MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cieplicki wandalizm nie zna granic

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 sierpnia 2008, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Chuligani zdewastowali przystanek i wyrwali latarnię z obejmy. Czy dyktat wandali zniszczy uzdrowisko.

Wiele wskazuje na to, że to właśnie łobuzy ze sprejem w ręku, a nie policja i straż miejska rządzą w Cieplicach. Wandale nie tylko szpecą bohomazami niedawno odnowione elewacje budynków. Niszczą także uzdrowiskową infrastrukturę.

Wyrwali z obejmy jedną ze stylizowanych latarni ulicznych, tzw. pastorałek blisko wlotu placu Piastowskiego w ul. Cieplicką i Cervi. Przystanek, na którym wysiada większość gości, którzy do uzdrowiska docierają autobusami MZK, wygląda jak po przejściu działań wojennych. Powybijane szyby, nadpalone fragmenty ławki, bazgroły farbą.

Ani policji, ani straży miejskiej nie udaje się zlikwidować plagi, która nęka centrum Cieplic siejąc spustoszenie i szpetotę. A właśnie teraz przypada szczyt sezonu turystycznego i sanatoryjnego. Taki obraz uzdrowiskowej części Jeleniej Góry idzie w świat i nie przynosi chluby. Kuracjusze, częściej niż o walorach uzdrawiających wód termalnych, mówią o wandalach, którzy demolują, co się da.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

