MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Cieplice z kwiatami i glinoludami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 30 maja 2010, 8:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 maja 2010, 8:05
Autor: Gabi
Fot. Gabi
W sobotnie popołudnie Park Zdrojowy w Cieplicach zapachniał aromatami kwiatów i ziół, które wystawiono na liczne stoiska tradycyjnego kiermaszu. Atrakcją były też kojarzone dotąd z Bolesławcem glinoludy.

Amatorzy roślin doniczkowych i ziół bez wątpienia znaleźli coś dla siebie. Nie zabrakło straganów z biżuterią, słodyczami, obrazami i ceramiką. Impreza odbyła się w ramach XXXVII Wiosny Cieplickiej. Niewątpliwą atrakcją dnia były bolesławieckie glinoludy, które paradowały po parku i placu Piastowskim.

Można było zrobić sobie z nimi zdjęcie. Kto chciał, sam mógł stać się glinoludem. Z takiej okazji skorzystała szefowa Przystani Twórczej Ewelina Marciniak, która spacerowała razem z gośćmi po parku i deptaku.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Cztery pory roku w Cieplicach” edycja Wiosna. W muszli koncertowej wystąpił Jeleniogórski Chór Kameralny pod dyrekcją Joanny Moryc. Zespół działa przy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Dał trzydziestominutowy popis swych umiejętności.

W Pałacu Schaffgotschów do godzin wieczornych trwała sesja naukowa poświęcona rodzinie a zorganizowana z okazji Święta Matki. Dziś - już ostatnia impreza z okazji Wiosny Cieplickiej: festyn rodzinny przy kościele p.w. Matki Bożej Miłosierdzia na ulicy PCK w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Trwa rozbudowa SOSW

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~* 30-05-2010 11:31
a gdzie kwiaty ?? dwóch ,trzech wystawców ... Zeszłe lata owszem.park od wczesnych godzin udekorowany pieknymi kwiatami ,było na co popatrzec i w czym wybierać.To co było w tym roku żenada ,gdyby nie glinoludy...jedyny ciekawy akcent na który warto było popatrzeć
~Orto 30-05-2010 12:25
Ostatnia impreza... Ja w ogóle nie zauważyłem Wiosny Cieplickiej. Odbywała się chyba w tajemnicy prze3d mieszkańcami...
~ 30-05-2010 12:42
Jeśli przyjadą w przyszłym roku - też się wymaluję gliną ;) zajefajne to
~:( 30-05-2010 14:26
liczne stoiska? śmiechu warte
teessi 30-05-2010 15:25
Lepiej było gdy przygotowywał to ZTA. Było z większym rozmachem. Ten pamiętny wjazd Marysieńki do Cieplic! Szkoda. Organizatorzy mogli ich zaprosić aby coś przygotowali (jakieś widowisko ploenerowe) dla mieszkańców Cieplic i reszty Jeleniej Góry zamiast się wczoraj i dzisiaj szlajać po Bogatyniach i Warszawach. Wiem, co piszę!;-)
teessi 30-05-2010 15:26
Kto z jeleniogórzan będzie chciał w weekend siedzieć na jakiejś "sesji naukowej"?
teessi 30-05-2010 15:28
Orto ma rację. Jak się pozamykali w pałacu Schaffgotschów na sesji to potem efekt taki, że nie ma efektu. Wiosny nie było widać.
~ 30-05-2010 20:32
do tessi - a myślisz, że ZTA - zrobiło by widowisko gratis? Tak z ciekawości pytam, bo nie wiem jak to było kiiedyś, a na Wiosnę w tym roku miasto dało niewiele kasy. Wszyscy o tym gadali. Przyglądałem się jak to jest we Wrocławiu czy Poznaniu. Tam w jedną plenerówkę ładują conajmniej 150 tys - i wtedy jest kasa na wielką scenę, super światła, i takie zespoły że buty spadają. Kumpel opowiadał, że jak robili w Poznaniu juwenalia, to na jednodniową imprezę na same zepoły wydawali jakieś 120 tys. wtedy jednego dnia grały 3 albo cztary gwiazdy, a reszta kasy szła na obsługę tego zamieszania. Jak jest kasa - to można szaleć... A jak nie ma ... W Sumie można by było całą kasę - władować w jedną dużą imprezę plenerową. Ale co wtedy z resztą miesiąca?
teessi 30-05-2010 21:38
do bezimiennego - Oczywiście, że nie zrobiliby gratis, ale "glinoludom" chyba także trzeba było zapłacić. Nie lepiej naszym jeleniogórskim aktorom? Pamiętam, jak w ostatnich latach "wiosnę" organizował ZTA, w ich wykonaniu wyglądała lepiej. Nic nie mam do Przystani, inne ich imprezy były fajne. Zdaję sobie sprawę, że wszystko rozbija sie o środki finansowe. Może ZTA miał przyznaną na to większą kwotę od miasta.
~ToTo 30-05-2010 21:40
U nas w mieście albo nic się nie dzieje albo wszystkie imprezy w jeden dzień. Nie narzekam bo chcę żeby się coś działo ale nie ogarniam: - Dzien Dzziecka na Placu Ratuszowym, - festyn na PCK u Steca, - Wiosna Cieplicka w parku, - maraton w Wojanowie i pewnie wiele innych. Nie można tak co tydzień jedną imprezę byłoby ciekawie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Działka nad zabytek?

Nadbrzeżna gotowa

Ranny ptasi gość z Afryki

Jest gdzie chodzić – konkurs

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1206
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%