MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Cierpi za długi rodziców. Miasto nie chce pomóc?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 lutego 2014, 8:06
Aktualizacja: Środa, 5 lutego 2014, 7:30
Autor: Mea
– Spłaciłem dług po rodzicach za mieszkanie komunalne w wysokości 27 tys. 445 zł. Mimo to Urząd Miasta w Jeleniej Górze żąda ode mnie kolejnych pieniędzy i nie chce podpisać ze mną umowy najmu – napisał do nas pan Jakub, mieszkaniec lokalu komunalnego przy ul. Okrzei w Jeleniej Górze. – Pomogliśmy już w wystarczającym stopniu – twierdzi Mirosława Dzika, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Pan Jakub stara się o przydział lokalu komunalnego, w którym mieszka od urodzenia, czyli ponad 20 lat. Ostatnimi najemcami byli jego rodzice, którzy ok. 5 lat temu wyjechali za granicę, pozostawiając dług za czynsz w kwocie prawie 30 tys. zł.

- Rodzice zostawili mnie wraz z niepełnoletnią siostrą, która chodziła wtedy do szóstej klasy. Już wtedy wydany był prawomocny wyrok eksmisyjny dla całej rodziny. Z własnych oszczędności oraz pożyczonych pieniędzy spłaciłem główne zadłużenie rodziców, czyli prawie 30 tys. zł. Przez ostatnie dwa lata regularnie opłacałem czynsz, mimo że nie mam umowy najmu. Wystąpiłem więc o przydział tego lokalu i o umorzenie odsetek oraz innych zobowiązań, jakie ciążą na tym mieszkaniu – mówił pan Jakub.

21 lutego 2013 r. ZGKiM w Jeleniej Górze zażądał spłaty 8 tys. 927,75 zł odsetek, teraz zaś w każdym piśmie żąda dodatkowo zapłacenia 5 tys. kosztów sądowych, adwokackich, wezwań i zaliczki dla komornika.

- Otrzymałem pismo z Urzędu Miasta Jelenia Góra, że mieszkanie zostanie mi przydzielone, jeśli spłacę jeszcze te ponad 5 tys. zł kosztów m.in. sądowo-komorniczych. Gdy się odwołałem odpisano mi, że zarówno ja, jak i mój współlokator-pełnomocnik, jesteśmy jeszcze młodzi, zdrowi i dzięki pracy możemy uregulować tę należność. Nie rozumiem takiego postanowienia. Dlaczego nagle wciąga się w to zadłużenie mojego pełnomocnika, który jest na dodatek po operacji usunięcia nowotworu złośliwego, a w piśmie prezydent twierdzi, że jest zdrowy. Spłaciłem przecież nie swój dług sprzed wielu lat. Obecnie już od ponad roku szukam pracy i nie mogę jej znaleźć, nie otrzymuję też żadnych świadczeń z urzędu pracy – mówił pan Jakub.

- Nie jestem w stanie uregulować kolejnego zadłużenia rodziców. Przez to nie mogę podpisać najmu lokalu i starać się o dofinansowanie do czynszu. Boję się, że wpadnę przez to w kolejne długi - podkreślał

Płatnik lokalu, bo tak jest nazywany w pismach z Urzędu Miasta, do końca nawet nie wie, z czego wynika zadłużenie, które ma znowu spłacać. - W dokumentach jest napisane, że zaliczka dla komornika wyniosła ponad 700 zł, ale do eksmisji nie doszło. Urząd Miasta powinien po prostu żądać zwrotu tej zaliczki od komornika, a nie ode mnie. Ponadto z tego pisma wynika, że koszty sądowe wyniosły ponad 4 tys. zł, kiedy w piśmie z sądu jest podana kwota o wiele mniejsza – podkreśla pan Jakub.

Wiceprezydent Jeleniej Góry Mirosława Dzika zapewnia, że panu Jakubowi została zapewniona już wystarczająca pomoc. – Sytuacja tej rodziny była trudna, bo wydany został wyrok o eksmisji kilku osób. Ponieważ jednak pan Jakub spłacił zadłużenie ciążące na tym mieszkaniu, żeby mógł tam nadal mieszkać, to prezydent wyraził zgodę na zawieszenie eksmisji i wymeldowanie osób, które już tam nie mieszkały. To było duże ustępstwo ze strony Urzędu Miasta. Powinniśmy bowiem najpierw dokonać eksmisji tego pana, a potem zawrzeć ewentualnie nową umowę – wyjaśniła Mirosława Dzika.

