MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cieplickie kolędowanie w ZTA

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 stycznia 2018, 16:34
Aktualizacja: Wtorek, 9 stycznia 2018, 6:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Jednostki Pomocniczej Uzdrowiska Cieplice wraz ze Zdrojowym Teatrem Animacji zaprosili wczoraj (7.01) ciepliczan i kuracjuszy do wspólnego kolędowania. Tradycyjnie, w trakcie imprezy wręczono Miecz Schaffgotscha, który decyzją członków społecznej rady trafił do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

- Już po raz siódmy wspólnie kolędujemy - podkreślił Jerzy Bilski, inicjator Cieplickiego Kolędowania. Formuła spotkania była przeznaczona do wszystkich, bowiem każdy na widowni mógł się włączyć do śpiewania kolęd i pastorałek - na scenie wyświetlano teksty utworów niczym w karaoke. Nowością było uczestnictwo dzieci i młodzieży ze świetlicy i ośrodka kultury Kalasanz przy Parafii św. Jana Chrzciciela.

- Najpiękniejsze pieśni na świecie to nasze polskie kolędy - podkreślił Jerzy Bilski, który nawiązał również do wyróżnienia, które przekazano MPGK. Jak przekonywali ciepliccy radni, jest to nagroda za dbałość o Cieplice i włączanie się w wiele akcji, które są organizowane dla mieszkańców tej części miasta. - To nie tylko należycie wykonywane obowiązki spółki miejskiej, ale MPGK mocno też włącza się w różne inicjatywy środowisk cieplickich - tłumaczy radny RJP.

Czytaj również

KOD ponownie pod sądem 18111

Śnieżka pod Śnieżką 86

Wakaty w policji – trwa nabór 11

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~klarina 9-01-2018 17:49
A to ciekawostka co nam tu tow. Jerzy opowiada o polskich kolędach, jakby się na tym choć odrobinę znał? Czyżby masowe pieśni rodem z PRL-u i przeboje KOD-u już się towarzyszowi Jerzemu nie podobają?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Taneczna Gala w JCK  711

Integracja w "Ósemce" 841

Nie będzie aresztu dla pirata drogowego 73

Kłopotliwe skrzyżowanie 10109

Integracja z MOPS 863