Aktywne soboty

Większość za zmianą

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Makeństwo 5-08-2008 10:05
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale uważam, że pisząc ciągle o tych wandalach sami ich nakręcacie do kolejnych wyczynów... Może akurat się tym chlubią że później o swoich "dziełach" mogą przeczytać na Jelonce.. A może by ich eksterminować ??
piipi 5-08-2008 10:38
..mamy teraz wakacje i do Jelonki duzo "obcych" wandali przybylo !.~Normalny wandal jelonkowy jest "delikatniejszy",a "obcy" ...wiadomo WARIAT !.
AsKier 5-08-2008 11:33
Dlaczego ani policji, ani straży miejskiej nie udaje się zlikwidować plagi chuligaństwa ? Dlatego, że Policja niechętnie przyjmuje tego typu zgłoszenia, a na miejsce gdzie grasują chuligani przyjeżdzaja po 2-ch godzinach chyba zobaczyć czy już sobie poszli a może Policja i Straż Miejska po prostu boją się.
~Ciepliczanin 5-08-2008 11:38
Zamontować dwie kamery i po wszystkim.Od razu wyłapie się wszystkich wandali.Policja i mieszkańcy dobrze wiedzą kto to robi ale nie chcę nic ich złapać na gorącym uczynku dla mnie kara jest jedna odrąbać łapę i cześć.
~krzych 5-08-2008 11:44
a mi sie wydaje ze to ci kuracjusze demoluja nasze kochane Cieplice gdyz nie sa zadowoleni z uslug uzdrowiska:\
~Mirek 5-08-2008 12:28
~Bolo 5-08-2008 13:48
~Ciepliczanin 5-08-2008 13:54
Z tego przystanku przy ul. Cieplickiej odjeżdżają autobusy w kierunku Osiedla Orla gdzie zakwaterowano przybłędy z 76 roku, Sobieszowa, Piechowic i innych miejscowości gminnych. Przyłączenie do Jeleniej Góry sprawiło, że Cieplice Śląskie Zdrój jako jedno z najstarszych uzdrowisk europy zostało spaskudzone i definitywnie straciło status uzdrowiska. Tam gdzie kiedyś kuracjusz mógł iść na spacer stoją domy jednorodzinne powyższych przybłędów, którzy nie są związani uczuciowo z Cieplicami. Oni po prostu w Cieplicach mieszkają. Nie każdy mieszkaniec wie, że Cieplice były miasteczkiem przedolimpijskim w 1936 r., że w Cielicach był basen o wymiarach olimpijskich, strzelnica, 5 sal gimnastycznych, korty tenisowe w parku, kręgielnia, ujeżdżalnia koni itp. Nawet w Cielicach był amfiteatr a przed wojną fokarium. Po stawie w Parku Norweskim pływały kajaki. Na Placu Piastowskim było kino „PIAST”. Dawniej Cieplice były samowystarczalne: miały własne służby komunalne, straż pożarną, gospodarstwa rolne i ogrodnicze, szpital, 2 tartaki itp. Dawni mieszkańcy Cieplic dbali o czystość i wygląd swojej miejscowości a obecni mają to w tyle. Może niech wracają skąd przyjechali. Pozdrawiam Rodowity Ciepliczanin
~doCiepliczanina 5-08-2008 15:02
Akurat ulica Orla na Osiedlu Orlim istniała jeszcze przed wojną, a nawet jeśli chodzi o mieszkańców bloków powojennych, czy najnowszych domów, zapewniam, że mieszkańcy, wśród których są starsze panie, nie zaopatrują się w spraye i nie robią rajdów na centrum Cieplic, bo są przybłędami i pałają nienawiścią do rodowitych ciepliczan. Cieplice najbardziej zdewastowane są w centrum, być może jednak mieszkańcy tych okolic nie chcą zauważyć, że ktoś coś niszczy.
~Hmmm 5-08-2008 15:10
Rodowity - znaczy, że Niemiec? Pewnie budowałeś ten basen... Bo Polacy są tu elementem napływowym co do sztuki. Ja również, chociaż do kina Piast chodziłam czasem, a i korty chyba pamiętam z dzieciństwa. Szkoda mi dawnego uroku Cieplic, ale nikogo nie traktuję jak przybłędy. Wśród tu urodzonych Polaków też zdarzają się taborety, zapewniam.
~taksemyśle 5-08-2008 16:31
Pisałem kurde, nie? ZAMIESZCZAC ZDJĘCIA BANDZIORÓW wraz z danymi osobowymi. Pieprzyć ustawę o ich ochronie. Jesli jest głupie prawo, to nalezy udowodnic że takie jest i tyle.
~mis 5-08-2008 16:45
Tak, Tak pokazujcie wiecej zdjec to bedzie jeszcze bardziej rajcowało palantow graficiarzy; a jelonka przykłada do tego swój Paluszek- piszcie popieram ale dajcie sobie spokoj z pokazywaniem czegoś takiego bo dla tych wandali to tylko NAGRODA !!!!!!
~rocco 5-08-2008 18:07
a może tak straż miejska przejdzie się wieczorkiem w miejsce przystanku,są tam wieczne burdy,gówniarze mają swoje podwórko naprzeciwko przystanku,tam przypalają trawkę popijając piwko,może ktoś się tym zainteresuje ???
~s. 5-08-2008 18:52
Nie rozumiem, że czegoś nie można. Przed wojną za rzucenie peta na ulicy granatowy policjant wołał delikwenta do bramy i na pięty (oczywiście śmieciarz) dostawał parę pał. Trochę chęci i zaangażowania (motywacja pieniężna dla niebieskiego), i można wyłapać wszystkich w/w.
~xxx 5-08-2008 22:10
chcieliście demokrację, to macie !!!
~Jan 5-08-2008 22:13
A być może robią to złośliwie , chcąc pokazać obojętność władz lokalnych ?!. Jest środek wakacji i żadnych możliwości / wybiegania / się !!!!!!!!. To Nasza wszystkich wina , że jesteśmy ślepi i głusi na potrzeby młodzieży !!!. Rozgrzebane boiska / xx-lecia/ ,brak ogólnie dostępnych klubów ,basenów i innych tego typu miejsc rozrywki .I tysiące młodych rozgoryczonych ludzi .Cóż oni mają robić ?. To ich młodość .
~jelonek 5-08-2008 22:56
Wysłać pracowników administracji na odpowiednie szkolenia w zakresie zarządzania i odpowiedzialności za powierzone obowiązki. Bardziej niereformowalnych po prostu wymienić.
~sirżant 5-08-2008 23:07
Problem w tym że w społeczeństwie jest przyzwolenia na ekscesy , bo gdy bandyci wszczynają bijatyki na stadionach to winni są "policjanci , dziennikarze , katecheci , nauczyciele... oczywiście nie pijane wyrostki" , gdy niszczą miasto złapie ich się to wychodzi niekompetencja sądu który skazuje na "zawiasy" albo wypuszcza bezkarnie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolizja dwóch aut

KOD pod sądem

Uszczypliwe uwagi kierowców MZK  

Jasełka dla seniorów

Test przed studniówką  

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
626
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%