MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cieplicki festyn tętnił życiem i zabawą

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 9:01
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2015, 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
W niedzielę (31.05) na Placu Piastowskim w Cieplicach odbył się V Festyn Integracyjny, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Prowadzono również kampanię przeciwko uzależnieniom pod hasłem „Nie pozwól, aby trawa ciebie przerosła”. Największe zainteresowanie wzbudził koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Tematem przewodnim festynu była walka z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Swoje stoiska wystawiły m.in. organizacje pozarządowe, instytucje pomocowe, policja czy areszt śledczy. Nie brakowało konkursów i atrakcji dla dzieci. W muszli koncertowej Parku Zdrojowego odbywały się występy artystyczne, a największe zainteresowanie wzbudziła musztra paradna i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, która dzień wcześniej brała udział w obchodach jubileuszu Straży Granicznej w Szklarskiej Porębie.

Przy okazji festynu uczestnicy mogli zapoznać się z zakresem działań profilaktycznych policji w ramach akcji „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, który od kilku lat odbywa się w Jeleniej Górze.

- W tym roku na Placu Piastowskim rozdajemy ulotki i naklejki propagujące życie wolne od uzależnień, zdrowy styl życia. Poza tym policjanci znakują rowery w ramach akcji „Stop! Rower oznakowany!” - powiedziała rzeczniczka jeleniogórskiej policji podinsp. Edyta Bagrowska.

Młodzież odziana w charakterystyczne koszulki z hasłem „Nie pozwól, aby trawa cię przerosła” propagowała ideę życia bez uzależnień. Ponadto odbył się happening, podczas którego uczestnicy symbolicznie w ciągu 60 sekund wystukali rytm serca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wakacje okiem służb  

Będzie remont basenu w Lwówku Śląskim  

Mniej barier dla niepełnosprawnych

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Bezdomny 1-06-2015 17:11
Dobór zdjęć fatalny.Za mało zdjęć instytucji,które miały swoje stanowiska a za dużo fotek orkiestry.Odnoszę wrażenie, jakby to był festiwal orkiestr wojskowych.
~ 1-06-2015 20:05
Nie macie szczęścia do czytelników, co drugi maruda :p
~bogaczuk 2-06-2015 2:49
U mnie w UK nie takie festyny się odbywały, wstyd, dno i wodorosty!
~niepełnosprawna19 2-06-2015 12:55
A ja nie mogę wyjść z domu, bo spółdzielnia nie zrobiła zjazdu z klatki na Zabobrzu :-( Dla kogo te festyny integracyjne? kto ma się integrować? Areszt z MOPS-em? Nie rozumiem intencji tego festynu. Lepiej gdybyście pomogli niepełnosprawnym wyjść z domu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nad Śnieżnymi Kotłami

PiS zaprezentował kandydatów

Kto dyrektorem SP 11?

Zmiana orgnizacji ruchu w Ścięgnach

Zgrzyt w KO – kandydatka rezygnuje

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
590
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%