MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Ciepliccy radni o nagrodzie i nie tylko

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 listopada 2017, 10:00
Aktualizacja: Piątek, 10 listopada 2017, 7:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Jednostki Pomocniczej Uzdrowiska Cieplice ma za sobą XXII sesję, podczas której omawiano kolejne sprawy ważne dla tej części Jeleniej Góry. Trzecie po wakacjach spotkanie było też okazją do podsumowania dotychczasowej działalności.

- Najlepszą formułą pracy naszej rady jest zapraszanie osób, które mają coś do powiedzenia w różnych sprawach dotyczących Cieplic – podkreślił Leszek Malinowski, przewodniczący RJP. W myśl tej zasady w poprzednich sesjach uczetsniczyli m.in. prezesi spółek „Wodnik” i MPGK, konserwator zabytków, przedstawiciele policji, straży miejskiej czy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Trzy z naszych wniosków, które przedstawiliśmy na poprzedniej sesji pan Łukaniuk przekuwa na konkretne działania – zapewnia L. Malinowski.

W trakcie posiedzenia radni zdecydowali o przyznaniu corocznej nagrody „Miecz Schaffgotscha”, która przeznaczonej dla podmiotu gospodarczego lub osoby fizycznej, która przyczynia się do rozwoju Cieplic. W pierwszej edycji (w 2016 roku) nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Święta Matki, następnie Zdrojowy Teatr Animacji, a 7 stycznia 2018 r. kolejna trafi do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jeleniej Górze.

W trakcie dyskusji ubolewano nad jakością współpracy z Komisją Uzdrowiskową Rady Miejskiej, jednak ciepliccy radni liczą, że to się poprawi i wszyscy wspólnie będą się starać o dobro Cieplic. Przewodniczący Malinowski podkreśla, że nie chce żadnych konfliktów. - To jest niezrozumienie pewnych organów – skoro Komisja Uzdrowiskowa jest organem opiniotwórczym, to niech się zajmie tworzeniem opinii – stwierdził L. Malinowski.

Przypominamy, że w każdą środę o godz. 17:00 w cieplickim „Norwidzie” odbywają się dyżury radnych, gdzie można zgłaszać uwagi i pomysły dotyczące uzdrowiskowej części Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Tak nie wolno parkować!

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Gigaset 9-11-2017 12:35
Słyszałem kiedyś Pana przewodniczącego Rady Cieplice: Jedno pasmo narzekania i Jak jest źle. Maruda i frustrat.
Grzegorz Odachowski 9-11-2017 12:38
Ciepliccy radni Wy lepiej dopilnujcie żeby ten most koło Term zrobili na czas.
Agnieszka Aga 9-11-2017 13:09
Przydałoby się żeby już był zrobiony bo jazda na około do was to masakra jakaś 😁😁😉
~Ciekawe ,ciekawe 9-11-2017 13:32
tak dobrze przedsiębiorstwo pracowało ? Oj nieladnie,nieładnie jelonkowi narzekacze! Pisaliście,że jest tak niedobrze, a tu proszę, proszę nagrody się sypią dla przediębiorstwa!
~te 9-11-2017 14:41
ku....a pytam się za co im dają nagrodę ..... za naciąganie miasta na straty finansowe . ceny mają z kosmosu , a pracownicy oderwani od rzeczywistości ( nie wszyscy ) no cóż takie czasy ....
~jozefP. 9-11-2017 15:28
„Miecz Schaffgotscha” lepie Bieruta ?
ela45 9-11-2017 18:13
Odbiciem pracy niektórych radnych jest tablica ogłoszeń Rady Cieplic na Placu Piastowskim. Ten, kto za nią odpowiada w ogóle nie powinien być radnym, jeżeli nie potrafi przekazać mieszkańcom aktualnych informacji o działaniach Rady. A co dopiero mówić o rozwiązywaniu naszych odwiecznych problemów: zaułków pełnych śmieci, obskurnego targowiska, braku współdziałania Uzdrowiska i miasta na rzecz rozwoju kurortu... Osobiście chciałabym raczej poznać plany Rady i jej wizję rozwoju dzielnicy uzdrowiskowej, a nie kolejne zdjęcia i nagrody.
~ciep 9-11-2017 18:32
Malinowski i partnerzy. O Boże !
~anotak 9-11-2017 20:52
Do wczoraj myslalem , ze już Rada Cieplic nie działa, a jednak tak. Myslalem, ze to 6 ty grudnia.
~Cieplice pl. 9-11-2017 21:08
Widać brak współdziałania Uzdrowiska i miasta na rzecz rozwoju kurortu... Osobiście chciałabym raczej poznać porządne plany Rady i jej konkretną wizję rozwoju dzielnicy uzdrowiskowej, plany wyłożone do konstruktywnej dyskusji miejskiej. NIe realizowane np. w stylu 1/2 skrzyżowania do rewitalizacji lub w formie dyb jako atrakcji miejskiej.
~Paweł Drewniak 9-11-2017 23:59
Pani o nicku ela45: Faktycznie tablica pozostawia wiele do życzenia, wiele osób próbowało się tym zająć, nie wyszło, do końca miesiąca wygląd się zmieni. Zapraszam Panią na sesję, bądź dyżury Rady, lub też przy okazji imprez plenerowych do namiotu Rady - zawsze jest w tych miejscach możliwość porozmawiania. Odnośnie targowiska w planach zagospodarowania jest to ulica -nie ma tam targowiska. M.in ten problem został poruszony na ostatniej sesji. Odpowiednie pisma już przesłane na początek. Do Cieplice.pl -też powtórzę Serdecznie Zapraszamy na Sesje Rady w zależności od tematyki na sesjach są obecni włodarze: Prezydenci, Dyrektorzy, Naczelnicy itp. Niestety tylko część spraw pismami, informacją, lub telefonem pozytywnie załatwiamy sporo pozostaje do zrobienia ... Paweł D. -radny RJP
~do nick ela 45 10-11-2017 12:23
Informacje były , ale niestety tablica cała jest do wymiany i lepiej było ściagnąć te informacje, które były już nieczytelne. Dziwię się ,że nie niby tak dużo chce się wiedzieć a na sesje przychodzi mała grupka tylko mieszkańców
~szary 10-11-2017 13:02
Cieplice są pięknym zakątkiem z parkami i zabytkami, ale elewacje komunalnych budynków to tragedia nawet przy Pl. Piastowskim straszą. Czy nie macie żadnego wpływu na to?
~Paweł Drewniak 10-11-2017 18:25
Panie ~szary Jeśli chodzi o budynki nimi zarządzają Wspólnoty Mieszkaniowe jeśli w nich są mieszkania komunalne to Miasto zazwyczaj jest udziałowcem mniejszościowym. O wyglądzie decydują wspólnie właściciele, można się starać o dopłaty na remonty z różnych programów, miasto też dopłaca do zabytków, ale to mieszkańcy muszą chcieć i no co tu się rozpisywać podnieść własne czynsze aby mieć środki na remonty.
~i co dalej 12-11-2017 12:50
W poprzedniej Radzie były bardzo ladne Panie !!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Niewybuch w Złotoryi

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
306
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%