MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Cieszcie się wakacjami!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 czerwca 2009, 9:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 8:46
Autor: TEJO
Fot. TEJO
– Nie zapominajcie, że jesteście dziećmi. Nie udawajcie na siłę dorosłych! – przestrzegała dziś absolwentów „dwójki” dyrektorka placówki Elżbieta Rzemińska. Okazja to uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009. Barwne powitanie wakacji odbyło się też w innych szkołach, w tym w jeleniogórskiej "dziesiątce".

Piątek, 19 czerwca, to chyba jedyny dzień w roku, kiedy do szkoły niemal wszyscy uczniowie idą z radością. Koniec roku szkolnego i jednocześnie początek ponad dwumiesięcznej laby. We wszystkich placówkach oświaty uroczyście rozdano świadectwa i podsumowano mijające 10 miesięcy nauczania.

W Szkole Podstawowej nr 2 podczas pożegnania szóstoklasistów, dyrektor placówki Elżbieta Rzemińska nie kryła wzruszenia, ale też ze szczerością przyznała, że nie wszystko się udało. – Czterem uczniom obniżono oceny ze sprawowania, a tam nie trzeba przecież słupków i rachunków – mówiła. Podkreśliła też sporą ilość ocen dopuszczających.

– Nie myślcie, że my lubimy stawiać takie oceny. To jest również i nasza porażka – przyznała. Pochwaliła klasę VI a, która zdobyła najwięcej świadectw z wyróżnieniem. Elżbieta Rzemińska rozdała też okolicznościowe dyplomy, które prezydent Marek Obrębalski przekazał najlepszym absolwentom. Szefowa "dwójki" przyznała też, że niektórym uczniom nie powiodło się.

– Rozpoczynacie nowy etap w swoim życiu, ale nie zapominajcie, że wciąż jesteście dziećmi i nie udawajcie na siłę dorosłych. Uwierzcie, że dzieciństwo to piękny czas i nie trzeba go psuć, a dorosłość bywa znacznie trudniejsza niż wam się wydaje – mówiła E. Rzemińska do szóstoklasistów. Życzyła wszystkim udanych wakacji i sukcesów w gimnazjach. – Jak będziecie mieli kłopoty, przyjdźcie do nas, pomożemy wam – dodała na koniec.

W Szkole Podstawowej nr 10 wakacje zaczęło ponad 500 uczniów, z tego 238 w klasach najmłodszych. O godz. 10. 30 rozpoczęły się uroczystości zorganizowane specjalnie dla nich. W sali gimnastycznej „dziesiątki” wyróżnieni świadectwem z czerwonym paskiem chłopcy i dziewczęta z klas I i III odebrali nagrody książkowe przy brawach licznie zgromadzonych rodziców, znajomych i nauczycieli.

Szczególne przeżycie mieli pierwszoklasiści, którzy dostali pierwsze świadectwo szkolne w życiu. Ważny moment nastał dla trzecioklasistów, którzy skończyli pierwszy etap nauki w podstawówce. – Mamy nadzieję, że wasi pierwsi nauczyciele na zawsze pozostaną w waszych sercach – usłyszeli. Najlepszą klasą okazała się III b, w której aż 18 uczniów dostało świadectwo z paskiem.

W trakcie uroczystości nie zabrakło występów uzdolnionych artystycznie dzieci. Gościem ceremonii była zastępczyni przewodniczącego rady miasta Anna Ragiel. Pogratulowała uczniom promocji do następnej klasy. – Mam nadzieję, że we wrześniu spotkamy się tu na nowym, pięknym boisku – dodała A. Ragiel. Odwiedziliśmy też Szkołę Podstawową nr 6 w Cieplicach.

Wszyscy uczniowie wylewnie dziękowali nauczycielom. Tych dziś na ulicach poznać najłatwiej po wielkiej ilości wiązanek kwiatów. Nie zabrakło też innych dowodów wdzięczności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~uczeń 19-06-2009 9:53
No to jeszcze tylko lanie w domu i... WAKACJE!!!
~DOKŁĄDNIE 19-06-2009 10:26
– Nie zapominajcie, że jesteście dziećmi. Nie udawajcie na siłę dorosłych!
~Meg 19-06-2009 10:33
kto nie dostał czerwonego paska w szkole to ma gwarantowany w domu hihi
~człowieczek 19-06-2009 10:38
Bo być dzieckiem jest cudownie.. :) w dorosłym życiu też przecież można mieć zawsze coś z dziecka! jeżeli ktoś jest odpowiedzialny i świadomy tego co robi, to dzieckiem można być całe życie!
~Piotrek 19-06-2009 10:43
Byłem, widziałem. Dziewczyny z VI klasy (niektóre) ubrane jak na sylwestrowy bal. Rodzice opamiętajcie się.
~Pedagog raz dwa trzy 19-06-2009 12:04
Wciąż jesteście dziećmi - zabrzmiało tak jak by chciała poiwedzieć \"dzieci i ryby głosu nie mają\" A gdzie złote zasady Korczaka? i innych wybitnych pedagogów.
~kukuryku 19-06-2009 12:58
odpoczynek? po czym ? po całym roku wagarowania na zmianę ze świętami państwowymi, kościołowymi i fochami na lekcjach bo dwa zadania trza zrobić? Nie rozśmieszajcie mnie.
~wrona 19-06-2009 14:40
Dziesieciolatki uslyszaly, a nie uslyszeli.
~ali 19-06-2009 16:22
Maria Guszała dyrektor S P 6 wspaniałą kobieta i kapitalny dyrektor .Brawa dla tej Pani
~E.P. 19-06-2009 19:05
Serdecznie pozdrawiam dzieci ze szkoły nr 10 a przede wszystkim dzieci z pierwszych klas, które po raz pierwszy otrzymały świadectwa po pierwszym roku edukacji. Gratuluję wszystkim dzieciom a w szczególności: Weronice, Arkowi, Kamilowi, Krystianowi, Damianowi, Nicolasowi za wspaniałe wyniki w nauce! Gratuluję również nauczycielom !
~Tato 20-06-2009 0:51
Wszystkim dzieciakom UDANYCH WAKACJI Pani Dyrektor Rzemińskiej wielkie pozdrowienia i podziękowania od rocznika "ciut" starszego od "Żaby" Ostatnie to Takie PROFESORY......(łezka w oku)
~cieszcie się wakacjami 20-06-2009 7:57
bo szybko miną, nawet nie zauważycie kiedy...
~mamusia 22-06-2009 8:44
Chciałaby poprawić mały błąd w artykule. Najlepszą klasą z przedzału I-III nie była klasa III D tylko III B Pani Alicji Krzyżyk. Najwspanialsza wychowawczyni jaką mogły sobie wymarzyć dzieci z tej klasy. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Stalowe rumaki w Karpaczu

Stypendia dla najzdolniejszych

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
826
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%