem Mieczysława Rakowskiego.
~kijanka 29-04-2010 20:49
Ja też głosuję na kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na Prezydenta Polsk i Prezydenta Jeleniej Góry. Pana Grzegorza Napieralskiego zgłoszono w wyborach na Prezydenta Polski, czekam na zgłoszenie kandydata przez SLD na Prezydenta Jeleniej Góry.
~jeszcze członek 29-04-2010 21:02
No to postem z 19:06 były sympatyk chyba zakończył aktywność Józia na tym forum :) bo zapewne i Józio i Grażka nie bardzo kumają o co chodzi, gdyż idea lewicowości nigdy ich nie interesowała (!) B/SYMPATYK NAPISAŁ PRAWDĘ! Dopóki ci poltyczni sklerotycy - jak to celnie nazwano ich w innym miejscu - będą uzurpować sobie prawo do wypowiadania się w imieniu lewicy, dopóty lokalna lewica będzie żałosnym pośmiewiskiem.
~do 19;06 29-04-2010 21:40
to co napisałeś jest ok. Jest teraz taki czas że te wszystkie grupy /czytaj partie lewicowe/ powinny się zjednoczyć w jednym komitecie wyborczym Grzegorza Napieralskiego. Spotkanie się różnych opcji lewicowych w tym komitecie powinno być krokiem w dobrym kierunku zjednoczenia się tych partii. A tak na marginesie lewica europejska też potrzebuje wsparcia.
~ 30-04-2010 11:00
Mówiąc językiem pani G.M. - "na tę chwilę" jest mi obojętne jaki ideolo-program obierze każde z ugrupowań partyjnych, funkcjonujących w Kotlinie Jeleniogórskiej /w tym SLD/. Czasy się zmieniły i żadnej ideologii do swojego stetryczałego łba wtłoczyć sobie nie dam. Nie oznacza to, że jest mi obojętny kierunek rozwoju miejsca, z którym od urodzenia jestem związany. Dla SLD jedyną szansą jest ponowne zwarcie szeregów i funkcjonowanie w wielofrakcyjności /o ile jest to wogóle możliwe ???/. Obecni liderzy to niestety zgrana i zdarta płyta. Nie mniej jednak w przedzień majowego święta, które - gdy byłem gówniarzem - z symaptią wspominam, życzę wszystkim lewo-sercowym o prawym charakterze realizacji celów pomyślnych dla społeczności Kotliny Jeleniogórskiej.
~były sympatyk 30-04-2010 16:18
Nadzieja w najmłodszych pokoleniach i owocnych działaniach stowarzyszeń, gdzie członkowie o poglądach lewicowych są siłą napędową aktywizującą środowiska. W kraju działa kilka środowisk intelektualnych i twórczych związanych z lewicą. Wystarczy poszukać w internecie. Można zapoznać się z ciekawymi i wartymi poparcia przedsięwzięciami naszej młodzieży. Za przykładem autora postu z 11:00 również życzę w związku ze świętem upamiętniającym najpierw robotników amerykańskich, a potem będącym świętem, ogólnie rzecz biorąc, pracowników najemnych - "wszystkim lewo-sercowym o prawym charakterze realizacji celów pomyślnych dla społeczności Kotliny Jeleniogórskiej." Potem będziemy świętować 2 maja - Dzień Flagi Państwowej, a 3 maja - "Witaj jutrzenko swobody..." - Święto Konstytucji. Tym wartościom służyła i służy większa część polskiej lewicy. Przypomnijmy sobie pierwszy polski rząd Ignacego Daszyńskiego stworzony w listopadzie 1918 r. przez polskich socjalistów. Dzięki nim wprowadzono pierwsze na świecie prawo pracy i pierwszy na świecie państwowy urząd ochrony pracy. Mamy czym się szczycić i do czego nawiązywać. Tutaj można wymienić plejadę nazwisk ludzi lewicy różnych odłamów i frakcji.
~patrzipacz 1-05-2010 13:01
lewica tak ale nie w takim składzie.Iesteśmy grajdołem w Europie jesli chodzi o Jel.Górę,ogonem w naszym okręgu,"plasteliną" wyborczą i histerykami historii.Zobaczcie Czechów..Pozdrawiam budowniczych "wieży Babel"...
~do jeszcze członek 2-05-2010 21:32
To przez takich jak pan, uzurpatorów / brak poszanowania demokracji/ być może pracujących kiedyś pionie ideologicznym KW PZPR ,lewicy jest się trudno odrodzić. Lepiej zamilcz gosciu, bo nic nowego i budującego nie piszesz.
