MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ciężki los beniaminka

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 listopada 2008, 18:34
Aktualizacja: Niedziela, 23 listopada 2008, 17:05
Autor: Mateusz Banaszak
Fot. Benny
Po raz pierwszy w historii nasza jeleniogórska drużyna złożona głównie z dziewczynek z rocznika 1997 walczyła w lidze wojewódzkiej piłki ręcznej. Niestety podopieczne Marty Oreszczuk zajęły dopiero ostatnią lokatę przegrywając trzy z czterech rozegranych meczów.

Pierwszy z pięciu turniejów Ligi Wojewódzkiej odbył się w Jeleniej Górze.
Zawodniczkom Finepharmu nie brakowało zaangażowania, lecz niestety nie sprostały w walce z silnymi ekipami z innych miast. Oprócz naszej jeleniogórskiej drużyny w turnieju wzięły udział zespoły z Chojnowa, Świebodzic, Lubina i Kobierzyc

W pierwszym meczu, jeleniogórzanki przegrały pięcioma bramkami z drużyną ze Świebodzic.Mimo wysokiej porażki w pierwszej odsłonie 3:9, jeleniogórzanki mogły pokusić się o zwycięstwo w tym meczu, ponieważ po zmianie stron jeleniogórzanki grały mądrzej i pewniej zbliżając się do rywalek na trzy bramki 6:9 Niestety w grze naszych zawodniczek zabrakło konsekwencji i opanowania a seryjnie popełniane błędy doprowadziły do pierwszej przegranej w turnieju 7:13.

W drugim turniejowym spotkaniu, jeleniogórzanki nie sprostały faworytowi – Zagłębiu Lubin. Tu podopieczne Marty Oreszczuk, tylko na początku grały jak równy z równym. Później lubinianki wykorzystały wszystkie swoje atuty: szybkość, skutecznośc i warunki fizyczne , w efekcie gromiąc nasz zespół 7:20

W kolejnym meczu, tym razem przeciwko zawodniczkom z Chojnowa, jeleniogórzanki grały zdecydowanie lepiej i składniej co było widać w każdej rozgrywanej przez nie akcji. Szczypiornistki Finepharmu nie miały nic do stracenia, rzuciły wszystko na jedną szalę. To wszystko opłaciło się bo po pierwszej zaciętej połowie, nasz szczypiornistki przegrywały z najlepszą drużyną turnieju zaledwie jedną bramką 4:5. Po zmianie stron do jeleniogórskiej drużyny wkradły się nerwy i podopieczne Marty Oreszczuk nie były już tak skuteczne. W tej odsłonie zdobyły zaledwie dwie bramki przy dużej skuteczności rywalek, co przełożyło się na kolejną porażkę - tym razem stosunkiem 5:11

W ostatnim meczu całego turnieju jeleniogórzanki były bardzo blisko zdobycia kompletów punktów. Po pierwszych pięciu minutach prowadziły z zawodniczkami z Kobierzyc zasłużenie 4:0. Później inicjatywę przejęły rywalki które do końca pierwszej części gry zmniejszyły różnicę punktową, przegrywając tylko dwoma bramkami.

Druga połowa miała emocjonujący charakter, zobaczyliśmy świetne obrony bramkarek, dużo sytuacji spornych i ciekawe akcje. Niestety w końcówce szczypiornistki Finepharmu nie miały szczęscia i nie udokumentowały przewagi na boisku, remisując 6:6.

W turnieju najlepiej spisała się drużyna z Chojnowa, która wygrała wszystkie swoje spotkania, w tym z faworytem turnieju Zagłębiem Lubin.
Drugie miejsce przypadło zawodniczkom z Lubina, które zdobyły w czterech meczach imponującą liczbę bramek (66).Trzecie przypadło drużynie ze Świebodzic,czwarte dla Kobierzyc.Nasze zawodniczki zajęły ostatnie miejsce w turnieju, przegrywając w walce o miejsce czwarte stosunkiem bramek z zespołem Kobierzyc.

