MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cieplicka perła ze skazą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 września 2010, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Planowany remont zespołu poklasztornego i kościoła św. Jana Chrzciciela wraz z dzwonnicą nie obejmie wszystkich budynków znajdujących się w tym historycznym zakątku Cieplic.

Popadający w ruinę dom przy byłej rozlewni wód mineralnych nie odzyska dawnego blasku podczas prac, których początek zapowiedziano na wiosnę przyszłego roku.

O ten budynek pytają nasi Czytelnicy. Jest on własnością prywatną i ekipy remontowe ze wspomnianego zadania na pewno tam nie trafią. A szkoda, bo budynek jest bardzo ładny. Zrujnowany z całą pewnością nie doda uroku tej części uzdrowiska, która – jak można się spodziewać – po zakończeniu prac będzie cieplicką perłą ze skazą.

W wyremontowanych i odpowiednio przystosowanych wnętrzach byłego klasztoru znajdą swoją siedzibę Muzeum Przyrodnicze i Cieplickie Centrum Kultury „Przystań twórcza”. Uporządkowany i urządzony zostanie również teren zaniedbanych obecnie bulwarów nad brzegiem Kamiennej.

Czytaj również

Pożegnanie ks. Steca

Kiermasz świąteczny – możesz pomóc!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 1-09-2010 9:54
No to nie żle , weżmie taki palant kupi budenek , wzioł kredyt na remont i znikł , nawet szuka go policja przez interpol , jak teraz będzie wyglądał całokształt , ludzie przychodząc do muzeum bedą się śmiać do upadłego , a niemieccy turysci pukać w czoło, ot polska sami porąbańcy.
~diabelek 1-09-2010 10:26
skoro "właściciel" sobie nie radzi, a budynek z pewnościa jest zabytkowy, istnieje cos takiego jak odebranie mienia, mandaty karne za stwarzanie zagrożenia, wydział architektury oraz konserwator zabytków by sie troche ruszyli, i każdą sprawe da sie rozwiązać. skoro własciciela nie ma, pewnie podatków itp także nie płaci, wystarczy wystawić tyle "mandatów" aby sadownie miasto przejeło nieruchomość spowrotem. znowu poradze to samo: w niemczech z takimi "strupami" radza sobie bardzo szybko. duża kara, jedna druga ... kolejna, nazbiera sie pare tys ojro i budynek zostaje odebrany za długi ... PROSTE ... tyle, ze "władzy" naszej po prostu sie NIE CHCE . ale cos może komus spadnie na głowę lub na samochód, wtedy odszkodowania itp itd
~eee 1-09-2010 12:18
Wystarczy CODZIENNIE WLEPIAĆ WŁAŚCICIELOWI mandat w maxymalnej wysokości policzmy np. 500 x 365 dni = 182,5 tysiąca zł. Więcej ta ruina nie jest warta, działka również.
~ 1-09-2010 13:05
Jesli to jest byly klasztor to po wyremontowaniu jak nic zostanie przekazany kosciolowi z bonifikata 99%. I napewno nie bedzie tam muzeum, albo ksiezulkowie wywinduja tak ceny czynszu dla muzeum, ze... i tak nie bedzie tam muzeum.
~Ciekawy 1-09-2010 18:35
No ale kto jest tym wlascicielem budynku??Sekret ksiegi dzungli,czy zwykle lajdactwo? Sadze ze jest to sprawa,jeszcze za czasow pana ,i tyle,moze az tyle:((
~ciekawy 1-09-2010 19:27
no i widzicie sami,wycieto nazwiska z mego komentarza,niby dlaczego? Odpowiedzcie sobie sami..co za troska o dbanie o pamiec Cieplic,jedni sa be,inni cacy,no coz,jak Niemcy wroca,przywroca wam pamiec,no bo kto?
~pawel l 1-09-2010 22:16
wiocha wiocha i jescze raz wiocha nedznie tu jest pelno zuli emerytow policji i nieudacznikow
rymcycymcy 2-09-2010 0:08
Ale Wy jesteście jacyś zdołowani :) Chyba macie chłopaki jakieś napięcia ;) ...albo kryzys wieku mocno średniego ! :)
~zdegustowany 2-09-2010 7:36
Dlaczego sprzedaje się takie obiekty prywatnym osobom ?. Przecież to "Uzdrowisko" sprzedaje budynki ( których zresztą nie wybudowało), pieniądze przejada lub pokrywa koszty swojej niegospodarności .... Dotyczy to też ( lub przede wszystkim) Kawiarni Zdrojowej .... Po te artykuły , szoda słów. Tylko podkręca się mieszkańców . Jeżeli już poruszacie ten temat to idźcie dalej.... W przeciwnym wypadku po co ta gadka ????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał projektu dla janowickich seniorów

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?

Chcą powtórki wyborów!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
639
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%