~były sympatyk 3-05-2010 0:31
Dziś wielu ludzi ma kłopot z określaniem siebie jako człowieka lewicy, bo trudno jest zdefiniować czym jest lewicowość w pierwszej dekadzie XXI wieku. To, czy ktoś był pracownikiem, czy też z wyboru pełnił funkcję w KW PZPR, nie jest przeszłością dyskredytująca człowieka. Najważniejszym jest, czy jest On Człowiekiem użytecznym w sferze społecznej, lokalnej czy też szerszej. Ważne jest to, czy jest człowiekiem życzliwym wobec innych ludzi i nie tylko wobec znajomych. Trudno jest mi zaakceptować tych, którzy twierdzą, że są ludźmi lewicy, jeśli nie mają doświadczenia bycia wolontariuszem, jeśli nie znają poprzez własne doświadczenia środowisk w jakiś sposób upośledzonych, czy wykluczonych, jeśli nie znają sytuacji wyzyskiwanych pracowników, problemu głodnych i opuszczonych dzieci, spychanych na margines osób starszych wiekiem. Trudno mówić o kimś, że jest człowiekiem lewicy, jeśli nie ma za sobą pracy "u podstaw" pomocy tym ludziom. Trudno mówić, o tych że są z "lewicy", jeśli nie mają doświadczenia pracy w organizacji pozarządowej. Ludzie lewicy w przeszłości wyrastali z takich upośledzonych środowisk, lub budowali swoja wrażliwość poprzez ich poznanie. Dlatego trudno mi jest wprost akceptować te osoby, które o sobie mówią: "Ja jestem człowiekiem lewicy, bo serce mam po lewej stronie". To za mało. Tak mogą mówić i cynicy, a tych jak wiemy było i jest nie mało. Opowiadał mi uczestnik ostatniego balu SLD w Jeleniej Górze o tym, że w tym roku gości było nadspodziewanie dużo, w stosunku do tego, co było w poprzednich dwóch - trzech latach. Dlaczego tak było? Sprawa w uproszczeniu przedstawia się tak: Dotychczasowy organizator został kandydatem na prezydenta RP. Jedni z próżności, inni z myślą o załapaniu się na jakąś funkcję, albo stworzenia wejścia w jakiś szerszy interes, nagle pojawili się na tym balu. Czy wobec tego był to bal lewicy? Znamy tych "ludzi lewicy", którzy załapawszy się na jakąś funkcje partyjną od razu szukają dla siebie synekur. A to jakaś posada w sferze samorządowej, czy państwowej, albo jakaś rada nadzorcza. Nawet z naszego lokalnego środowiska musimy pamiętać tych, którzy zostawszy członkiem Rady Powiatowej SLD załapywali się do jednej, dwóch, a nawet trzech rad nadzorczych. Czy to są prawdziwi ludzie lewicy? Co dla nich jest wartością? I czy są to ludzie honoru? Więc, z jednej strony musi być brana pod uwagę determinacja w realizacji programu lewicowego, ale także z drugiej, osobowość ludzi określających siebie jako Człowieka Lewicy. Bardzo często osoby podkreślające swoją obecność w jakimś środowisku, czy zdarzeniu, wobec otoczenia manifestują, że są związani z tym środowiskiem, że ich obecność jest podkreśleniem ich osobowości kojarzonej pozytywnie w otoczeniu społecznym. Napisałem to, pod wpływem obejrzanych fotografii z tegorocznej manifestacji pierwszomajowej w Jeleniej Górze. Obok osób godnych szacunku zobaczyłem zwyczajnych łajdaków. Niestety, nie ma mechanizmów pozwalających ujawniać społecznie taką typowo biblijną ocenę ludzi. Może i dobrze, że tak jest, pod warunkiem uruchamiania u tych osób autorefleksji. A ta, powinna u Człowieka lewicy być codziennie. Tutaj, w Kotlinie Jeleniogórskiej, mamy wiele okazji do weryfikowania swoich postaw, bo wbrew pozorom, mamy wiele okazji do ubogacania się wewnętrznie i do modyfikowania swojego stosunku do innych ludzi. Osobiście cenię cotygodniowe felietony Kubka, bo w nich zawarta jest uniwersalna treść budowania wrażliwości i troski wobec innych, a która powinna cechować ludzi, zarówno tych czerpiących natchnienie z uczuć religijnych, jak i tych, którzy czerpią je z "humanizmu".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Dobra zabawa w SOSW

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Ćwiczenia na lotnisku

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
294
Tak
34%
Nie
60%
Nie mam zdania
6%