MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ciepło w szkołach, oszczędności w budżecie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 listopada 2012, 8:57
Aktualizacja: Niedziela, 18 listopada 2012, 7:30
Autor: Mea
Fot. Mea
W Szkole Podstawowej nr 2 podsumowano wczoraj (16.11.) projekt pt. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Jeleniej Górze”. – Są to inwestycje pożyteczne dla ekologii, w które zainwestowaliśmy ponad 10 mln zł – mówił Zdzisław Rzewuski, pełnomocnik zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

- Efekty ekologiczne widać od razu, gdyż została zmniejszona emisja gazów i pyłów, a najważniejsza jest oszczędność w zużyciu energii - dodał Zdzisław Rzewuski.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła zachwala projekt i zapowiada kolejne podobne inwestycje. - W kilkunastu obiektach użyteczności publicznej, głównie w szkołach i przedszkolach, wymieniono okna, stropodachy, ocieplono ściany zewnętrzne budynków, a to przełoży się na oszczędności w zużyciu energii – poinformował.

Oprócz SP nr 2, termomodernizacją objęto takie jeleniogórskie placówki, jak: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 15, Gimnazjum nr 2, Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 2, Miejskie Przedszkole nr 10, Miejskie Przedszkole nr 27, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, a także Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”.

Zostały pojedyncze budynki szkolne, w których jeszcze nie wykonano termomodernizacji. - Czekamy jeszcze na decyzje Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, co do wysokości przyznanego dofinansowania. Problem dotyczy Gimnazjum nr 1 i kilku przedszkoli - podkreślił Marcin Zawiła.

Dyrektor SP nr 2 Beata Kozyra jest zachwycona nowym wyglądem szkoły - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego projektu, w ramach którego nasza szkoła skorzystała w zakresie wymiany stałej stolarki. Zostały wymienione wszystkie okna, drzwi wejściowe, dach przeszedł kapitalny remont, a także wykonano elewację zewnętrzną na głównym budynku szkoły. Prace te kosztowały ponad 1 mln 300 tys. zł. – powiedziała. - Teraz zdecydowanie obniżą się koszty utrzymania placówki, ważny jest też świetny efekt wizualny, bo placówka pięknie wygląda – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zagospodarują teren wokół stawu

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Procesja na Zabobrzu

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~HP 17-11-2012 9:43
Brawo! Marcin Zawiła zachwala projekt przygotowany przez Marka Obrębalskiego! Niech pochwali się tym, co sam zrobił! Dziękujemy Panie Marku!
~ataner 17-11-2012 10:06
Panie Obrębalski czekamy na Pana pozdrawiam
~do klakierów 17-11-2012 10:54
Opanujcie się! I nie kłamcie, tak jak wasz guru Obrębalski i jego partyjny koleś Zawiła. Ten program przygotował najlepszy w historii Jelonki prezydent pan Józef Kusiak. To że Obrzempalski i Complex podczepili się pod jego pracę to nic nowego, bo to nieudacznik i leser okropny. Tak ukradli mu politycznie obwodnice południową i termomodernizację i to jest świństwo. Oby nigdy już więcej tego doktorka i bibliotekarza, który nic nie umie zrobić sam. Panie Józefie niechaj Pan powróci! My pamiętamy.
~a-psik 17-11-2012 11:16
Ha, Ha, Ha!!! Co za tęsknota komuszków za Józefem? A może jeszcze Stalina wam trzeba?
~HaHa 17-11-2012 11:24
Panie Zawiła nie ładnie sobie przypisywać sukcesy, które były przygotowywane przez Pana Obrębalskiego.
~sarna 17-11-2012 12:40
w Gimnazjum nr1 juz tyle miało być zrobione " drzwi , okna , centralne a jak zwykle nie ma nic sprzątaczki to wylecą kiedyś z futrynami jak będą myły okna , okna są zakręcane na śruby :) bo klamki nie trzymają :)
~Brant 17-11-2012 14:44
Niesamowite!!!! Chodzilam do tej szkoly pod koniec lat 5o-tych-bylam przy budowie sali gimnastycznej i w momencie kiedy zawalilo sie rusztowanie!!a teraz--- z odleglosci 7.oookm moge zobaczyc jak wyglada "moja szkola" oj, lezka sie zakrecila
~ 17-11-2012 14:56
Seropianem obłozono tylko nową(dobudowana)częc szkoły można było to zrobic uwzględniaja c w projekcie jak ja budowano z pewnością było by taniej .stara cześ sp nr 2 tez będzie docieplona?
~ 17-11-2012 15:39
do HaHa pan Obrembalski zaczął ale nie skończył i pan Zawiła musiał skończyć , a kończyć po kimś to nic fajnego
~ewita 17-11-2012 21:19
A co z MDK-iem projekty były zatwierdzone do termomodernizacji i co? jakiś/aś/ urzędnik/czka/ ,która zarabia krocie nie potrafiła napisać odpowiednich dokumentów i przepadło.UKARAĆ TYCH odpowiedzialnych za to!!! Może myślą,że uda się zlikwidować MDK-a ale na pewno społeczność na to nie pozwoli.Trzymamy się razem! Najtańsza placówka w Jeleniej Górze,która pomaga rodzicom w wychowywaniu,oraz wyszukiwania talentów wśród dzieci i młodzieży!!!!!!!!!!!!!!
~ander 17-11-2012 23:14
wiecie na czym polega kontynuacja władzy
~ja on 17-11-2012 23:36
na słowo ZAWILA robi mi sie nie dobrze a jak widze tego ... w tym czerwonym pulowerku to poprostu dzlag mnie jasny trafia ani to wyglądu nie ma ani nawet krawata jak przystalo na takie stanowisko kompetencji brak jakichkolwiek typow ... jakich mało. wielkie G zrobił w pierwszej kadencji jako precydent jako poseł tez nic i teraz ciag dalszy jego Bełkotu. Ja mówie : miej honor i oddaj ta funkcje ludziom którzy maja charyzme chęć i znaja sie na rządzeniu planowaniu i inwestycjach bo to c o sie teraz dzieje jest porażka tego miasta i ich mieszkańców !!!
~~ja~ 18-11-2012 0:18
No właśnie już w grudniu będzie rocznica jak ogłoszono termomodernizację MDKu zaplanowaną w budżecie na 2012 rok.I co??????????Jak tu wierzyć naszym władzom??????????Potem znów będą płakać,że nie ma oszczędności,a nie zadbali o swoją własność- "SUPER GOSPODARZE"
~Grześ 18-11-2012 16:23
Może jednak ktoś policzy ile tej prawdziwej oszczędności będzie. Po ilu latach zwrócą się nakady( tzn o ile mniejsze będą rachunki zaogrzewanie w stosunku do obiektu przed modernizacją. No i czy zatermosowanie pomieszczeń nie przeloży się na nieuchronną wilgoć pomieszczeń. Czy jednym slowem zadbano o prawidlową wymianę powietrza. Coś mi mówi że zadęto w trąby sukcesu, a "życie" powie jaka jest prawda. Ale to będzie dopiero za parę lat. I nikt o tym nie będzie pisal w jelonce. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Wielkie Otwarcie Single Track” już w sobotę  

Inauguracja "Bezpiecznych wakacji"

Tablety dla radnych

Boże Ciało 2019

Było o mediacjach

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1368
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%