W sytuacji, gdy pan Jakub zadeklarował pokrycie kosztów za mieszkanie, członkowie rodziny, przez których powstały długi, przestali być ścigani z tego tytułu.

- Obecnie zapadła już decyzja o anulowaniu odsetek za dług, który pan Jakub już spłacił. Pozostała należność to ok. 5 tys. zł m.in. za koszty sądowo-komornicze. Koszt rozprawy sądowej to ok. 4 tys. zł, którą Urząd Miasta musiał ponieść. Natomiast nie możemy żądać zwrotu zaliczki od komornika, bo po otrzymaniu jej podjął już pewne kroki np. wynajem magazynu, czy też osób, które miały przeprowadzić eksmisję – dodała.

Prezydent chce, by dług został spłacony, bo uważa, że osoby zajmujące lokal są w wieku produkcyjnym. – Ponieważ w imieniu pana Jakuba występuje jego pełnomocnik, z którym mieszka, dlatego w piśmie jest sugestia, że nie tylko pan Jakub jest w młodym wieku, zdrowy i zdolny do pracy, ale również jego współlokator. Mogą więc złożyć wniosek o rozłożenie kosztów m.in. sądowo-komorniczych na raty i je wspólnie spłacać. Wraz z tym wnioskiem mogą wystąpić o czasowy przydział tego mieszkania na rok, co umożliwi złożenie podania o obniżkę czynszu – stwierdziła wiceprezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Śmierć na żwirowni

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~haha 4-02-2014 8:15
a pan prezydent to oczywiscie nie wie jaka jest sytuacja na jeleniogorskim rynku pracy - wg pana prezydenta pracy jest mnostwo, za odpowiednim wynagrodzeniem itp.,
~znaffffca 4-02-2014 8:23
... przede wszystkim miasto powinno chronić swoich mieszkańców, a tu tylko jak wyrwać od nas kasę, czyli podwyżki, płatne miejsca parkingowe, woda, czynsze, fotoradary... i tak by jeszcze można liczyć dalej. A już niedługo wybory samorządowe !!!
~dragon38 4-02-2014 8:25
co za b...ki,tacy powinni dostac wyroki dozywocia za gnebienie i ponizanie ludzkiego istnienia.zawila kup bilet do bankoku i wont
~zz 4-02-2014 8:30
pan prezydent wszystko wie "najlepiej", bo przecież jast panem prezydentem prawda
~jakub 4-02-2014 8:32
Dlaczego została zmieniona autoryzacja tekstu...ja autoryzowałem tekst innej treści:Powinno byc napisane:Dlaczego nagle wciąga się w to zadłużenie mojego pełnomocnika, który jest na dodatek po operacji usunięcia ciężkiego nowotworu złośliwego, a w piśmie prezydent twierdzi, że jest zdrowy.Proszę o sprostowanie bo jest ta wypowiedż dalece krzywdzaca!!!
~Pełnomocnik 4-02-2014 8:39
pozwole sobie zauważyć że forma i treść tego pisma jest daleko krzywdzaca,szkodliwa i niedopuszczalna nie tylko dla Jakuba ale i dla mnie jako Jego mocodawcy, zważywszy, że jest w tym piśmie napisane cytuję:Po zapoznaniu się z całością akt sprawy...koniec cytatu. Szanowny Panie Prezydencie,od funkcjonariuszy publicznych a chyba się Pan do nich zalicza,oczekujemy umiaru i powściągliwości w formułowaniu wypowiedzi,tymczasem stwierdzenie o zapoznaniu się rzekomym z aktami sprawy nie ma nic wspólnego ze stanem co najmniej faktycznym. Gdyby Pan i podlegli Panu pracownicy rzetelnie wykonywali swoje obowiązki to wydaje mi się, że dotarli by do MOPS-u w JG, tak jak Jakubi ja oczywiście dzięki Pańskiej decyzji w kwestii żądania zapłaty kosztów ubocznych w kwocie 5.005 c.d.
