MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Cieplej, ciszej, szczelniej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 6 maja 2010, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Angela
Fot. TEJO
Od nowego roku szkolnego trzy jeleniogórskie szkoły będą miały nowe okna i drzwi. Ich wymiana zakończy się w połowie sierpnia w „dwójce”, w ZSO nr 2 oraz ZST „Mechnik”.

Miasto ogłosiło przetarg nieograniczony na to zadanie. Każda firm, która chciałaby się zająć wykonawstwem, do 19 maja br. musi złożyć m.in. pełną dokumentację. Jego zadaniem będzie dostarczenie okien i drzwi oraz ich wymiana.

W Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Armii Krajowej 8 pojawi się dziewięć nowych okien z renowacją witraży oraz nowe okno i drzwi do sali gimnastycznej. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Gimnazjalnej 2 wymienione zostanie łącznie 43 szt. okien oraz 3 szt. drzwi.

– Bardzo cieszymy się z tej wymiany okien, choć w ostatnich latach dzięki osobistemu staraniu i pomocy sponsorów udało nam sie wymienić 112 okien w głównych budynkach. Teraz czekamy na termomodernizację budynku, która w połączeniu z nowymi oknami da nam gwarancję ciepła w szkołach. Przyniesie to z pewnością większe oszczędności na gazie, którym ocieplamy budynki szkoły. Termomodernizacja placówki planowana jest jeszcze w tym roku i mamy nadzieję, że dojdzie do skutku – mówi Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II LO w Jeleniej Górze Cieplicach.

Budynki „Mechanika” natomiast przejdą w tym roku termomodernizację, w tym wymianę 371 szt. nowych okien i 32 szt. drzwi. Na ten cel już zostały przyznane pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, teraz miasto ma trzy miesiące na skompletowanie dokumentów. W na przełomie maja – czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

Ostatecznie prace zakończą się wraz z początkiem września, a ich koszt to 1 mln 137 tys. zł. Czterysta tys. zł będzie pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a pozostała kwota z kredytu lub środków własnych miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Remont hali sportowej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~olo 6-05-2010 9:01
~emeryt-nauczyciel 6-05-2010 10:28
super,tylko zeby ta rozbestwiona mlodziez wziela sie za nauke a nie szlajala sie po ulicach bez sensu,moze nowe drzwi i okna przyczynia sie do wyzszej kultury naszej kochanej "latorosli"
~mama ucznia 6-05-2010 10:38
No i niech nikt nie mówi, że w mieście się nic nie dzieje! Te niby małe sprawy nareszcie! po latach zapomnienia są teraz realizowane
~Paula^^ 6-05-2010 10:57
Super i MECHANIK doczekał się modernizacji ;D
~ 6-05-2010 11:05
cieplej i ciszej tylko zeby malolaty to docenily i chcialy sie uczyc a snuc sie po parkach i ulicach
~JACK 6-05-2010 15:25
371 okien > wygląda na to że to już najwyższy czas ponieważ budynek pamięta XIX wieczne czasy wojsk Neumanna !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
631
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%