Wyniki:

I.kolejka - 22.XI.2008 r. ( sobota ) TURNIEJ W JELENIEJ GÓRZE

1.MKS „Finepharm” - MKS „Victoria” SP-3 Świebodzice 7:13 (3:9)
2.MKS „Zagłebie” - UKS „Jedynka” Chojnów 7:13
3.MKS „Victoria” SP-3 Świebodzice - KPR Kobierzyce 10:6
4.UKS „Jedynka”Chojnów - MKS „Finepharm” 11:5 (5:4)
5.MKS „Zagłebie” Lubin - KPR Kobierzyce 18:8
6.UKS „Jedynka” Chojnów - MKS „Victoria” SP-3 Świebodzice 17:6
7.MKS „Finepharm” - MKS „Zagłebie”Lubin 7:20 (2:10)
8.KPR Kobierzyce - UKS „Jedynka” Chojnów 8:13
9.MKS „Victoria” SP-3 - MKS „Zagłebie” Lubin 7:21
10.KPR Kobierzyce - MKS „Finepharm” 6:6 (3:5)

Skład naszej drużyny:
MKS Finepharm Jelenia Góra – Mielnik Magdalena (rocz.1996), Śmigielska Patrycja (97), Herbut Kamila (97), Winogrodzka Julia (97), Stepańczak Magdalena (97), Barczyńska Barbara (97), Kozioł Karolina (96), Michalewicz Sara (97), Dawiec Ada (96), Oreszczuk Aleksandra (96), Herbut Anna (97), Kurzynoga Andżelika, Polańska Paulina, Jasińska Sylwia
Trener : Marta Oreszczuk

Następny turniej odbędzie się w Lubinie

Ogłoszenia

Czytaj również

Trawnik to nie parking

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Święto miasta trwa

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Kibic 22-11-2008 21:08
Finepharm jest dobrą drużyną, lecz jest tam dużo zawodniczek z 1997r., a z roku 1996r. są tylko cztery zawodniczki. U drużyn, które grały w lidze dominowały zawodniczki z 1996r. Również były tam duże dziewczyny, a finepharm ma większość mniejszych zawodniczek, a jak już niektóre są duże to i tak są mniejsze od przeciwniczek.
~... 23-11-2008 8:48
A ilu to było kibiców na tych meczach? - pytam z ciekawości, bo nigdzie nie widziałem info o tym turnieju (no na jakiejś stronie raz mi mignęło coś o tym i na tym koniec)
~pyza 23-11-2008 10:08
Wszędzie były informacje o turnieju!! Dziewczynki jesteśmy z wami!! W Lubinie wygracie turniej!!
~benek 23-11-2008 13:08
Jakoś trzeba zacząć. To bardzo młode dziewczyny i trenują dopiero od ok. roku. W Lubinie będzie lepiej ! Szacun dla Pani Marty że znalazła czas na trenowanie nowych kadr ! Tak buduje się prawdziwe i silne zespoły.
~paula{fanka} 26-11-2008 17:41
one były najmłodsze z wszystkich dróżyn wiem bo chodze z ósemka dziewczyn do klasy i kiedyś uczesniczyłam w jedny meczu . mam nadzieje ze nastepne mecze wygraja trzymam kciuki
~Zawodniczki 29-11-2008 13:59
Dziewczyny z Finepharmu to rocznik 97, także najmłodszy ze wszystkich drużyn. Trenują tylko rok, także mają jeszcze czas na wygrywanie turnieji.
~Uczennicz Marty Oreszczuk 5-12-2008 17:55
To przez to przegrałyśmy bo nie było kibiców ! Zawiodłyśmy się na was ! Jedna z zawodniczek . ( Moje imię się pisze przez g ( Angelika) )

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Pełzająca sztuka

Molkky–dla każdego!

Widowiskowe odsłonięcie Ławki Wolności w Jeleniej Górze

Upalne Janowianki

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
871
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%