~pełnomocnik 4-02-2014 8:42
których zapłaty się Pan domaga. Poza tym pozostaje kwestia mojej pełnosprawności...którą Pan poruszył w tym piśmie...Gdyby Pan się dokładnie zapoznał z aktami sprawy to wiedziałby Pan, że nie jestem osobą zdrową tylko osobą po opercji nowotworu złośliwego,z poważnymi rokowaniami z uwagi na charakter choroby oraz że z uwagi na nie dawno przeprowadzone leczenie nowotworu złośliwego,wymagam opieki osoby drugiej. Jednocześnie pozwolę sobie zauważyć że po raz kolejny mija się Pan z prawdą ponieważ w pismie owym stwierdza Pan cytuję:”W związku z faktem,że Pan Jakub oraz Pan Dariusz są osobami pełnosprawnymi,w wieku umożliwiającym podjęcie pracy zarobkowej,są zobowiązani do uregulowania ww zobowiązań płatniczych-widzę że teraz i ja wg Pana Prezydenta powinienem partycypować c.d.n.
~Pełnomocnik 4-02-2014 8:43
w spłacie żądanej kwoty 5.005,00zł bo tak właśnie jest napisane w tym piśmie. Szanowny Panie Prezydencie, Jakub padł ofiarą kapitalistycznego systemu który prawo do maksymalizacji zysku przedkłada nad prawo człowieka do dachu nad głową a nawet i zycia.Najwyższy czas powiedzieć STOP dalszemu wykluczeniu i sprowadzaniu ludzi ubogich do rangi odpadów.
~rybik 4-02-2014 8:56
dług to dług, otrzymacie Państwo mieszkanie za około 40.000 a inni musza brać kredyty na całe lata, Pan Jakub nie pracuje, nie otrzymuje zasiłku to z czego utrzyma ten lokal?
~SARBLE 4-02-2014 9:00
Tak możemy liczyć na pomoc władz Jeleniej Góry. Tak bardzo nas wspierają, aby w Jeleniej żyło się lepiej i dostatniej :( Brawo Panie Prezydencie :( Wyszarpać dług i na bruk :(
~Pełnomocnik 4-02-2014 9:00
Pod Pana zarządem pracuje wiele instytucji zobowiązanych do pomocy ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji, ale żadna z nich nie podjęła kroków aby umożliwić Jakubowi dalsze , normalne życie .Proszę wyłącznie o umożliwienie Jemu życia na własny rachunek z zachowaniem godności i szacunku na jaki zasługuje każdy czlowiek, a umożenie kwoty 5.005,00zł spełnia wszystkie niezbędne przesłanki Uchwały Nr 636/LXXIII/2010 z dnia 26 października 2010 r. w sprawie szczególnych zasad,sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym,§ 3.1 pkt 1,§ 4.1 pkt 7 tejże Uchwały Rady Miejskiej Jeleniej Góry
~Jakub 4-02-2014 9:03
Prezydent ma obowiązek zapewnić każdemu obywatelowi dach nad głową. . .I powinien zapewnić młodemu człowiekowi godny start w dorosłe zycie. Dlaczego nie zostało wszystko ujete w artykule ? Czy tak jest wygodniej dla miasta.
~ 4-02-2014 9:07
No to nie jestem sam. Jestem w identycznej sytuacji, tylko, że postanowiłem nie spłacać nie swoje długi, bo niby jakim prawem mam za kogoś płacić? To tak jakbym stał w sklepie w kolejce i ktoś przede mną robił zakupy i po wiedział, że ten Pan zapłaci za mnie, wskazując na mnie. Mam zamiar wytoczyć proces przeciwko Zawiłe i Dzikiej, może razem to zrobimy? Może ktoś jest w podobnej sytuacji? To zapraszany do klubu.
~Teioo 4-02-2014 9:11
Wszystkim urzedasom łatwo mówić bo siedzą na stolkach a prócz mają po 2inne eteaty zasiadają w nic nie robiacych radach nadzorczych i mają wszystkich w nosie. Za co zośka dostaje ponad 10000zl ?
~Mieszkaniec 4-02-2014 9:12
Mogles chlopie nie placic za rodzicow nic- placic tylko za siebie jesli podpisza z toba umowe , jesli chcieli cie exmitowac bo ktos ostrzy sobie zeby na twoje mieszkanie to dostaniesz zastepcze pewnie nie gorsze niz posiadasz . Zmienily sie przepisy o metrazu .
