MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Cieszą się życiem mimo przeciwności losu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 lipca 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
Fot. Angela
Stowarzyszenie Ludzi Ciekawego Życia działające przy Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych otrzymało wpis do rejestru i działa już pełnoprawnie i na całego. Zaprasza do aktywności jak największą liczbę osób niepełnosprawnych i sprawnych, którzy w życiu chcą coś ciekawego dokonać i zobaczyć.

Organizacja liczy 22 członków i całe grono sympatyków. Jego prezesem został Adam Smolnik, z inicjatywy którego klub działał już od dwóch lat. Wiceprezesami zostały dwie panie: Danuta Glinda i Łucja Zawiła. Funkcje sekretarza objęła Anna Stankiewicz, a skarbnika Beata Białokryty.

Celem tego stowarzyszenia jest aktywizacja niepełnosprawnych, zachęcenie ich do wyjścia z domu, poznania nowych miejsc i ludzi oraz wymiana wspólnych doświadczeń.
– Jako stowarzyszenie chcemy organizować wycieczki, wykłady, prelekcje, imprezy integracyjne i wiele innych. Mamy mnóstwo pomysłów i systematycznie będziemy je realizować. Zapraszamy do kontaktu z nami i uczestnictwa w naszych inicjatywach – mówi pan Adam Smoliński, prezes SLCŻ.

Jednym z pomysłów, które realizuje Stowarzyszenie Ludzi Ciekawego Życia, jest utworzenie grup wsparcia dla ludzi, którzy zwyciężyli walkę z rakiem i są po operacjach jelita grubego, mają wstawiony rozrusznik serca, czy stracili węch. Są to stowarzyszenia jeszcze nie zarejestrowane, ale już prężnie działające.

- Jestem żywym przykładem na to, że można pokonać chorobę i cieszyć się życiem nawet będąc niepełnosprawnym – mówi pan Adam Smoliński, który przezwyciężył raka. Stowarzyszenia nawiązały też współpracę z oddziałem dializy Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Politycy komentują wynik wyborów

Policyjna akcja "Pieszy"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 8-07-2011 18:15
A kto zawiąże stowarzyszenie, które stworzy lobby na rzecz niepełnosprawnych z 3 grupą inwalidzką, która nic im nie daje, bo nie chcą ich zatrudniać zakłady pracy chronionej, bo dla tych zakładów są zbyt sprawni, a nie chcą ich zatrudniać również inne zakłady, bo dla nich są za mało sprawni... Renta też im się nie należy, bo są zbyt zdrowi. Do ochrony potrzebują ludzi z 2 grupą czyli mniej sprawnych niż ci z trzecią grupą... I tak zamyka się to błędne kółeczko...
~juz zdrowa!!! 8-07-2011 21:16
a ja tez wyszlam z paskudnej choroby,i nie chwale sie...i takze ciesze sie zyciem...a innym chorym zycze zdrowia i wiary w siebie!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Przystań w śmieciach

To teren zapuszczony

Oddawali krew pamięci Kresowian

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
633
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%