MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cieplicki Norwid znów rusza w Erasmusa!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 września 2017, 7:06
Autor: II LO
Po raz drugi w historii II Liceum Ogólnokształcące w Cieplicach im. Norwida uzyskało dofinansowanie w ramach programu europejskiego. Po realizowanym w latach 2011–2013 wielostronnym projekcie COMENIUS, w tym roku szkolnym Norwid przystąpił do finansowanego przez Unię Europejską programu ERASMUS+. Jak poprzednio, koordynatorem projektu jest nauczyciel języka francuskiego Robert Zalewski.

Projekt CIVIC (Coopération Innovatrice Vers l’Interdisciplinarité Civique) Innowacyjna Współpraca na rzecz Interdyscyplinarnego Kształcenia Obywatelskiego uzyskał bardzo wysoką notę oceniającej go komisji (98 / 100 punktów) oraz grant w wysokośći 16.240 euro. Projekt będzie realizowany od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019.

Tematem projektu jest propagowanie wartości europejskich poprzez szerokopojęte takie zagadnienia jak – kształtowanie postawy obywatelskiej, wspólnotowość, ochrona dziedzictwa kulturowego, wartości obywatelskie, podstawy demokracji, zasady sprawiedliwości oraz solidarność społeczna. Działania projektowe będą wymagały więc podejścia interdyscyplinarnego łącząc elementy takich przedmiotów jak historia, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze, filozofia czy elementy prawa. Językiem komunikacji jest język francuski, więc i w tej dziedzinie młodzież będzie doskonalić swoje kompetencje.

W projekcie uczestnicy łącznie osiem szkół – po dwie z Francji, Włoch i Polski oraz po jednej szkole z Portugalii i Rumunii. Realizacja projektu przewiduje 7 międzynarodowych spotkań, których gospodarzami będą kolejno wszystkie współpracujące szkoły. W spotkaniach oprócz nauczycieli koordynujących prace będą brać udział również uczniowie naszych szkół.

Podczas spotkań uczniowie prezentować będą wyniki prac związanych z realizacją poszczególnych działań. Wyjazdy będą również okazją do nawiązania nowych przyjaźni, poznania kultury i tradycji naszych partnerów. Jeszcze w tym roku szkolnym odwiedzimy Rumunię (Suceava) i Włochy (Modena i Ascoli Piceno), a w kwietniu 2018 roku Norwid będzi gościć u siebie przedstawicieli wszystkich szkół biorących udział w projekcie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Apel Pamięci w SP 15

Co kryje w sobie włos?

Pasowanie pierwszoklasistów  

Konkurs Papieski

Świętują Niepodległość

O tradycji chleba

Motocykliści dla Niepodległej

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
809
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%