~Jakub 4-02-2014 9:15
Widać jak miasto zapoznaje sie z całością sprawy Tylko czemu nikt nie zwraca uwagi na chorobe Raka często odbiera przyszłość. . . jest stopień złośliwości a zatem przewidywany bardziej agresywny przebieg choroby.Widać jak nasz Prezydent uzdrawia ludzi z nowotworów złośliwych i po ciezkiej operacji wyciecia nerki . . . A lekarze nie potrafia wynalezc leku na tą chorobe moze warto zgłośić sie do naszego Prezydenta uzdrowi kazdego
~jakitaki 4-02-2014 9:20
@~rybik ... czytajże ze zrozumieniem, ci ludzie starają się o uregulowanie starego długu i podpisanie umowy najmu - a nie prawa do własności do lokalu. Zaś , co do umorzenia kosztów procesowych, to nie liczyłbym na umorzenie, koszty zostały poniesione. Urząd natomiast mógłby rozłożyć tą kwotę na wiele rat, bez naliczania odsetek, tak aby spłata była możliwa, przez przyszłego najemcę lokalu, doliczając 50 czy tam 100 zł do comiesięcznego czynszu.
~Jakub 4-02-2014 9:23
Administracja kazała zlegalizwoać mi łazienke zrobic legalizacje pieca wyciągnąć komin zrobić wentylacje ponosze ciągle koszta ... A teraz mam oddać mieszkanie kto mi odda za to wszystko kase ? Ninkt nie patrzy na to ze przez wiele lat remontuje sie mieszkanie by normalnie gonie zyc teraz to wszystko oddac ?
~ 4-02-2014 9:38
Do ~jakitaki Tak koszta zostały poniesione ,ale czy nie powinno sie ścigać poprzednich najemców do jego spłaty ?
~ 4-02-2014 9:41
Dodam jeszcze, że o mały włos a wylądowałbym w "Bolku", przez moje starania o pomoc. Oświadczam na łamach Jelonki, że moje komunikaty o popełnieniu samobójstwa były tylko pretekstem do zainteresowania się moją osobą i winnymi za poniesione koszta transportu mojej osoby do Bolesławca o północy z dnia 29 na 30 styczeń 2014r obarczam prezydenta miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę. Dodam też, że zrobiłem tą szopkę, bo ostatnio zrobiłem się słaby, nie mam ubezpieczenia i chciałem na koszt policji w trybie pilnym zrobić badania bo bałem się, że umrę, tym bardziej, że ostatnio przez osłabienie nie mogę zarobić i jestem głodny a policja zignorowała moje zgłoszenia o moim złym stanie zdrowia. Dodam też, że jestem niepełnosprawny i nie przyznali mi grupy inwalidzkiej. Dariusz Nowak
~ 4-02-2014 9:47
złozcie do sadu dlaczego i jakim prawem masz spalac dlug po rodzicach jak jeszcze zyja???skoro siedzaza granica to bylo ich stac splacic mieszkanie niech odnajda i wezma sie za nich a Tobie radze isc jak najszybciej do sadu bo widze ze jestescie dobrymi ludzmi i chcecie utrzymywac to mieszkacie a miasto wam utrudnia chce byscie splacili dlug wyremontowali mieszkanie i wont na gotowe! niepoddawajcie sie trzymam kciuki idzcie do sadu,powodzenia
~litości 4-02-2014 9:55
to my podatnicy mamy finansować eksploatację mieszkania? O co chodzi? W Spółdzielni Mieszk. jest full lokali i na rynku wolnym też. Można zmienić. Mieszkasz tak jak cię stać, a nie wymuszać na podatnikach swój standard. Eksploatujący mieszkanie niestety remontuje na własny koszt, jak chce godnie mieszkać. Najlepiej zmienić na nowe i wtedy znikną ciągłe remonty i naprawy, bo stare mieszkanie tego wymaga, a to prowadzi do stresu i złości.Współczuję choroby i dolegliwości z tym związanych ale trochę szacunku do prawa i zasad ogólnie obowiązujących.
~ja 4-02-2014 10:01
Boże , w jakim kraju przyszło nam żyć , aby ludzie z biedy w akcie desperacji ... ehhh.... Panie Dariuszu , trzymaj się Pan , trzymam kciuki za całą tę sprawę i życzę wszystkim zdrowia . Moja mama jest w podobnej sytuacji . Ma zadłużenie , dostała wyrok eksmisyjny i nakaz zapłaty komornikowi ponad 5 000 zł kosztów eksmisji . NIC NIE ZROBIŁ TEN KOMORNIK !!! Rzyczy mamy usunęliśmy dobrowolnie z lokalu i sami zdaliśmy klucze do ZGL . Skandal !!!!! Ten świat schodzi na psy .
