MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Cieplej w „dwójce”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 grudnia 2009, 8:30
Aktualizacja: 8:34
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze doczekała się wymiany okien. – Wreszcie! Po 20 latach – mówi Elżbieta Rzemińska, dyrektor placówki.

Nieszczelna stolarka okienna była bardzo uciążliwa dla nauczycieli i uczniów. W szkole hulały przeciągi, a kiedy temperatura na zewnątrz spadała poniżej zera, w klasach robiło się nie do wytrzymania zimno. Szkołę mieszczącą się w obszernym gmachu, trzeba było dodatkowo ogrzewać.

Zmartwienie to już jednak przeszłość. „Dwójka” dostała środki od miasta. Pomogła też rada rodziców. Nadchodzącą zimę uczniowie spędzą w ciepłych salach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Zatrzymanie złodziei uli

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Yeti 11-12-2009 10:11
Przecież jeszcze parę lat temu widoczna na zdjęciu dobudówka szkoły podstawowej Nr 2 miała nowoczesne okna na tamte lata. Rozumiem ze stara część szkoły nie miała wymienianych okien lecz na przeciwko jest szkoła podstawowa Nr 1 i tam są drakońskie warunki do nauki i okna były zamykane na gwoździe i często nie było w nich wszystkich szyb w czasie gdy na przeciwko była budowana nowoczesna część szkoły Nr 2.
~India 11-12-2009 11:30
Do Yeti---właśnie,piszesz,że parę lat temu to były nowoczesne okna,PARĘ LAT TEMU TAK...jednak eksploatacja i temperatura robią swoje i okna po kilkunastu latach straciły na użyteczności, dobrze że teraz dzieciaki będą mieć cieplej a i bezpieczniej napewno też. Remont kosztował pewnie sporo pracy. Brawo !!!
~do yeti 11-12-2009 13:57
do yeti chyba starej daty jestes bo ta podstawówka nr 1 już dawno nie istnieje !!!!
~Yeti 11-12-2009 15:18
Jak nie istnieje jak dalej tam jest szkoła i chodzą do niej dzieci a stan okien dalej jak przechodziłem tamtędy jest taki sam. Przypominam ze od kilkudziesięciu lat w szkole Nr 1 nie było żadnego poważniejszego remontu i jedynie co jest nowe to bardziej wydajny kocioł by utrzymywać ciepło w szkole.
~India 11-12-2009 17:18
Do Yeti-chodzi o to że tam jest teraz Gimnazjum nr 1 a nie podstawówka, i to właśnie tam zamiast na okna przeznaczyli kase na malowanie i doposażenie sal-to wybór władz miasta a tylko troche dyrektora. TERAZ szkoły decyzyjne podlegają miastu i to ono głównie decyduje co w jakiej szkole zrobic.
~ 30-01-2011 19:47
prawda jestem uczennicą tej szkoły 3 klasy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Potrącenie rowerzysty

Patrole na wodzie

Zatrzymany za narkotyki

Nastolatkę odnaleziono

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%