~Gość 4-02-2014 10:11
no szanowna p.Miroslawo Dzika ,jak nazwisko mowi to jest pani dzika na ludzkie dramaty ,a i nasz p.Zawila tez jes nieugiety w takich sprawach i robi to samo co Dzika ,to miasto nie jest przyjazne dla mlodych wiec niech pn sie nie zdziwi jak p.Dzika wyrzuci pana na bruk ale coz ,tak jest w jeleniej gorze rzadza nami PO popaprancy i nic zrobic sie nieda dopuki te hieny beda siedziec na stolkach ,a p.dzikiej zycze aby kiedys ja taki los spotkal .
~ 4-02-2014 10:12
Do ~jakitaki Tak koszta zostały poniesione ,ale czy nie powinno sie ścigać poprzednich najemców do jego spłaty ?
~do 10:12 4-02-2014 10:34
sprawiedliwie to powinno się ścigać poprzednich najemców no ale syn jest pod ręką i jest łatwiej tak samo jak ojciec patologicznej rodziny który woli lać żonę chociaż nic mu nie zawiniła bo innym nie da rady
~XYZ 4-02-2014 10:56
Panie Zawiła- wybory tuż tuż! Mieszkańcy będą pamiętać!
~Kazimierz 4-02-2014 11:13
Ja,na pewno będę pamiętał !
~Długi 4-02-2014 11:34
Dla mnie to wszystko jest bardzo jest bardzo dziwne. Tajemniczy pan Jakub żąda od nas mieszkańców uregulowania za niego długów. Dlaczego od nas? Pieniądze w budżecie miasta to pieniądze pochodzące z podatków wszystkich mieszkańców. Czy ten dobrotliwy współlokator-pełnomocnik nie mieszka przypadkiem w mieszkaniu komunalnym na krzywy ryj, lub pan Jakub nie podnajmuje pokoju? Postępowanie Urzędu Miasta jest słuszne. Długi trzeba spłacać. Nie ma na to rady. Chętnych do tego, by inni spłacali długi jest wielu.
~ 4-02-2014 12:01
Do długiego. Jak mój ojciec spłaci dług wobec mnie, czyli alimenty których nigdy nie płacił a miasto go ukrywa, następnie ZGL niech spłaci dług wobec mojej śp. Babci, która nigdy nie miała długu a remonty robiła sama zacząwszy od momentu wprowadzenia się, bo nic prawie w domu nie było, mimo, że widniało w ewidencji wyposażenia mieszkania a światło w "łazience" naprawiłem sam mając naście lat, czyli prawie trzydzieści lat moja babcia prosiła się bez skutku o wypełnienie obowiązku ZGL-u, nie wspomnę o innych uchylaniach się tej złodziejskiej instytucji. Masz coś jeszcze do napisania?
~ErkaEm 4-02-2014 12:05
Trzynastke już w UM dostali ?! To niech składkę zrobią !!!!!! ............
~Anonim2 4-02-2014 12:14
Administracja "poczuła" pieniądze, jak pies mysliwski posokę i już nie odpuści... A "znajomym" dłużnikom czynszu, odwleka się eksmisję całymi latami (aż znajdzie się "godne" socjalne mieszkanie zastępcze)!
~Honor 4-02-2014 12:14
Mając naście lat też mi było ciężko a nawet bardzo ciężko, bardzo ciężko pracowałem, naprawiałem też i nie żądam za to od nikogo rachunku. Wstyd i to bardzo by mi było, gdybym zażądał zapłaty za długi od wszystkich mieszkańców naszego miasta.
~ 4-02-2014 12:24
Długasie! A miastu nie wstyd żądać spłaty nie swoich długów? Przestań się ośmieszać.
~Teioo 4-02-2014 12:57
Dzika jest dzika Zawiła ma complexy co za miasto. Może jakiś pozew zbiorowy o zamknięcie tego miasta i 2letnia kwarantanna.
~hd 4-02-2014 16:27
Dlaczego miasto żąda od Pana dodatkowych pieniędzy,skoro dług Pan zapłacił dług ,który powstał nie z Pana winy.Proszę wystąpić z pismem do p.prezydenta o umorzenie odsetek.Oni to mogą zrobić znam osobiście taki przypadek.Nikt Pana nie ma prawa wyrzucić z mieszkania,w którym Pan mieszka i jest tam zameldowany.O przydział proszę trochę poczekać zmieni się ta władza może będą bardziej ludzcy a nie tacy bezwzględni i pazerni.
~TEDŻO 4-02-2014 16:29
Dlaczego miasto sprzedaje eleganckie duże mieszkania na Okrzei,A.Krajowej,W.Polskiego, 1-go Maja i inne zamiast porobic z nich kilka mniejsze dla ludzi przecież takie kolejki do mieszkań. Ajeśli juz to kto zbiera za to kase i na co ona idzie czy oby nie na trzynastki dla magistratu???
~ 4-02-2014 17:10
A JA NIE ROZUMIEM, DLACZEGO MIASTO NIE DOCHODZI SPŁATY ZADŁUŻENIA OD POPRZEDNICH LOKATORÓW CZYLI RODZICÓW? WSZAK JESTEŚMY W UNII, A NIE NA KSIĘŻYCU I MOŻNA ŚCIGAĆ WINOWAJCÓW WSZĘDZIE. DLACZEGO ŻĄDA SIĘ SPŁATY ZADŁUŻENIA POPRZEDNIEGO LOKATORA OD NASTĘPNEGO LOKATORA? JA TEGO ZUPEŁNIE NIE MOGĘ POJĄĆ.
~ 4-02-2014 17:54
Czy miasto nie może wystąpić o pomoc prawną do miejscowej prokuratury, a prokuratura do prokuratury tego kraju, w którym przebywają ci państwo, w celu odnalezienia dłużników i wyegzekwowania od nich długu? Tylko trzeba chcieć, a nie dochodzić spłaty zadłużenia od pierwszej lepszej osoby, którą się napotka.
~ 4-02-2014 18:29
Proponuje przeglądnać pomoc publiczną udzieloną w 2011 i 2012 roku. Jakie kwoty zostały umorzone i kto został zwolniony z jakich opłat !!!! Jest to do wglądu na stronie BIP Urząd Miasta Jelenia Góra jestem ciekaw waszych opini na ten temat . . .
~wkurzony 4-02-2014 19:02
Znam bardzo dobrze tą stronę i sam jestem w szoku...jest tam kilka bardzo ciekawych sposobów "pomocy publicznej".To dramat co się w JG dzieje!!!!!
~BOGDA20 4-02-2014 22:03
Kochani jeleniogórzanie. To nie tak, że urząd, czy prezydent powinien nam dopłacać bośmy biedni. Nie, oni nie mają już z czego tego robić, bo poumarzali długi firmom od których dostawali i dostają gratyfikacje. Za darmo umorzyć chłopakowi dług, to sie nie pyli. Wystarczy zajrzeć w dokumentacje kilku lat i tam widać, jakie firmy dostały ulgi w spłacie zaległośći czynszowych. Firmy, a nie zwykli ludzie. To nie jest miasto dla zwykłych ludzi. Tych jest coraz mniej i niedługo już nie będzie komu pracować na tych brakorobów i darmozjadów. Jelenia Góra to jeden wielki przekręt, nie ma pracy, nie ma inwestycji, nie ma pomocy biednym, bo na tym się nie zarabia, a kieszeń trzeba napełnić. Piszcie do PIS u. Oni chętnie przyjadą i przyjrzą się bliżej tym przekrętom. Nie dajcie się.
~Alf 4-02-2014 22:15
Jak rodzice są za granicą to niech wspomagają dla nich to będzie bułka z masłem.
~Jel... 4-02-2014 22:22
sprawdzić te koszta sądowe dlaczego takie wysokie a i komornik ?nie nasi urzędasy źle interpretują przepisy ....niech zrobią teraz składkę takim wyłudzaczem pieniędzy jest również DIALOG
~ 4-02-2014 22:33
Dla zwykłego smiertelnika nie ma mozliwości wyjścia z takich kłopotów bez adwokata!!!Brak tu też NIEZALEŻNYCH dziennikarzy z polotem!!!
~Złodzieje 4-02-2014 22:51
Zwolnic tych złodzieji z urzedu i ukarac ich dotkliwie niech to bedzie nauczka dla innych kazdy urzednik za nim cos zrobi niech pomysli
~ 4-02-2014 23:08
CHORE MIASTO, ZAWILA ODEJDZ, DAJ NAM ZYC
~ 4-02-2014 23:28
do 04-02-2014 22:15 | ~Alf | - a co, jeśli rodzice zostawili go na pastwę losu? Czy on dostaje od nich jakąkolwiek pomoc? Czy udowodniono mu, że utrzymuje w ogóle z nimi jakieś kontakty?
~jachu 5-02-2014 0:08
W d u . . . to mam
~ 5-02-2014 5:12
Dla zwykłego smiertelnika nie ma mozliwości wyjścia z takich kłopotów bez adwokata!!!Brak tu też NIEZALEŻNYCH dziennikarzy z polotem!!!
~ 5-02-2014 7:56
Czy Pani Dzika jako osoba mloda i zdrowa moglaby wykonywac bardziej dla miasta pozyteczna prace np zamiatac ulice zamiast grzac stolek w ratuszu?
~ 5-02-2014 8:31
Panu Jakubowi proponuje udanie się do firmy Wojkat (mieści się na ul.Poznańskiej przed cyfrowym Polsatem) jest pośrednikiem i zatrudnia ludzi w jeleniogórskich plastikach...jest praca za około 1700 zł solidny płatnik pieniądze na czas...życzę powodzenia i głowa do góry
~ 5-02-2014 8:37
Do Plastikow idziecie??? Przeciez szefem jest Niemiec. Nie wstyd wam?????
~ 5-02-2014 9:05
Na Teatralnej 1we wtorki udzielane sa bezplatne porady prawne
~jachu 5-02-2014 10:56
Taaaakkk ,ale jak się robić nie chce to żadna pomoc nie pomoże,najlepiej siedzieć w domu i pierdzieć w stołek
~ 6-02-2014 7:45
PAZERNE, BEZWSTYDNE CHIENY ROBIACE ZLA ROBOTE PRZYZWOITYM I DOBRYM LUDZIA .PANIE PREZYDENCIE DO TEJ PORY ZACHOWAL SIE PAN BARDZO PRZYZWOICIE. A TERAZ BARDZO PANA PROSIMY ABY PRZYWOLAL PAN DO POZODKU TA CHIENY.
~ 6-02-2014 7:52
POSTAWA SPOLECZNA TEGO PANA PODZIWU I PRZYKLADU GODNA. NATOMIAST POSTAWA CHIEN URZEDNICYCH ZAKRAWAA NA KARE BARDZO DOTKLIWA PONIEWAZ ZAPOMNIELI O SZACUNKU,I GODNOSCI DO ZEJMOWANYCH STANOWISK.
~ 6-02-2014 7:54
TRZEBA NETYCHMIAST POZWALNIAC TE CHIENY.
~ 6-02-2014 7:58
POWINNE TE CHIENY SPRZEDAWAC KALESRAKI A NIE BYC UZEDNIKAMI--WSTYD , ZA ... I NA BEZROBCIE.
~jachu 6-02-2014 22:45
Do roboty pełnomocnik niech się weźmie wraz z Panem Jakubem to spłaca i po problemie a nie piszą cwaniak jacy to oni biedni.Wstyd.
~ 7-02-2014 9:43
~jachu dlaczego ma spłącać nie swoje długi ? To tak jak by tobie dać do spłacenia kogoś kredyt bankowy bo ktoś nie ma ochoty spłacać. Tak samo te koszta nie są tego Pana a zostały po poprzednich lokatorach. I jeszcze jedno jak bys czytał dokładnie artukuł to byś zauważył ,ze pełnomocnik jest po ciężkiej operacji z nowotworem złośliwym
~jachu 21-02-2014 11:44
a co to za pełnomocnik??? i co ma wspólnego jego choroba z tą sprawą?-jednym słowem młodzi ludzie z dwiema lewymi rękoma-do roboty nieroby !!!
~z Wrocławia 7-07-2019 22:12
Takie sytuacje zdarzają się w całej Polsce. Mnie też podobna sytuacja spotkała . Gdyby nie mecenas z kancelarii Klisz to bym płakał i płacił. Udało sie jednak wszystko odkręcić. Człowiek sam nie dałby rady się z tym zmierzyć. Trzeba wiedzieć gdzie iść po pomoc .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Obieżyświat w Lwówku

Odpust na Śnieżce

Bezmyślne palikowanie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
509
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%